Więdnie pęd i więdną kwiaty storczyka [Porada eksperta]

2018-11-29 11:11

Mój storczyk (Phalaenopsis) zaczął nagle zrzucać kwiaty i zaczęły one masywnie więdnąć. Po kilku dniach zauważyłam, że zaczął żółknąć pęd. Co mam robić? Mam wrażenie, że było mu za zimno przy otwartym oknie, ale go przestawiłam.

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Sama Pani postawiła prawidłową diagnozę o zawianiu chłodnym powietrzem. Phalaenopsis lubi ciepło i temperatura nie powinna spadać w dzień poniżej 22 stopni, a w nocy tylko o 2-3 stopnie może być chłodniej. Dlatego prawdopodobnie wcześniej opadły kwiaty, a skoro opadły to jest naturalną rzeczą, że pęd kwiatowy także usycha. Teraz proszę cierpliwie czekać na pojawienie się kolejnego, a w międzyczasie poczytać o prawidłowej uprawie tego rodzaju tu: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.