Piętrowy dom o powierzchni ponad 160 m² do budowy na działce ze spadkiem terenu. Dom na skarpie z kolekcji Muratora
Projekt piętrowego domu o powierzchni ponad 160 m² z 5 pokojami, który jest częściowo wbudowany w skarpę, to jedna z wyjątkowo ciekawych propozycji z katalogu Muratora. To pomysł, jak wybudować dom na działce ze spadkiem terenu. Dom na skarpie trzeba zobaczyć na wizualizacjach projektanta, by poznać wyjątkową bryłę budynku i układ pomieszczeń.
Autor: Katalog Murator Projekty
EC409 Dom na skarpie, autor: arch. Piotr Lewandowski
Spis treści
- EC409 Dom na skarpie
- Projekt Dom na skarpie do budowy na działce ze spadkiem terenu i bryła budynku
- Projekt Dom na skarpie - rzuty piętra i parteru
EC409 Dom na skarpie
- Autorka: arch. Piotr Lewandowski,
- powierzchnia użytkowa 165,3 m²,
- kubatura (brutto) 852,9 m³,
- liczba pokoi (z salonem) 5,
- wymiary działki 20,30 x 22,20 m.
Więcej szczegółów projektu: EC409 Dom na skarpie
- Zobacz też inny, jeszcze większy dom na działkę ze spadkiem terenu: Projekt MT030 Divitis I G2 - dom o powierzchni ponad 260 m² i nowoczesnym stylu
Projekt Dom na skarpie do budowy na działce ze spadkiem terenu i bryła budynku
Nowoczesny projekt domu z katalogu Muratora Dom na skarpie przedstawia budynek, który można wybudować na działce ze sporym spadkiem terenu. Projektant podkreśla, że to dom z wentylacją mechaniczną i rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła. Bryła budynku jest niestandardowa. Na wizualizacji i rzutach widać, że bryła domu to dwa nałożone na siebie prostopadłościany, ale odwrócone o 180 st. Rzuty piętra i parteru na rysunkach są na planie odwróconych względem siebie prostokątów. Część jednego z nich, czyli część parteru, jest wtopiona w skarpę.
To dom z płaskim dachem, na którym można umieścić panele fotowoltaiczne. Uwagę przyciąga połączenie tarasu i loggii, która "wisi" nad tarasem, jest wysunięta.
Projekt Dom na skarpie - rzuty piętra i parteru
Na rzutach z układami pomieszczeń nie bez powodu na pierwszym miejscu znajduje się piętro. To na piętrze znajduje się wejście do domu. Przez przedsionek i hol docieramy do garderoby, dalej do spiżarni z której można przejść do kuchni, do łazienki i następnie do dużego pokoju dziennego z jadalnią, który ma prawie 50 m² powierzchni. Z salonu można wyjść na loggię lub taras.
Na parterze domu są 4 sypialnie z wyjściami na kolejny taras - cała ściana od strony pokoi na parterze jest przeszklona. Poza sypialniami na parterze jest też łazienka, pralnia i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
- Czytaj również: Zakończenie budowy domu i co dalej? Jakie formalności załatwić po zakończeniu budowy? Jak odebrać budynek?