Stroik na grób na Boże Narodzenie. Instrukcja wykonania krok po kroku

2013-12-03 12:04

Na Boże Narodzenie odświętnie ozdabiamy także groby naszych bliskich. Zobacz jak zrobić stroik na grób na Boże Narodzenie. Instrukcja wykonania bożonarodzeniowego stroika na grób krok po kroku.

Stroiki zrobione ze świeżych gałązek iglastych z dodatkiem świątecznych elementów to dobry pomysł na dekorację grobu na Boże Narodzenie. W rozmaitych punktach sprzedaży przed Bożym Narodzeniem oferta bożonarodzeniowych stroików na grób jest duża i z łatwością można kupić gotową dekorację.Ale stroik, który stanie się ozdobą grobu w okresie Bożego Narodzenia można zrobić samodzielnie. Przedstawiamy dwa pomysły na łatwe do wykonania bożonarodzeniowe stroiki na grób.

Stroik na grób na Boże Narodzenie z niebieskimi ozdobami

Pierwsza kompozycja to stroik w tonacji niebiesko-kremowo-brązowej. Podstawę stroika tworzą zielone gałązki świerka i sosny. Jako dodatków użyto bielonego suszu bell cup, szyszek sosny wejmutki, suchego kwiatostanu lotosu, niebieskiej lufy osadzonej na patyku, ozdobnych kul ratanowych i kawałka worka jutowego.

Stroik na grób na Boże Narodzenie z pomarańczowymi ozdobami

W drugiej kompozycji zastosowano podobne materiały, lecz w kolorach pomarańczu, bieli i brązu. Niebieskie lufy zastąpiono pomarańczowymi wachlarzami z liści palmy.Do przygotowania świątecznego stroika można także inne elementy dekoracyjne, na przykład suszone kwiaty protei, liście pieprzu, korę palmową, gałązki ostrokrzewu, wstążki lub bombki. Wszystkie elementy kompozycji osadzamy w plastikowym bądź ceramicznym naczyniu wypełnionym gąbką florystyczną.

Stroik na grób na Boże Narodzenie – instrukcja wykonania

Gąbkę florystyczną starannie przycinamy dopasowując ją do kształtu wybranego naczynia (gąbka powinna dobrze wypełniać całe wnętrze naczynia). Gałązki iglaków przycinamy proporcjonalnie do planowanej wielkości kompozycji (jest ona uzależniona m.in. od rozmiarów naczynia). Końcówki gałązek należy oskubać z igieł, po czym wbijać w gąbkę florystyczną w ten sposób, aby stworzyć kształt zbliżony do trójkąta (część gałęzi wbijamy pionowo, kolejne pod kątem, a ostatnie prostopadle do brzegów naczynia). Cała kompozycja powinna kształtem przypominać niską choinkę.Kolejnym etapem wykonania stroika na grób na Boże Narodzenie jest jego uzupełnienie elementami dekoracyjnymi, które po kolei wbijamy w gąbkę florystyczną, uzupełniając wolne przestrzenie aranżacji. Jak je rozmieścimy, zależy to od naszej inwencji. Pamiętajmy tylko, aby ozdoby umieszczać na różnych wysokościach: najwyższe powinny znajdować się pośrodku kompozycji, niższe bliżej brzegu aranżacji. Im więcej rodzajów dekoracji, tym mniej ich stosujemy. Ozdoby takie jak szyszki można dodatkowo przykleić na drut florystyczny, a następnie wbić w gąbkę.

bozonarodzeniowy-stroik-na-grob
Autor: photos.com Stroik na grób na Boże Narodzenie z pomarańczowymi ozdobami
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE