Płytki cegłopodobne we wnętrzach. Płytki jak cegła, czyli efektowne wykończenie ścian

2017-11-27 17:16
Płytki ścienne cegłopodobne
Autor: Stegu Linia Country

Płytki cegłopodobne są ciekawą alternatywną dla tradycyjnej cegły. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem płytek wyglądających jak cegły to pomysł na stworzenie modnego i unikalnego wnętrza. Płytki ścienne praktycznie nie różnią się wizualnie od tradycyjnej cegły, a ich montaż jest szybki i prosty.

Nie zawsze udaje się odsłonić naturalną cegłę w domu, ale jeśli marzymy o takiej ścianie, dobrym rozwiązaniem będą płytki ją imitujące, które idealnie odzwierciedlają najlepsze cechy naturalnego pierwowzoru. Płytki cegłopodobne są idealne do akcentowania wybranych ścian, wnęk, słupów, czy kominów. Doskonale odwzorowują postarzaną cegłę i nadają klimat aranżacji. Odnajdują się we wnętrzach klasycznych oraz tych nowoczesnych.

Oprócz walorów dekoracyjnych, płytki cegłopodobne są bardzo wygodnym materiałem wykończeniowym ze względu na łatwość montażu (niektóre są od razu połączone z fugą), rozmiar (mają od 1,5 cm grubości, więc zajmują mało miejsca) oraz rozmaitość kolorów - od białych, poprzez szarości, ochry, rudości, czerwienie, aż po czerń.

Płytki cegłopodobne Stegu: zastosowanie w aranżacji wnętrz

Nowoczesne płytki cegłopodobne w ofercie firmy Stegu wiernie oddają piękno i trwałość murów ceglanych, a ze względu na szerokie spektrum zastosowań idealnie sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, jadalni, jak i gabinecie, czy sypialni.

  • Płytki cegłopodobne linia Country

Wykonana wyłącznie z naturalnych surowców linia Country imitująca starą belgijską cegłę, nadaje ścianom rustykalny charakter. Bogata paleta kolorystyczna pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w każdym wnętrzu. Płytki cegłopodobne ułożone na całej ścianie lub jej fragmencie, stanowiąc ciekawy element dekoracyjny, pozwolą wykreować oryginalny, industrialny wystrój charakterystyczny dla loftów.

Cegłopodobne płytki z fugą

Cegłopodobne płytki od razu połączone z fugą, układa się szybko i bez dużych nakładów finansowych. Taką okładzinę ułożysz  samodzielnie. Nie ma obawy, że niewłaściwe wypełnienie spoin lub nieodpowiednio dobrana barwa fugi zepsują efekt estetyczny ceglanej ściany.

  • Płytka cegłopodobna z fugą Parma marki Stegu

Cegłopodobna płytka gipsowa Parma to unikatowy produkt na rynku okładzin ściennych – płytka połączona z fugą. Główną jej zaletą jest niezwykle prosty i szybki montaż. Dzięki płytkom Parma uzyskamy ścianę ceglaną, z fugą dokładnie w tym samym kolorze co płytka. Parma idealnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Występuje w jednym odcieniu kolorystycznym - białym, jednak można z powodzeniem przemalować ją na dowolny kolor. Parma idealnie rozświetla pomieszczenia i dodaje im przestronności.

  • Płytka cegłopodobna z fugą Metro marki Stegu

Mur ceglany we wnętrzu tworzy unikalny klimat i charakter pomieszczenia. Płytka Metro o strukturze wypalanej cegły to interesujący mariaż tradycyjnego wyglądu cegły z nowoczesnym barwieniem. Oryginalna kolorystyka płytki połączonej z fugą, stworzy interesującą fakturę na ścianie szczególnie w pomieszczeniach wymagających wyraźnych akcentów dekoracyjnych.

Montaż płytek cegłopodobnych Stegu

Przed rozpoczęciem montażu płytek cegłopodobnych wysuszoną i oczyszczoną ścianę należy zaimpregnować specjalnym środkiem (np. Grunt Stegu). Tak przygotowaną ścianę pozostawiamy na 24 godziny. Po jej wyschnięciu na powierzchni nakreślamy linię określającą poziom bazowy. Następnie od niej kreślimy linie pomocnicze w odległości dwa razy wysokość płytki plus podwójna grubość fugi. Optymalna szerokość fugi to ok. 10 mm. W przypadku płytek z gotową fugi, ten etap pomijamy i przechodzimy bezpośrednio do klejenia.

Sprawdź też:

Należy pamiętać, aby płytki dobierać z różnych kartonów dzięki czemu powierzchnia okładziny uzyska ciekawą strukturę. Płytki powinno się kleić przy zastosowaniu odpowiedniego kleju (np. kleju Elastik Stegu).

Po wyklejeniu całej powierzchni ściany i jej przeschnięciu (po ok. 14 dniach), należy zaimpregnować ją specjalnym środkiem (np. Żywym Kolorem Stegu). Impregnat zabezpiecza powierzchnię przed zanieczyszczeniami i wilgocią oraz nadaje płytkom intensywną barwę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają