Sufit podwieszany w kuchni, czy salonie to ciekawy element w aranżacji. Pomaga podzielić otwartą przestrzeń, dekoruje wnętrza i spełnia wiele funkcji praktycznych. W galerii zdjęć wybraliśmy kilka inspiracji na zastosowanie sufitu podwieszanego w kuchni, czy salonie z aneksem kuchennym.
Sufit podwieszany w kuchni: aranżacja wnętrz
Technologia podwieszania płyt g-k pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości. Sufit w kuchni nie jest dzięki temu jednolitą płaszczyzną, jego powierzchnię mogą urozmaicać wnęki, uskoki. Sufit podwieszany powinien być zaprojektowany w relacji do pozostałych elementów wystroju. We współczesnych otwartych wnętrzach, salonie z kuchnią, sufit podwieszany obniżony nad fragmentem pomieszczenia jest sposobem na optyczne wydzielenie stref funkcjonalnych. Zastosowanie sufitu podwieszanego w kuchni nad wyspą kuchenną umożliwia ukrycie tam instalacji. W suficie podwieszonym nad stołem jadalnianym można zamontować lampy, a tym samym lepiej doświetlić to miejsce i podkreślić jego szczególne znaczenie.
Sufit podwieszany w aranżacji wnętrz można wykorzystać do montażu oświetlenia ogólnego, a także uzyskania specjalnych efektów świetlnych. Źródła światła na ogół umieszcza się w suficie – mogą to być zabudowane oprawy widoczne jako punkty świetlne albo taśmy oświetleniowe ledowe ukrywane we wnękach. Do płaszczyzny z płyt g-k podwiesza się też lampy o małym ciężarze. Montaż konstrukcji na ruszcie obniża wnętrze o kilka lub kilkanaście centymetrów, dlatego nie w każdym przypadku można zastosować to rozwiązanie. Po zamocowaniu i wykończeniu płyt pomieszczenie powinno mieć wysokość przynajmniej 2,5 m.