Domy w zabudowie bliźniaczej – sprawdzone projekty bliźniaków dla wymagających

2024-11-18 14:23

Projekty domów bliźniaków cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród rodzin, jak i inwestorów. Tego typu zabudowa łączy w sobie funkcjonalność, oszczędność przestrzeni oraz estetykę, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób szukających kompromisu między prywatnością a przystępnymi kosztami. Jaki projekt bliźniaka wybrać?

Spis treści

  1. Bliźniak dla miłośników prostoty i elegancji 
  2. Razem, a jednak osobno. Bliźniak dla wymagających przestrzeni 
  3. Bliźniak na wąską działkę 
  4. Segment dla dużej rodziny 
  5. Projekt parterowego bliźniaka o nowoczesnym wyglądzie 

Zastanawiasz się nad budową domu bliźniaka? To doskonały wybór dla osób, które cenią wygodę, oszczędność i estetykę. Domy w zabudowie bliźniaczej łączą w sobie zalety mieszkania w domu jednorodzinnym z możliwością optymalizacji kosztów budowy i użytkowania. To także świetne rozwiązanie dla osób, które czują się bezpiecznie, mając za ścianą sąsiada, ale nie chcą zamieszkać w bloku. Na zabudowę bliźniaczą często decydują się rodziny czy przyjaciele, którzy chcą być blisko siebie, jednocześnie zapewniając sobie prywatność. Oto kilka projektów domów bliźniaków, które mogą spodobać się inwestorom. 

Bliźniak dla miłośników prostoty i elegancji 

Pierwszym, godnym uwagi, projektem domu w zabudowie bliźniaczej jest Qubik 3, który łączy minimalizm i prostotę z dyskretną elegancją. Jego prosta konstrukcja sprawia, że jest on jednocześnie prosty w budowie. Piętrowy dom z płaskim dachem jest zbudowany na planie zbliżonym do kwadratu. Dwie połówki bliźniaka rozdzielają wizualnie dwa wbudowane garaże. 

Każda z połówek będzie przestrzenią dla sporej rodziny! Na parterze znajdziemy około 31-metrowy pokój dzienny z jadalnią, sporą kuchnię, gabinet, hol i łazienkę. Na piętro składają się natomiast aż cztery pokoje i dwie łazienki! Całość daje blisko 152 metry powierzchni użytkowej. 

Dom bliźniak
Autor: Katalog Murator Projekty

Razem, a jednak osobno. Bliźniak dla wymagających przestrzeni 

Projekt domu Biała z garażem i wiatą [A1-BL] powstał poprzez połączenie dwóch segmentów wiatami. Każdy z domów ma około 95 metrów (bez garażu), a ich budowa będzie dość tania. 

Parter zawiera strefę wspólną, dzienną, gdzie mieści się prostokątny, ustawny salon z jadalnią i wyjściem na zadaszony taras oraz otwartą kuchnię a także schody na druga kondygnację. W centralnym punkcie salonu zaprojektowano komin, do którego można podłączyć kominek równomiernie rozprowadzający ciepło po domu. Miejsce na niewielką garderobę dostępną z holu zostało przewidziane pod schodami. Kuchnia wyposażona została w wygodną spiżarnię, a z wiatrołapu można dostać się do WC i garażu oraz dalej do kotłowni przewidzianej na paliwo gazowe 

- możemy przeczytać w opisie projektu. 

Piętro domu to trzy sypialnie i ponad 11-metrowa łazienka. 

Polecamy: Garaż dwustanowiskowy to konieczność w domu dla zmotoryzowanej rodziny. Projekty domów z garażem na dwa auta

Bliźniak na wąską działkę 

Krótszy bok domu Elastyczny - wariant I ma zaledwie 7,3 m, dzięki czemu jest to projekt idealny na wąską działkę. Każdy z segmentów ma ponad 72 metry, ale dzięki adaptacji poddasza, można powiększyć przestrzeń do aż 120 metrów. 

Od frontu znajduje się z jednej strony kuchnia z widokiem na strefę wejścia, a z drugiej – garderoba, w miejscu której w przyszłości będą schody na poddasze. Centrum domu zajmuje obszerna strefa dzienna z miejscem na wypoczynek oraz wspólne posiłki. Niemal cała ściana salonu jest przeszklona, co rekompensuje brak okien z drugiej strony. Zaplanowana w głębi domu strefa nocna z dwiema sypialniami i łazienką jest oddzielona od reszty domu przesuwnymi drzwiami. 

Dom bliźniak
Autor: Katalog Murator Projekty

Segment dla dużej rodziny 

Kolejny dom, nad którego projektem warto się skupić to Ka228 S. Jest to segment, który zapewni przestrzeń dla pięcioosobowej rodziny. Parter i piętro dają łącznie ponad 100 metrów powierzchni użytkowej, gdzie każdy domownik znajdzie dla siebie własny kąt. Prosta bryła i dwuspadowy dach sprawiają, że budynek wygląda elegancko i nowocześnie. 

Jego parter to 30-metrowy pokój dzienny z kuchnią, łazienka, przedsionek i hol. Na parterze znajdują się aż cztery sypialnie, łazienka i korytarz. 

Dodatkowo w projekcie znalazły się garaż i kotłownia.

Czytaj także: Geometryczne i nowoczesne, czyli 3 domy, które skradły moje serce. Ty mówisz "kwadratowe", ja - wprost idealne!

Projekt parterowego bliźniaka o nowoczesnym wyglądzie 

HomeKONCEPT-97 B to bliźniak zaprojektowany w nowoczesnej stylizacji. W parterowym domu o powierzchni blisko 119 metrów znajdzie się duży salon z jadalnią, kuchnia ze spiżarnią, gabinet, trzy sypialnie, łazienka i wc. W kotłowni zaprojektowano także pralnię. 

Prosta bryła, przemyślane wnętrze i wykończenie zgodne z aktualnymi trendami - to tylko niektóre z wielu zalet, jakich doświadczą przyszli domownicy

Murator Google News
Autor:

- brzmi opis tego projektu. 

Dużym atutem tego budynku są aż dwa tarasy, z których jeden liczy sobie aż 44 metry! 

Dom - budować czy kupić gotowy. MUROWANE STARCIE
Piotr Laskowski oraz Radosław Murat zapraszają na "Murowane Starcie". W tym odcinku, prowadzący zetrą się o to czy lepiej wybudować dom od nowa czy kupić gotowy? Co i w jakich sytuacjach odpowie potrzebom inwestorów? Zapraszamy do odsłuchu
Murowane starcie
Nasi Partnerzy polecają