Kiedy sadzić bratki na balkonie i tarasie? Jakie przymrozki wytrzymują bratki?

2023-03-28 7:45
Kiedy sadzić bratki na balkonie? 2023
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Kiedy sadzić bratki na balkonie? Bratki to jedne z tych kwitnących roślin, które mogą zdobić balkon czy taras już w marcu!

Od kiedy można sadzić bratki w 2023 roku? Te kwiaty mogą zagościć na naszych balkonach i tarasach już w marcu! Choć czasem jest jeszcze zimno, bratkom to nie przeszkadza. Ile stopni mrozu wytrzymują? Bratki to jedne z najbardziej odpornych na zimno wiosennych kwiatów, mogą zdobić balkony i tarasy przez całą wiosnę.

Spis treści

  1. Ile stopni mrozu wytrzymują bratki?
  2. Kiedy sadzimy bratki na balkonie i tarasie?
  3. Bratki na balkonie kompozycje - galeria zdjęć
  4. W czym sadzić bratki?

Ile stopni mrozu wytrzymują bratki?

W marcu jak w garncu – głosi przysłowie. Czasem pogoda jest wiosenna, a czasem wygląda na to, że zima nie odpuszcza. Jednak nawet kiedy jest jeszcze zimno można ozdobić balkony i tarasy bratkami, które są bardzo odporne na niską temperaturę. Wytrzymują przymrozki do - 5°C, dlatego można je sadzić bardzo wcześnie.

Oferta bratków w sprzedaży już z końcem lutego jest duża. Można wybierać spośród wielu odmian bratków różniących się nie tylko kolorem kwiatów, ale także ich wielkością.

Przeczytaj też:

Kiedy sadzimy bratki na balkonie i tarasie?

Bratki można sadzić na balkonach i tarasach bardzo wcześnie, bo już od początku marca. Nowe odmiany bratków kwitną długo, a systematycznie podlewane i nawożone przez cały czas tworzą dużo kwiatów.

Bratki na balkonie kompozycje - galeria zdjęć

Mnogość odmian bratków pozwala stworzyć niepowtarzalne roślinne kompozycje balkonowe. Odmiany bratków różnią się nie tylko wielkością i kolorami kwiatów, ale także pokrojem roślin. Bratki można sadzić w doniczkach, koszach wiklinowych, skrzynkach balkonowych, misach i innych pojemnikach o ciekawych kształtach. Coraz popularniejsze są bratki zwisające, które znakomicie prezentują się w wiszących pojemnikach. Nie brakuje także odmian bratków miniaturowych. Nowe odmiany bratków kwitną długo, a systematycznie podlewane i nawożone przez cały czas tworzą dużo kwiatów zdobiąc długo balkony i tarasy.

Z bratków na balkonie można tworzyć interesujące kompozycje, sadząc je albo w jednym pojemniku, albo ustawiając obok siebie wiele donic czy skrzynek wypełnionych tymi wdzięcznymi kwiatami. Bratki w doniczkach można też wykorzystać je do wiosennej dekoracji mieszkań.

W czym sadzić bratki?

Bratki na balkonie można sadzić w skrzynkach balkonowych zawieszanych na balustradach, ale także w różnego rodzaju pojemnikach. Bratki doskonale prezentują się w pojemnikach z naturalnych materiałów: wikliny, drewna czy nawet gałęzi. Równie dobrze wyglądają bratki posadzone w metalowych donicach czy ceramicznych misach. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie pojemniki oraz kolory bratków pasujące do jego balkonu czy tarasu.

Opracowanie: redakcja serwisu

Wiosenne kwiaty – bratki

Znasz te przysłowia na marzec?

Pytanie 1 z 10
Gdy marzec mglisty, w lecie czas ...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE