Garaż inteligentny. Nowoczesne piloty do bramy garażowej i inne akcesoria

2013-07-03 14:35

Bramę garażową możesz dziś obsługiwać tak samo wygodnie jak telewizor – pilotem. Od twoich indywidualnych preferencji zależy jedynie czy zdecydujemsz się na nadajnik przechowywany w samochodzie czy wybierzesz nadajnik w formie breloka do kluczy. W obu przypadkach komunikuje się on bezprzewodowo z odbiornikiem umieszczonym w napędzie.

Brama garażowa z napędem
Autor: HÖRMANN Bramy garażowe z napędem to dziś standard. Standardem jest też możliwość sterowania bramą bez konieczności wychodzenia z samochodu. Fot. HÖRMANN

Reagują na sygnały radiowe, słuchają poleceń wysłanych z transpondera, a nawet ze skanera linii papilarnych. Współczesne bramy garażowe, wyposażone w inteligentne rozwiązania, zapewniają wygodę i bezpieczeństwo, o których jeszcze niedawno nikt nawet nie marzył. Akcesoria do obsługi bram garażowych oferowane przez firmę Hörmann wykorzystują najnowocześniejsze technologie.

Wygodny nadajnik, stylowy breloczek

Firma Hörmann oferuje wysokiej klasy nadajniki z kółkiem na klucze, takie jak dwufunkcyjny HSD 2 czy czterofunkcyjny HSP 4. Wielofunkcyjność nadajników (w połączeniu z wielokanałowością odbiorników) pozwala na włączanie tym samym pilotem dodatkowego oświetlenia zewnętrznego i np. otwieranie drugiej bramy. Atutem tych pilotów jest nie tylko ich funkcjonalność, ale także wzornictwo. Obudowa nadajnika HSD - wykonana z aluminium lub wykończona na wysoki połysk - wygląda wyjątkowo szlachetnie. Tego samego zdania było jury prestiżowego międzynarodowego konkursu Red Dot Design Award, które przyznało mu nagrodę za ciekawą stylistykę. Natomiast nadajnik HSP atrakcyjny design zawdzięcza połączeniu chromowanego kółka oprawy z czarnymi przyciskami. Dodatkową zaletą HSP 4 jest jego ergonomiczność – dzięki swojej kompaktowej budowie mieści się w każdej kieszeni i dobrze „pasuje“ do ręki.

Pilot do bramy, zamontowany w breloczku
Autor: HÖRMANN Nadajniki te są nie tylko komfortowe w obsłudze, ale bywają też modnym dodatkiem, eleganckim gadżetem. Oferują przy tym różnorakie sposoby eleganckiego otwierania bramy. Fot. HÖRMANN

Pilot w zapalniczce

Obsługujący bramę garażową nadajnik firmy Hörmann można też zainstalować w dowolnym miejscu w domu, albo też po prostu zostawić w samochodzie (nadajnik HS 4). Szczególnie wygodną obsługę i łatwy dostęp zapewnia nadajnik umieszczony w otworze na zapalniczkę. Ten niewidoczny i zamontowany na stałe w samochodzie jedno – (HSZ 1) lub dwukanałowy nadajnik (HSZ 2) jest korzystną alternatywą dla drogich systemów homelink.

Pilot do bramy - w zapalnicze
Autor: HÖRMANN Pilot do bramy garażowej może byż zamontowany także w samochodowej zapalniczce. Fot. HÖRMANN

Osprzęt stacjonarny

Bramę otwierać można jednak nie tylko pilotem. Tym, którzy zostawiają nadajnik na noc w samochodzie, otwarcie bramy rano podczas wychodzenia z domu umożliwia sterownik na klucz. Ale to tylko jedna z wielu opcji. Szczególnie elegancki i prosty sposób otwierania bramy zapewnia transponder. W tym przypadku kluczem jest mała podłużna zakodowana płytka z tworzywa sztucznego, którą wystarczy zbliżyć do odbiornika. Istnieją też sposoby sterowania bramy, gdzie można obejść się bez dodatkowych zawieszek przy kluczach: m.in. za pomocą kodu numerycznego. To sterowniki kodowane, w których do wprowadzania kolejnych cyfr służy mała klawiatura. Firma Hörmann oferuje trzy wersje tego urządzenia: ze składaną osłoną, z zabezpieczeniem przed aktami wandalizmu oraz z podświetlanymi przyciskami i klawiaturą odporną na działanie warunków atmosferycznych. Z komfortu posługiwania się kodem numerycznym można korzystać również wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości poprowadzenia przewodów, czyli np. na murowanym słupku w obrębie wjazdu, który będzie dostępny po otwarciu szyby w samochodzie. W ofercie Hörmanna znajdują się także radiowe sterowniki kodowane z możliwością montażu niemal w każdym miejscu w zasięgu do 50 metrów.

Ekskluzywny gadżet - skaner linii papilarnych

W przypadku tego urządzenia nie istnieje ryzyko zapomnienia kodu czy zagubienia „klucza“. W pewnym sensie ma się go ciągle przy sobie. Przy pomocy takich urządzeń jak czytnik linii papilarnych FL 100 firmy Hörmann istnieje możliwość rejestrowania do stu różnych odcisków palców, a więc udostępniania garażu takiej samej liczbie różnych osób, których odciski palców zostały zeskanowane i wprowadzone do systemu. Dziecko wracające ze szkoły nie potrzebuje już własnego klucza, aby dostać się do domu. To eliminuje ryzyko jego zgubienia i drogiej wymiany zamka. Ten zaawansowany technicznie produkt stanowi szczególnie atrakcyjne dopełnienie oferty akcesoriów do nowoczesnych garaży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.