Dom bez ścian konstrukcyjnych. Urządzisz go tak jak chcesz!

2011-04-15 13:25
Projekt domu Murator D09
Autor: Mariusz Bykowski

Brak ścian konstrukcyjnych to największa zaleta "Domu na 102". Oznacza to bowiem, że urządzisz go indywidualnie, według własnych potrzeb. Ten projekt domu od razu spodobał się inwestorom. Sprawdź, jakie ma jeszcze inne zalety.

Chwalono go za dobrze rozplanowane przestronne wnętrza, ładną bryłę. Wymieniano tylko dwa mankamenty – brak garażu i poddasza do zagospodarowania. I tak powstały dwa warianty projektu: Murator D09b – Dom na 102 z garażem z boku budynku oraz – dla większych rodzin – Murator D09a – Dom na 102 z garażem i dodatkowo z poddaszem użytkowym.

We wszystkich wariantach projektu zaproponowano dwuwarstwowe ściany zewnętrzne z betonu komórkowego grubości 24 cm oraz dachówkę ceramiczną jako pokrycie dachowe. Możliwe jest jednak zastąpienie tych materiałów innymi. Projekty dostępne są również w wersji lustrzanego odbicia.

Obejrzyj różne warianty projektu Murator D09 Dom na 102

Projekt domu Murator D09 - Dom na 102

Dom zaplanowany jest na rzucie w kształcie litery L. Jego prostą bryłę urozmaica wysunięty daszek nad wejściem i częściowo zadaszony taras położony od strony ogrodu. Ciepła i uroku dodaje mu natomiast deskowanie elewacji w podcieniu wejściowym i tarasowym.

Dużym atutem „Domu na 102” jest dobrze rozplanowane wnętrze. Mieszcząca się od frontu otwarta kuchnia tworzy wraz z dużym pokojem dziennym i holem przestronną (prawie 50-metrową) wspólną część domu. Można tu przyjmować gości lub odpoczywać przed kominkiem. W kuchni znajduje się też wejście do położonego za nią pomieszczenia gospodarczego. Jego usytuowanie pozwala na urządzenie tam wygodnej spiżarki czy pomieszczenia na drobny sprzęt domowy.

Z pokoju dziennego wychodzi się na duży taras, który dzięki położeniu pomiędzy dwiema ścianami jest zaciszny i przytulny. Pomieszczenie od frontu może służyć jako sypialnia, gabinet lub pokój gościnny, tym bardziej że sąsiaduje z nim oddzielna łazienka. Dwie duże sypialnie (i łazienka z pełnym programem), dzięki położeniu w głębi domu, są zaciszne – nikt nie zakłóca odpoczynku przebywającym tam osobom. Wchodzi się do nich korytarzem, oddzielonym ścianą od salonu.

Jednak najważniejszą zaletą „Domu na 102” jest brak wewnętrznych ścian konstrukcyjnych. Oznacza to, że wnętrza można urządzać indywidualnie, według własnych potrzeb.

Tak może wyglądać dom według projektu Murator D09 Dom na 102

Jakie zmiany wprowadzali w tym projekcie inwestorzy?

  • Całkowite zadaszenie tarasu.
  • Wykonanie wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego.
  • Likwidacja ściany działowej pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym.
  • Przesunięcie ściany działowej oddzielającej pokój dzienny od korytarza prowadzącego do sypialni – wygospodarowanie miejsca na szafę wnękową.
  • Zamiana okna w małej łazience na pas luksferów.
  • Umieszczenie okna zamiast drzwi balkonowych na elewacji bocznej.
  • Podzielenie małej łazienki na WC i wnękę z szafą dostępną z sypialni.
  • Urządzenie łazienki w średniej sypialni, a w miejscu dawnej łazienki garderoby dostępnej z obu sypialni.
  • Przeniesienie pomieszczenia gospodarczego do centralnej części domu.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE