Kolor Roku 2022. Jakie kolory będą modne we wnętrzach?

2021-11-22 8:46
Błękitny kolor
Autor: Marcin Grabowiecki Błękitny to jeden z odcieni który ma być modny w 2022 r. Projekt: Katarzyna i Tomasz Widawscy/Widawscy Studio Architektury

Czołowi producenci farb wybrali Kolory Roku 2022. Jakie kolory wnętrz będą modne w 2022 r. i po jakie farby będziemy sięgać najchętniej? Zobacz kolory, które zdominują wnętrza w najbliższym roku.

Kolory odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Silnie oddziałują na naszą psychikę i samopoczucie, a także na to, jak odbieramy otaczającą nas przestrzeń. Dlatego decyzja o tym, jaki kolor zastosujemy we wnętrzu ma bardzo duże znaczenie. 

Jeśli planujesz remont mieszkania i zmianę wystroju wnętrz skorzystaj z podpowiedzi na Kolor Roku 2022 - zobacz propozycje wybrane przez producentów farb ściennych - markę Tikkurila, Dulux i Benjamin Moore. Oto kolory, które zdominują wnętrza w najbliższym roku.

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?

Kolor Roku 2022 marki Tikkurila – otulający brąz L478 Kestrel

Spokojny, aksamitny brąz z nutą chłodnej czerwieni - L478 Kestrel - został wybrany przez Tikkurila kolorem roku 2022. Swoją nazwę zapożycza on od pustułki (ang. kestrel), gatunku sokoła, który odlatując na zimę, jest rozdarty między dwoma domami. Zainspirowany pustułką ciepły brąz zapewnia przyjemne wrażenie spotkania z tym, co znane i dające poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie z tym, co nowe, a zarazem fascynujące.

Kolor roku 2022 wnętrza
Autor: Tikkurila L478 Kestrel, kolor roku 2022 Tikkurila, to kolor intensywny, ale jednocześnie aksamitny i spokojny, łączący klasykę z elementem zaskoczenia

Kolor Roku 2022 Tikkurila pasuje do każdej, zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej przestrzeni. Stylowo prezentuje się na większych powierzchniach, ale także na dekoracjach i detalach. Brązowy odcień zastosowany na ścianach nada niebanalny styl i głębię całemu wnętrzu, a jednocześnie stworzy kameralną, intymną atmosferę.

Przeczytaj też:

Kolor kremowy, beżowy, brązowy: jasne barwy we wnętrzu >>>

GALERIA: modne kolory wnętrz w 2022 roku

Kolor Roku 2022 firmy Dulux – Inspirujący Błękit

Dulux jako Kolor Roku 2022 firmy AkzoNobel przedstawił - Inspirujący Błękit (angielska nazwa: Bright Skies). To jasny, lekki odcień niebieskiego, który wniesie do pomieszczeń tak bardzo potrzebny powiew świeżego powietrza.

Przeczytaj też:

Niebieskie meble i dodatki. Kolor, który relaksuje >>>

Po okresie zamknięcia i izolacji ludzie pragną swobody. Z szeroko zakrojonych badań nad trendami, które zostały przeprowadzone przez zespół ekspertów w dziedzinie kolorów oraz wiodących projektantów wynika, że potrzebujemy otwartych przestrzeni, chcemy poczuć więź z przyrodą i spojrzeć na wszystko świeżym okiem.

Inspirujący Błękit wnosi do wnętrz świeżość, daje wrażenie otwartości i działa kojąco na zmysły. Wprowadza odrobinę natury do naszych domów i jest w stanie ożywić każdą przestrzeń. Ten kolor współgra również z szeregiem innych odcieni, od delikatnych i spokojnych, do radosnych i bardziej nasyconych.

Kolor roku 2022 wnętrza
Autor: AkzoNobel Kolor Roku 2022 firmy AkzoNobel – Inspirujący Błękit. Ten jasny, lekki odcień niebieskiego wniesie do pomieszczeń powiew świeżego powietrza

Kolor Roku 2022 od Benjamin Moore - delikatna szałwia October Mist 1495 

Kolorem Roku 2022 marki Benjamin Moore został October Mist 1495 – delikatny, subtelny odcień szałwii, tworzący na ścianach bezpieczną przestrzeń do wyrażania siebie i swojej barwnej kreatywności. 

Przeczytaj też:

Kolory ścian. Kolor zielony w aranżacji wnętrz >>>

October Mist 1495 będzie odcieniem z szerokim zakresem zastosowania. Być może spowije swoim nieco ulotnym charakterem szafki kuchenne, tworząc efekt „retro” lub pomoże wywołać przytulny klimat w bardziej intymnych przestrzeniach jak sypialnia lub domowy kącik biurowy. Idealnie wpisze się również w przestrzeniach łączących główne pomieszczenia – korytarzach, a nawet klatkach schodowych. Będzie stanowił tajemnicze przejście do sąsiedniego wnętrza.

To wszechstronny kolor, który „nie krzyczy na zielono”, w rzeczywistości w niektórych zestawieniach i warunkach oświetlenia zachowuje się bardziej jak szarość.

Kolor roku 2022 wnętrza
Autor: Benjamin Moore Kolorem roku 2022 marki Benjamin Moore został October Mist – delikatny odcień szałwii, który tworzy nastrój stabilności, a równocześnie zachęca do kreatywnej ekspresji

Przeczytaj także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie