Zimowit jesienny sadzenie: kiedy i jak sadzić zimowity

2013-07-03 13:51 Opracowanie: redakcja serwisu

Zimowit jesienny SADZENIE: zimowity kwitną we wrześniu i październiku. Aby kwiaty zimowitów zdobiły rabaty w ogrodzie jesienią, trzeba posadzić je w sierpniu. Podpowiadamy jak sadzić bulwy zimowitów w ogrodzie. Zimowit jesienny uprawa, opis, sadzenie.

Zimowity należą do roślin cebulowych i bulwiastych kwitnących jesienią. Zimowit jesienny kwitnie w stanie bezlistnym. Z pojedynczej bulwy zimowita wyrasta kilka lub kilkanaście kwiatów, które wyglądają podobnie do kwiatów krokusa. Zimowit jesienny: sadzenie, opis, zdjęcia - przeczytaj nasz poradnik.

Zimowit jesienny sadzenie: kiedy sadzimy bulwy zimowitów

Zimowit jesienny sadzenie: termin. Aby zimowity zakwitły jesienią, ich bulwy należy posadzić w ogrodzie w połowie sierpnia. Wiosną z bulw wyrosną długie, szablaste liście, które należy pozostawić na rabacie w ogrodzie do zżółknięcia.

Zimowit jesienny sadzenie: jak sadzić bulwy zimowitów

Zimowit jesienny sadzenie: stanowisko. Dla zimowitów wybieramy miejsce słoneczne bądź lekko zacienione. Gleba powinna być przepuszczalna, ale dostatecznie wilgotna. Zimowity najczęściej sadzi się na rabatach, skalniakach i trawnikach, na których tworzą jesienią barwne kobierce.

Bulwy zimowitów sadzi się w odległości 15–20 cm, na głębokości około 15 cm. Nie trzeba ich okrywać na zimę – bulwy nie przemarzają.
Na jednym miejscu zimowity mogą pozostawać kilka lat, a gdy się zagęszczą trzeba je wykopać – robi się to pod koniec czerwca. Po wykopaniu bulwy zimowitów jesiennych trzeba oddzielić i od razu posadzić na nowe miejsce albo przechować w suchym i chłodnym pomieszczeniu do połowy sierpnia i wtedy je posadzić.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE