Jak usunąć ze ściany naklejki

2010-12-29 15:24

Naklejki ścienne to dobry sposób na dekorację ściany. Ponieważ naklejka ścienna jest wodoodporna, łatwo ją wyczyścisz wilgotną szmatką. Gdy dekoracja ci się znudzi, bez problemu ją usuniesz, a ściana prawdopodobnie na tym nie ucierpi.

Pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym
Autor: materiały prasowe Styl pokoju to połączenie klasycznego piękna i skandynawskiej prostoty. Kwiatową naklejkę na ścianie można skomponować w dowolnej konfiguracji.

Naklejkę ścienną wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką

Ponieważ folia, z której wykonane są naklejki ścienne, jest wodoodporna – podobnie zresztą jak klej służący do jej mocowania – dekoracyjne motywy można czyścić, przecierając je wilgotną szmatką.

Czyszcząc dekorację, trzeba uważać, żeby nie dotykać ściereczką ściany dookoła naklejki, bo szybko ją zabrudzimy. A to dlatego, że na naklejce może gromadzić się nieco więcej kurzu niż na ścianach. PCW to tworzywo sztuczne, które trochę mocniej elektryzuje się i przyciąga kurz niż pokryta tynkiem i pomalowana ściana.

Zobacz też:

WIDEO: Jak przykleić naklejkę na ścianę?

Jak przykleić naklejkę na ścianę?

Jak usunąć ze ściany naklejkę?

Usuwanie naklejki, która się nam opatrzyła, znudziła czy przestała pasować do wystroju wnętrza, to bardzo łatwe zadanie – należy ją po prostu podważyć i powoli oderwać. Ściana powinna zostać nietknięta, choć oczywiście zależy to od trwałości nałożonych wcześniej tynku i farby.

Ściany pokryte tynkami gipsowymi są najmniej narażone na uszkodzenia powierzchni – gipsowi nic nie powinno się stać nawet po kilku latach od naklejenia.

Warto wiedzieć
naklejka ścienna w kuchni

Autor: Michał Skorupski

Uwaga na błędy w dekoracji ścian

Projektując dekoracyjne wykończenie ścian, łatwo jest ulec fantazji i wprowadzić do wnętrza zbyt wiele różnych form i barw. Pamiętajmy, że ściana najczęściej jest tłem dla mebli, sprzętów oraz obrazów i nawet jeśli sama wygląda pięknie, po umeblowaniu może zaskoczyć nas dysonans form lub kolorów. Jeżeli nie powierzamy projektu architektowi wnętrz, zachowajmy umiar i ostrożność. Nie wszystko, co ładnie wygląda na zdjęciu, na przykład w czasopiśmie, sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Może na początek lepiej zdecydować się na tańsze rozwiązanie, na przykład na aplikacje lub naklejki ścienne, które (jeśli nie spełnią naszych oczekiwań) łatwo będzie usunąć bez większych uszkodzeń ścian.

Pozostałe podkategorie