Usychanie wewnętrznych gałęzi tui Smaragd na balkonie [Porada eksperta]

2018-05-17 10:48

Dzień Dobry, mam na balkonie na ostatnim piętrze, bez zadaszenia, dwie skrzynie z tujami, w każdej 3 drzewka, około 1,20 m wys. Jedna ze skrzyń jest bardziej odsłonięta, są pod wpływem promieni słonecznych przez 2-3 godziny dłużej. W zeszłym roku na wiosnę posadziłam tuje, w obu skrzyniach, w tej bardziej odsłoniętej drzewka zupełnie usłych, w tej drugiej pięknie i bujnie rosły. Pomyślałam, że może to kwestia zakupu z nieodpowiedniego źródła (popularny sklep budowlany), dlatego kolejne drzewka kupiłam z specjalistycznego sklepu ogrodniczego. Te bujne wstawiłam na miejscu tych co uschły, a nowo posadzone w tym

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Usychanie lub brązowienie krzewów posadzonych w skrzyniach na balkonach może mieć różne przyczyny. Najczęściej są to niewłaściwe warunki uprawy i w następstwie tego choroby grzybowe. Być może krzewy w bardziej odsłoniętym miejscu bardziej ucierpiały zimą (mroźne wiatry, lub susza fizjologiczna zimą) lub "wypadły" z powodu nadmiaru wilgoci czego nie lubią iglaki. Nadmiar słońca raczej nie gra tu roli - tuje je lubią. Najlepszym rozwiązaniem jest to, co pani zrobiła - wymienić rośliny i starać się zapewnić im optymalne warunki.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.