Tuje schną - jak je ratować? [Porada eksperta]

2018-11-28 13:23

Mam 100 dwuletnich tuji o wysokości około metra. Po posadzeniu przyjęły się wszystkie, ale jakieś dwa miesiące temu krzewy zaczęły brązowieć. Podsypaliśmy delikatnie nawóz na brązowienie igieł. Niestety, nic nie pomógł. Obecnie wszystkie są już prawie całe brązowe. Nie wiem, czy to skutek wiosennego przymrozku, czy może powód ich obumierania jest inny. Czy da się je jeszcze uratować?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Jeśli o tej porze roku krzewy są brązowe, oznacza to, iż zamierają i należy je wymienić - albo przemarzły, albo zaatakowała je choroba grzybowa. Niestety, sam nawóz nie wystarczy w przypadku choroby grzybowej i należy wykonać opryski preparatami przeciwko tym chorobom. Na krzewach, które mają jeszcze zielone gałęzie proponuje wykonać oprysk środkiem Topsin lub Rovral Aquaflo lub Amistar.

>>Przeczytaj też: Jak sadzić tuje. Poznaj 10 najważniejszych zasad sadzenia tui [WIDEO]

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.