Biokominek w salonie - inspiracje i porady

2022-04-05 16:28
Biokominek w salonie
Autor: Piotr Mastalerz Biokominek w salonie wygląda podobnie do kominka tradycyjnego, ale niemal nie wymaga obsługi, nie brudzi i nie wytwarza spalin ani popiołu

Biokominek w salonie to rozwiązanie do domu, jak i mieszkania w bloku. Aranżacje salonu z biokominkiem w roli głównej mogą zachwycać tak samo jak te z kominkiem tradycyjnym.

Biokominek jest urządzeniem, które możemy zainstalować samodzielnie, bez konieczności zatrudniania fachowców. Biokominek w salonie może być umieszczony w dowolnym miejscu. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać do salonu biokominki pod zabudowę, wiszące lub wolnostojące. Te ostatnie są wygodną opcją dla osób, które często lubią zmieniać aranżację swojego wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że biokominek w salonie jest urządzeniem emitującym ciepło, więc najlepiej jest stawiać je w bezpiecznym miejscu, oddalonym od materiałów łatwopalnych. Niezwykle ważną kwestią jest również wentylacja pomieszczenia.

Biokominek w salonie

Ci, którzy mają biokominek w salonie wiedzą, że są one wyjątkowym elementem dekoracyjnym, tworzącym w najzimniejszym wnętrzu przytulną i ciepłą atmosferę. Design biokominków ekologicznych jest tak zróżnicowany, że amatorzy wszelkiego rodzaju wnętrz będą w stanie znaleźć coś dla siebie. Ponadto biokominki są niesamowicie modnym dodatkiem w salonie.

Biokominek w salonie może być wbudowany w ścianę i imitować (dzięki polanom ceramicznym) tradycyjne kominki rozpalane drewnem, jednak to jego obudowa dopełnia całość i decyduje o dopasowaniu do wnętrza.

Biokominek w salonie inspiracje

Na rynku dostępnych jest wiele form, wzorów i wersji kolorystycznych biokominków. Każdy może zaaranżować swoje wnętrze zgodnie z indywidualnymi preferencjami i stylem pomieszczeń. Dostępne są zarówno biokominki nowoczesne, jak i oprawione w klasyczną obudowę. Znajdziemy modele biokominków od rzeźbionych ram w klasycznej bieli, po proste i nowoczesne obudowy stalowe. Istnieje również możliwość stworzenia własnego projektu biokominka do salonu na indywidualne zamówienie.

Galeria zdjęć - inspiracje na biokominek w salonie

Biokominek wolnostojący będzie idealnie pasował zwłaszcza do nowoczesnego salonu. Może przypominać płonące rzeźby, czy też być zredukowany do samego paleniska, które z pewnością sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. W zależności od rodzaju biokominek w salonie można postawić na stole, półce czy na podłodze lub zabudować w indywidualnie zaprojektowaną konstrukcję.

Biokiminek w salonie
Autor: Eugeniusz Filipiuk Szkło hartowane może chronić przed nadmiernym nagrzewanie się ścianę za paleniskiem biokominka w salonie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE