Narcyzy w wiosennym ogrodzie. ZDJĘCIA kwitnących narcyzów

2016-04-06 13:53 Opracowanie: redakcja serwisu

Narcyzy to jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych kwitnących wiosną. Zobacz zdjęcia narcyzów w wiosennym ogrodzie.

Narcyzy to zaraz po tulipanach najczęściej sadzone w ogrodach rośliny cebulowe kwitnące wiosną. Intensywnie żółte lub białe kwiaty narcyzów upiększają wiosenny ogród.
W zależności od odmiany narcyzy kwitną już od końca marca do początku maja. Narcyzy mogą rosnąć w tym samym miejscu kilka lat, najobficiej jednak kwitną od drugiego do czwartego roku po posadzeniu.
Narcyzy rosną praktycznie na każdej glebie, z wyjątkiem bardzo lekkich i jałowych oraz ciężkich i podmokłych. Najlepsze jednak dla narcyzów jest podłoże próchniczne i wilgotne. Rośliny te są przystosowane do suchych, gorących i krótkich okresów wegetacyjnych, charakteryzuje ich niezwykła umiejętność przetrwania.
Narcyzy lubią miejsca słoneczne, ale tolerują także stanowiska lekko ocienione. Nie wymagają okrywania na zimę, jednak aby zabezpieczyć cebule przed dużymi spadkami temperatury, należy je okryć kilkucentymetrową warstwą torfu, rozdrobnionej kory, słomy lub suchych liści. Wiosną, po ustąpieniu przymrozków, okrycie należy zdjąć i obficie podlać rośliny. Jeśli narcyzy zostały posadzone w trawie, trzeba pamiętać, aby nie kosić trawnika około miesiąc od zakończenia kwitnienia narcyzów.
Cebulki narcyzów sadzi się do gruntu w ogrodzie pod koniec sierpnia i na początku września, a wykopuje pod koniec lipca.

Zobacz w galerii zdjęcia kwitnących narcyzów w wiosennych ogrodach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE