Liście akacji usychają [Porada eksperta]

2016-08-24 13:33

Posadziłam w ogrodzie akację. Ogrodnik mówił, że nie jest wymagająca, trzeba tylko ziemię ubić, gdy przeniosę akcję z donicy do ziemi w ogrodzie i obficie podlewać. Obficie podlewałam, deszcz też padał, ale liście na akcji zaczęły się zwijać, uschły i opadły. Czy da się uratować akację?

Michał Mazik
Radzi: Michał Mazik

Specjalista w zakresie uprawy roślin zielarskich oraz warzyw. W trakcie kariery zawodowej zajmował się: zakładaniem ogrodów (Polska), produkcją roślin ozdobnych i poradnictwem w centrach ogrodniczych (USA), pracą w sadach sadach (Anglia, Włochy). Autor kilku książek ogrodniczych. Ogrodnik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Prawdopodobnie da się roślinę uratować. Przede wszystkim proponuję zaprzestać podlewania. Można to robić jedynie w czasie długotrwałej suszy. Akacje (właściwie robinie akacjowe) dobrze rosną w przepuszczalnym, umiarkowanie suchym podłożu. Ziemia nie powinna być...tak mocno ubita. Można spróbować zaszczepić akacji szczepionki mikoryzowe. Można je kupić w sklepach - aplikowanie jest łatwe. To nie zaszkodzi, a powinno pomóc. Dzięki symbiozie z grzybami roślina będzie lepiej pobierała wodę i składniki pokarmowe. W normalnych przypadkach nie zalecałbym tego, tutaj może to będzie krok ku odratowaniu drzewka.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.