Montując zbiornik na gaz płynny, trzeba pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia przy wyborze odpowiedniego miejsca. Ponieważ gaz płynny (propan, bo tylko taki ze względu na temperaturę parowania może być magazynowany w zbiornikach naziemnych) jest cięższy od powietrza, zbiornika nie można ustawić w zagłębieniu terenu.
W odległości mniejszej niż 5 m od zbiornika na gaz płynny nie może być żadnej studzienki czy wpustu kanalizacyjnego, w których gaz mógłby się gromadzić w razie wycieku.
W pobliżu nie wolno przechowywać także materiałów łatwo palnych, nie mogą działać żadne urządzenia elektryczne, nie wolno też palić papierosów ani parkować samochodów. Trzeba również zabezpieczyć zbiornik przed dostępem osób postronnych – ogrodzić go i bramę zamykać na klucz, a jeśli nie ma ogrodzenia, należy zamykać na klucz osłonę zaworów zbiornika.
Zgodnie z zapisem w Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, odległość zbiornika o pojemności 2700 l (typowego dla instalacji w domach jednorodzinnych) od budynku mieszkalnego powinna wynosić co najmniej 3 m, jeżeli jest naziemny, i minimum 1 m, gdy jest zakopany w ziemi.
Warto jednak pamiętać, że gaz jest dostarczany do domu ciężkimi samochodami. Dojazd do zbiornika musi więc być odpowiednio szeroki i utwardzony. Wygodniejsze, choć mniej estetyczne, jest zatem usytuowanie go przed domem, zwłaszcza gdy działka jest wąska. Ciężki pojazd nie musi wtedy wjeżdżać na teren posesji, aby zatankować zbiornik.