Rekuperator Reversus 1300 - idealny do dużych domów i budynków komercyjnych

2024-08-01 13:35 Materiał sponsorowany

Rekuperator Reversus 1300 to najnowszy i największy model rekuperatora aeroVent, należy też do najpopularniejszej rodziny rekuperatorów Reversus dostępnych w aeroVent.

Rekuperator  aeroVent.
Autor: aeroVent

Obejrzyj filmik o Reversusie i dowiedz się więcej o jego zaletach:

Reversus 1300 to jednostka przeznaczona do obsługi dużych domów o powierzchni 500-800 m kw i do budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Zapewni zdrowe powietrze w dużych obiektach i pozwoli na efektywny odzysk ciepła. Jak to robi i co składa się na wydajne i oszczędne działanie jednostki wentylacji mechanicznej?

Oto cechy, a jednocześnie mocne strony, rekuperatora Reversus 1300:

  • Sprawność odzysku ciepła według normy EN13141-7 w Reversusie 1300 to aż 81,8%. Wymiennik ciepła pozwala odzyskać ponad 80% ciepła ze zużytego powietrza, które przy tradycyjnej, grawitacyjnej wentylacji byłoby bezpowrotnie utracone. Wysoki poziom odzysku ciepła, to gwarancja oszczędności na ogrzewaniu. Ale odzysk ciepła to nie jedyna zaleta rekuperacji. Dowiedz się o prozdrowotnym działaniu rekuperacji i poznaj 10 kłamstw o rekuperacji: https://aerovent.pl/blog/10-klamstw-o-rekuperacji-wentylacja-mechaniczna-z-odzyskiem-ciepla-bez-tajemnic/
Rekuperator aeroVent
Autor: aeroVent
  • Sterowniki urządzenia umożliwiają komunikację z internetem oraz integrację z systemem “smart home”. Integrując rekuperator z dowolnym systemem “smart home” dostępnym na polskim rynku, wprost ze smartfona możemy zarządzać pracą rekuperatora dla bezpieczeństwa i komfortu domowników. Możemy także połączyć jednostkę z innymi urządzeniami w domu, np. z okapem kuchennym i podczas gotowania zwiększyć moc wywiewu powietrza z kuchni. Dla zapewnienia bezpieczeństwa rekuperację możemy połączyć z rozmaitymi czujnikami jakości powietrza, np. czujnikami czadu, dwutlenku węgla, gazu czy wilgoci, a rekuperator w razie konieczności przejdzie w odpowiedni tryb, intensywnego przewietrzenia dla pozbycia się szkodliwych i niebezpiecznych gazów czy nadmiernej wilgoci. A dla obniżenia kosztów eksploatacyjnych, rekuperator można połączyć z systemem alarmowy budynku, który przełączy urządzenie w tryb niskiego poboru energii na czas nieobecności domowników.
  • Reversus 1300 posiada przeciwprądowy wymiennik wykonany z aluminium. Wymiennik przeciwprądowy ma wyższą efektywność wymiany ciepła w porównaniu do wymienników krzyżowych. Aluminium z kolei przyczynia się do większej trwałości i znacznie ułatwia konserwację.
  • Solidna obudowa wykonana w technologii PML charakteryzuje się zastosowaniem ciśnieniowo sprasowanej pianki poliuretanowej, wykończonej wysokogatunkową ocynkowaną stalą. W praktyce obudowa zapewnia doskonałe wyciszenie pracy urządzenia oraz świetną izolację cieplną, która poprawia efektywność działania rekuperatora. Szczelność obudowy chroni przed zanieczyszczeniami i wilgocią, co przedłuża żywotność i znacznie ułatwia konserwację jednostki.
  • Energooszczędny system bezgrzałkowego rozmrażania, który chroni wymiennik przed zalodzeniem, wykorzystując strumień ciepłego powietrza wywiewanego z budynku. W rekuperatorach zwykle montowane są energochłonne grzałki elektryczne, zwane inaczej nagrzewnicami wstępnymi. System bezgrzałkowy jest dużo tańszy i skuteczny jak grzałka. W rezultacie rachunki za prąd przy korzystaniu z rekuperatorów aeroVent są zauważalnie niższe. Reversusa 1300, jak i inne rekuperatory aeroVent, można wyposażyć we wstępną nagrzewnicę elektryczną.
  • W standardzie Reversus 1300 posiada w pełni automatyczny by-pass wymiennika ciepła, który gwarantuje oszczędność energii poprzez wykorzystanie sprzyjających warunków pogodowych, zwłaszcza latem, umożliwiając bezpośrednią i zupełnie darmową (nie pobiera energii elektrycznej) wymianę powietrza z pominięciem wymiennika ciepła.
Partnerzy