Jakie kwiaty dla mamy? Prześliczne bukiety z peonii i nie tylko...

2024-05-24 13:43

Najlepszym prezentem dla każdej mamy w jej święto kwiaty! Zobacz, jakie piękne bukiety można stworzyć na Dzień Matki. Kwiaty na Dzień Matki: zdjęcia.

Dzień Matki to wyjątkowa data w kalendarzu i wspaniała okazja okazania swojej miłości! W tym dniu wręczamy mamom przede wszystkim kwiaty: maleńkie bukieciki pachnących fiołków, konwalii czy bratków, albo większe bukiety z rozmaitych kwiatów ciętych. Sprawmy, aby nasze mamy w tym dniu poczuły się kochane i wzruszone!

Dzień Matki przypada w maju, gdy oferta kwiatów ciętych jest bogata. To miesiąc kwitnienia m.in. peonii, z których można wyczarować prawdziwie romantyczne bukiety. Okazałe różowe, białe i karminowe kwiaty peonii roztaczają dodatkowo piękny zapach. Można ułożyć z nich okazałe wiązanki, które znakomicie prezentować się będą w dużych wazonach.

Do bukietu możemy dołączyć swoje zdjęcie albo własnoręcznie wykonaną laurkę. Aranżacja bukietu na Dzień Matki może zaskakiwać formą i kształtem, być różnorodna pod względem kwiatów i kolorów.

Zamiast bukietu możemy obdarować mamę oryginalnymi kompozycjami kwiatowymi ułożonymi w oryginalnych naczyniach. Do przygotowania aranżacji na Dzień Matki można także wykorzystać rośliny doniczkowe, szczególnie te o ozdobnych kwiatach, obficie kwitnące. Dobrym pomysłem jest ozdobienie kwiatów florystycznymi dodatkami, takimi jak wstążki, kokardy czy szpilki zakończone perłami.

Do bukietu dla mamy doskonale nadają się lilie. Ich duże kwiaty, w różnych kolorach, pozwalają na stworzenie jedynej w swoim rodzaju kwiatowej kompozycji. Kwiaty lilii także pięknie pachną!

Zobacz w galerii zdjęcia pięknych bukietów na Dzień Matki!

Malowana filiżanka na Dzień Matki