| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka dla singla

Łazienka dla singla

Łazienka dla jednej osoby pozwala rozwinąć skrzydła dekoratorom wnętrz. Tu liczy się przede wszystkim estetyka i oryginalność.

Zieloni strażnicy
Po obu stronach prysznica zainstalowano nietypowe, podłużne kaloryfery. Oprócz funkcji użytkowej (ułatwiają suszenie zawieszonych w pobliżu ręczników) pełnią też dekoracyjną. Dzięki soczystej barwie idealnie grają z kolorowymi ścianami.
Mobilny przybornik, odważne kształty i kolory dynamizują wnętrze.

Życie w pojedynkę łączy się najczęściej z większą swobodą. Także w urządzaniu wnętrz. Można skupić się na swoich potrzebach i upodobaniach kolorystycznych. Dlatego łazienkę dla singla urządziliśmy odważnie. Prysznic umieściliśmy przy ścianie, w centralnej części łazienki. Zamocowaliśmy prostokątny akrylowy brodzik. Od reszty pomieszczenia oddziela go jedynie lekka zasłona z nadrukowanymi aforyzmami związanymi z wodą. Łazienka jest na tyle duża, że jeśli woda rozchlapie się wokół brodzika, z pozostałej części będzie można korzystać bez przeszkód. Na mniejszej przestrzeni wilgotna posadzka utrudniałaby korzystanie z łazienki. Dlatego w takiej sytuacji lepiej byłoby ogrodzić brodzik ściankami i zamknąć szklanymi drzwiami albo zainstalować kabinę prysznicową.

ZDANIEM PROJEKTANTA

Jak urządzić łazienkę dla singla

  • Zaszalej z kolorami. Ulubionych odcieni użyj do wymalowania zabawnych wzorów na ścianach.
  • Nie potrzebujesz tak dużo miejsca na kosmetyki, środki do mycia czy ręczniki, jak kilkuosobowa rodzina. Dlatego zamiast w dużej szafie możesz przechowywać je w podręcznej szafce, np. przyborniku na kółkach.
  • Wybieraj praktyczne rozwiązania. Nieobudowany brodzik i gresowa podłoga są bardzo łatwe do umycia. Zasłonę prysznicową wystarczy zdjąć i uprać.
  • Inwestuj w designerskie elementy wyposażenia. Ciekawa umywalka czy nietypowe grzejniki nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Karolina Chmielnik-Dubaj, stylistka

Polerowane płyty gresowe na podłodze i błyszczące stalowe dodatki podkreślają nowoczesny charakter łazienki.

Błyszczące elementy wyposażenia i przepuszczające światło drobiazgi przydają projektowi łazienki przestrzenności.

Ściany pomalowano w kolorową kratę. Motyw kwadratów powtarzają umieszczone we wnęce nad umywalką oraz podświetlone od dołu szafki z lustrami. Umywalka ma nietypowy kształt – prostokąta, na który spadała kropla wody. W tak zaprojektowanym wnętrzu dobrze się prezentują stalowe dodatki. Do ich mycia najlepiej używać specjalnych środków, które nie niszczą delikatnej powierzchni.

Miejsce idealne dla singla łatwo podda się przeróbkom, o ile zajdzie konieczność przystosowania go do potrzeb powiększającej się rodziny. Jest tu wystarczająco dużo przestrzeni, żeby wstawić wannę albo dodatkowe szafki na kosmetyki. Ale da się w niej przeprowadzić także mniej radykalne, za to wiele wnoszące zmiany – choćby kolorystyczne. Ściany można przemalować od ręki.

Przeczytaj dodatkowo:
15 pomysłów na szarą łazienkę. Aranżacje...

Szary to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Z powodzeniem sprawdzi się także i w...

Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...

Projekt łazienki wspólnej. Jak urządzić łazienkę...

Sprawdź, jak urządzić łazienkę, z której będą korzystali wszyscy domownicy. Istotny będzie tu projekt...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.