Inteligentny dom - nowy ekosystem Yubii

2019-07-08 8:10
Yubii
Autor: Nice

Wygodnie otwierana brama garażowa. Szelest samoczynnie zasuwanych rolet. Oświetlenie dostosowujące się do zaplanowanego scenariusza. Przyszłość jest już dziś - a dzięki nowemu, rozbudowanemu systemowi automatyki domowej Yubii, zarządzanie domem będzie jeszcze łatwiejsze.

Nowy ekosystem Nice został zaprojektowany dla osób, które chcą jeszcze więcej od systemów automatyki domowej, uzupełniając już istniejące elementy, ale także  dla tych, którzy dopiero  rozpoczynają automatyzację domu. Dzięki Yubii wszystkie systemy automatyki komunikują się pomiędzy sobą i z właścicielem. Piloty sygnalizują (sygnałami świetlnymi i wibracjami) stan systemów automatyki, potwierdzając odbiór poleceń. Już nie musisz cofać się, by upewnić się, że brama została domknięta a rolety okienne zasunięte do końca. 

Yubii
Autor: redakcja Murator.pl

Kontrola nad domową automatyką z poziomu smartphone jest niezwykle wygodna, ułatwiając codzienne funkcjonowanie. Aplikacja MyNice Welcome (dostępna za darmo na systemy Android i iOS) umożliwia zarządzanie całą automatyką bez konieczności przebywania w pobliżu budynku. Intuicyjne ikony informują o otwarciu lub zamknięciu bramy wjazdowej, bramy garażowej czy żaluzji. Aplikacja pozwala także na tworzenie specjalnych scenariuszy, dopasowanych do potrzeb mieszkańców. Jeśli opuszczasz dom, jednym kliknięciem możesz zasunąć wszystkie żaluzje oraz zgasić światła we wszystkich pomieszczeniach. Możesz też zaplanować, by codziennie rano, akurat w porze pobudki, rolety podnosiły się, wpuszczając do sypialni słońce. W tym samym czasie aktywuje się zraszacz, a brama garażowa unosi się, by wypuścić psa do ogrodu. Wszystko to dzięki jednemu kliknięciu smartfona lub pilota dwukierunkowego.

Połączenie tych systemów i kreacja scenariuszy jest możliwe dzięki niewielkiemu urządzeniu - hubowi, podłączonemu do sieci Wi-Fi. Core to centrum zarządzające, centrala całego systemu, do której można podłączyć pozostałe elementy. Pozwala nawiązać komunikację między nimi oraz konfigurować ich zależności w dowolny sposób, co przy połączeniu z aplikacją MyNice Welcome, pozwala na zarządzanie całym domem. Zaszyfrowane algorytmy chronią informacje w nim zawarte, uniemożliwiając sklonowanie. Core zasilany jest bateriami, nie musisz więc obawiać się utraty funkcjonalności systemu i zapisanych rozwiązań w przypadku braku prądu. 


Yubii System

Ważnym aspektem tworzenia systemu automatyki domowej jest jego uniwersalność - oraz możliwość dopasowania do już istniejących rozwiązań. Elementy ekosystemu Yubii można dołączyć właśnie w taki sposób, wykonując upgrade. Wystarczy skontaktować się z instalatorem i zaimplementować napędy. Ważne, by one także należały do systemu Nice, by zapewnić pełną kompatybilność.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE