Pomidory w donicach. Uprawa POMIDORÓW w doniczkach

2019-05-06 9:09 Opracowanie: redakcja serwisu

Pomidory z powodzeniem można uprawiać w doniczkach. Dla tych, którzy nie mają ogrodu podpowiadamy jak uprawiać pomidory w doniczkach na parapecie w domu lub na balkonie. Uprawa pomidorów w doniczkach.

Nic nie zastąpi smaku pomidorów z własnego ogródka. Jeśli jednak nie mamy ogrodu z warzywnikiem, to krzewy pomidorów z powodzeniem można uprawiać w doniczkach lub skrzynkach ustawionych na balkonie lub tarasie.

Spis treści

  1. Uprawa pomidorów w doniczkach i skrzynkach
  2. Zobacz wideo: Uprawa pomidorów na balkonie

Uprawa pomidorów w doniczkach i skrzynkach

Do uprawy pomidorów na balkonie wybieramy doniczki bądź skrzynki o głębokości około 40 cm. Lepsze są pojemniki ceramiczne, ale w przypadku donic plastikowych należy unikać tych o ciemnych kolorach (te nagrzewając się, podgrzewają jednocześnie podłoże wewnątrz pojemnika, a to nie jest korzystne dla korzeni). Pojemnik, do którego sadzimy pomidory musi mieć otwory odpływowe.

>>Przeczytaj też: Donice ceramiczne do domu i ogrodu – zalety i wady donic ceramicznych, jak wybierać donice ceramiczne

  • Przed posadzeniem rozsady pomidorów na dno skrzynek lub donic wsypujemy warstwę keramzytu (drenaż), na którą dopiero nasypujemy ziemię (najlepiej kupić gotowe podłoże do uprawy pomidorów lub warzyw).
  • Sadzonki pomidorów sadzimy głęboko, przykrywając większą część odkrytej łodygi ziemią (dolne liście usuwamy).

  • Na zewnątrz posadzone pomidory wystawiamy dopiero po 15 maja (gdy mienie niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków).

  • Pojemniki z posadzonymi pomidorami ustawimy w miejscach nasłonecznionych – pomidory potrzebują dużo słońca. Tylko wtedy owoce będą dobrej jakości.

  • Gdy sadzonki podrosną usuwamy pędy boczne, a gdy na krzewie zawiąże się dużo owoców, można uszczknąć stożek wzrostu, aby zahamować wzrostu ku górze.

  • Przez cały okres uprawy pomidory należy systematycznie podlewać – ziemia w doniczce nie może wysychać. Pomidory uprawiane w donicy potrzebują więcej nawozów niż krzewy rosnące w ogrodzie w gruncie. Najlepiej zasilać pomidory nawozami rozpuszczalnymi raz na 10 dni.

Zobacz wideo: Uprawa pomidorów na balkonie

Warzywa na balkon - pomidory

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Maria Zawisza
|

A ja mam pomidory w donicach z juty i genialnie rosną. Jest jeden sklep w Internecie z tymi donicami, ale nie będę robiła reklamy.

Marta Stawska
|

Moje pomidory już posadzone, pozostaje tylko czekać na pierwsze plony :) W domowej czy ogrodowej uprawie bardzo ważna jest dbałość o odpowiednie nawożenie, nawodnienie i nasłonecznienie warzyw. Nie można zapomnieć też o prawidłowej pielęgnacji, bez tego ani rusz. Już nie mogę się doczekać zbiorów, uwielbiam własne pomidorki :)