Nowoczesne wnętrza domu pod lasem. Zobacz galerię białych wnętrz ze szczyptą koloru

2012-12-27 14:44

Nowoczesne wnętrza domu pod lasem idealnie wtapiają się w wiejsko-leśne otoczenie. Jak to możliwe? Właścicielka domu, projektantka wnętrz, wykorzystała naturalne materiały i połączyła je z nowoczesną koncepcją wnętrz i dążeniem do minimalizmu. Powstały białe wnętrza ze szczyptą koloru. Zobacz galerię zdjęć z prawdziwego domu!

Jadalnia w domu pod lasem
Autor: Andrzej Szandomirski Nowocześnie urządzone wnętrza rządzą się swoimi zasadami, wśród których ważne miejsce zajmuje pojęcie „czystej przestrzeni”. Jej uzyskaniu sprzyjają rozmaite środki: gładkie ściany o jednolitym, stonowanym kolorze pokryte farbą, pozbawione dekoracji; ograniczenie liczby mebli, sprzętów i bibelotów do minimum; chowanie rzeczy w garderobie, zabudowanych szafach, skrytkach itp.

O nowoczesnym wyrazie domu decyduje zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i sposób urządzenia wnętrz. Właścicielka domu, projektantka wnętrz, wyszła z założenia, że nowoczesne wnętrza powinny być bezpretensjonalne i na luzie – nie chciała, żeby jej dom krzyczał: „Tu mieszka projektant!”.

Skromnie i nowocześnie

Do wirtualnego ustawiania mebli i sprzętów gospodyni zabrała się jeszcze na niezaawansowanym etapie budowy – dzięki temu dużo wcześniej wiedziała, co gdzie ma stać. W efekcie wszystko jest tu poustawiane jak w pudełeczku i nie ma miejsca na żadne meblowe fanaberie.

Konsekwentne realizowanie swojej wizji przyniosło inwestorce sporo satysfakcji. Cieszą ją zarówno białe designerskie lampy z motywem kwiatowym „ustrzelone” na wyprzedaży w markowym sklepie, jak i wyrafinowane czarne płytki o fakturze przypominającej skórę węża, którymi ozdobiła m.in. przedsionek.

Białe wnętrza "z pazurem"

Biel ścian, drzwi i dodatków w połączeniu z ciepłym drewnianym wykończeniem schodów i wnęk daje jasne, czyste wnętrza sprzyjające kreatywności. Indywidualny charakter nadają im grafiki – kobiece akty autorstwa pani domu, które są jednocześnie wyrazem jej tęsknoty za powrotem do sztalug.

Na tak neutralnym tle można też dostrzec kilka drobiazgów „z pazurem”, takich jak enerdowskie karminowe fotele odziedziczone po rodzinie. W tym domu nie ma bibelotów. Dlaczego? Właścicielka domu stara się ich nie zbierać, bo wie, że później bardzo trudno je wyrzucić. Od początku chciała, żeby wnętrza jej domu były estetyczne – to było dla niej najważniejsze niż sentymenty, przytulność czy domowe ciepełko.

Pozostałe podkategorie