| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka dla dzieci. Jak zaprojektować łazienkę, żeby rosła razem z nimi?

Łazienka dla dzieci. Jak zaprojektować łazienkę, żeby rosła razem z nimi?

Jak zaprojektować łazienkę dla dzieci? Najlepiej tak, żeby "rosła" razem z pociechami. Aranżacja łazienki powinna więc umożliwić łatwe wprowadzanie zmian w wystroju i wyposażeniu.

Autor: Piotr Mastalerz

Łazienka przeznaczona dla dzieci może „rosnac” razem z nimi. To zasługa aranżacji, którą bardzo łatwo zmienić

Wtym wnętrzu najważniejsza jest ściana vis-à-vis drzwi, która tylko pozornie występuje w charakterze tła dla urządzeń łazienkowych. Dlaczego? Zgodnie z założeniem projektowym jest tak wykończona, by łatwo – niedużym kosztem i przy małych nakładach pracy – można ją było zmienić. Teraz tapeta w pasy dzięki zestawieniu stonowanych barw delikatnie ożywia pomieszczenie. Aby całkowicie odmienić wnętrze, wystarczy zastąpić ją wydrukiem wielkoformatowym albo pomalować farbą tablicową, tworząc miejsce na rysunki dzieci. Istotne jest to, że z założenia pełni funkcję dekoracyjną, nie powieszono na niej szafek ani urządzeń.

Przemyślany projekt łazienki

Cała strefa umywalkowa jest pochwałą symetrii. Wszystko, co się dzieje wokół jednej umywalki, jest lustrzanym odbiciem ładu wokół drugiej. Ten porządek przełamuje forma sprzętów, która stara się przeczyć zasadom grawitacji. Umywalki i szafki sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Efekt ten osiągnięto nie tylko dzięki przymocowaniu ich do ściany i odsłonięciu podłogi. Potęguje go 7,5-centymetrowa przestrzeń między umywalką a przyporządkowaną do niej szafką. Ma to także znaczenie praktyczne – zyskano półkę, poza tym nie trzeba było chować całego syfonu w szafce. Lekkość do łazienkowej aranżacji wprowadzają również zawieszone nad podłogą sedes i bidet. Wnęka nad nimi jest idealnym miejscem na płaski grzejnik.

Autor: VELVET

Barwne fundamenty

Bez względu na to, jak będzie odmieniana aranżacja łazienki, podstawowe kolory wnętrza – biel i barwa drewna – mogą pozostać niezmienione. Jednak to, co wygląda na drewno, nie zawsze nim jest. Wybrano imitacje, ponieważ lepiej zniosą warunki panujące w łazience. Podłogę „tekową” wykonano z płytek ceramicznych. Żaluzja jest metalowa, jedynie pomalowana na kolor wenge. Drewnem wykończono tylko szafki – pokrywa je fornir. O los jego cienkiej warstwy w łazienkowych warunkach można być spokojnym – została ułożona na odpornych na wilgoć płytach i zabezpieczona przed wodą. Wybór innych materiałów też nie był przypadkowy.

Odpływ liniowy w łazience

Odpływ liniowy odprowadza wodę z prysznica z poziomu podłogi łazienki. Nie potrzeba kabiny...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Urządzamy małą łazienkę – 4 projekty łazienki o...

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Pokazane projekty przekonują, że...

Urządzanie małej łazienki. 8 rad, jak optycznie...

Urządzanie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Podczas aranżacji warto przestrzegać kilku podstawowych...

Grzejniki dekoracyjne - funkcjonalny i efektowny...

Co zrobić, gdy grzejnik szpeci wnętrze? Czy można go zasłonić? Specjaliści odradzają takie działania....

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Nowości w ofercie GEBERIT

GEBERIT – producent zaawansowanych systemów sanitarnych, wyposażenia łazienek oraz...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...