Projekty domów do 70 metrów w różnych stylach - parterowe i z poddaszem, z garażem i bez
Tani w budowie i eksploatacji, mały, nie potrzebuje dużej działki, za to stanowiący własny dach nad głową. Dom do 70 metrów. Co więcej, łatwiej go wybudować, jeśli chodzi o procedury. Jeśli budujemy dom na własne potrzeby, a powierzchnia jego zabudowy nie przekracza 70 mkw., nie musimy uzyskiwać pozwolenia na budowę - wystarczy zgłoszenie w urzędzie. Zobaczcie projekty domów do 70 metrów w różnych stylach.
Autor: Murator Projekty
Spis treści
- Dom Kasia 2 ma 64 metry i 3 pokoje
- C502 Ładny 4: domek o powierzchni użytkowej 46,4 m²
- GL1377 - Ricardo Lift II - dom z antresolą i garażem
- PA-23: nowoczesna stodoła bez garażu
- Erna drewniana: trochę jak domek na prerii - 3 pokoje za 180 tys. zł
- Dom na start - dom dla młodych z możliwością powiększenia
- Domy na zgłoszenie 2024. Zobacz projekty
Czasem po prostu nie potrzebujemy dużego domu, albo mamy budżet, który taka inwestycja może zrujnować. Albo - jesteśmy jedno- lub dwuosobową rodziną (a takich jest w Polsce coraz więcej) lub po wyprowadzce dzieci nie potrzebujemy kilku sypialni ani dużego domu, którego sprzątanie zajmuje dużo czasu. Lub chcemy postawić drugi dom za miastem. Od kiedy dwa lata temu budowa małego domu do 70 metrów stała się łatwiejsza, bo nie potrzeba pozwolenia na budowę, a wystarczy zgłoszenie, takie domki są coraz chętniej wybierane. Na naszej stronie muratorprojekty.pl znajdziecie mnóstwo projektów do 70 metrów. Wybraliśmy dziś dla Was sześć, każdy inny, każdy niedrogi i mały.
Dom Kasia 2 ma 64 metry i 3 pokoje
Dom Kasia 2 to projekt prostego, bezpretensjonalnego domu: energooszczędnego, niedrogiego w budowie i późniejszym utrzymaniu. Będzie w sam raz dla maksymalnie 3-osobowej rodziny, która pragnie żyć wygodnie i komfortowo, ale nie chce zadłużać się na całe życie, inwestując w drogi dom. Jego metraż to 64 m².
Budynek jest parterowy, założony na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m, przykryty dwuspadowym dachem. Podstawową bryłę domu można wzbogacić o wiatę garażową, garaż, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, czy też strych nad parterem o funkcji magazynu, lub poddasza do zagospodarowania w razie potrzeby. Dom ma prostą i nowoczesną architekturę.
Budowa kosztuje mniej niż 200 tys. zł.
Koszty budowy:
- Stan zero - koszt etapu - 51 000 zł
- Stan surowy otwarty - koszt etapu + 104 000 zł
- Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 41 000 zł
Razem (etapy 1-3): 196 000 zł
C502 Ładny 4: domek o powierzchni użytkowej 46,4 m²
Projekt domu C502 Ładny 4 to przytulny, parterowy dom, zaprojektowany z myślą o kameralnym, wygodnym życiu dla jednej lub dwóch osób. Wnętrze jest proste i funkcjonalne, ale jednocześnie emanuje ciepłem i domową atmosferą. Przestronny wiatrołap oferuje dużą szafę, idealną do przechowywania odzieży i butów, co pomaga zachować ład i porządek. Na bocznej ścianie wiatrołapu znajduje się wejście do przestronnej łazienki z wanną. Serce domu stanowi salon, połączony z aneksem kuchennym, w którym zmieści się czteroosobowy stół. Między kuchnią a salonem umieszczono kominek, który nadaje całemu wnętrzu ciepło i tworzy przyjemny, domowy klimat. Dzięki dużym oknom balkonowym salon łączy się wizualnie z tarasem i ogrodem, sprawiając, że dom wypełnia się naturalnym światłem i przyrodą, niezależnie od pory roku. W domu zaprojektowano również sypialnię, odgrodzoną od salonu przesuwnymi drzwiami. Drzwi można rozsunąć, tworząc w ciągu dnia otwartą przestrzeń, która powiększa wnętrze i zapewnia przyjemną swobodę.
Ładny 4 z zewnątrz nawiązuje do klasycznych form, ale ma w sobie coś wyjątkowo przytulnego i uniwersalnego, co pozwala mu wtapiać się w każdy krajobraz. Zwarta, niemal kwadratowa bryła budynku oraz dach o łagodnym spadku nadają mu prostotę i ponadczasowy urok. Jasna elewacja, delikatnie przełamana drewnianymi akcentami wokół wejścia i na fragmentach innych ścian, dodaje lekkości i przytulnego charakteru. Drewniane elementy przy wejściu sprawiają, że dom zyskuje ciepłe, zapraszające oblicze, idealne zarówno na wiejski krajobraz, jak i na działkę w mieście.
Koszt budowy:
- Stan zero - koszt etapu 39 800 zł
- Stan surowy otwarty - koszt etapu + 123 300 zł
- Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 24 700 zł
Razem (etapy 1-3): 187 700 zł
GL1377 - Ricardo Lift II - dom z antresolą i garażem
To dom jednorodzinny, parterowy ze strychem, antresolą i garażem. Ma 70 m², z czego nieco ponad 20 metrów to poddasze. Ale patrząc na ten projekt, można odnieść wrażenie, że to o wiele większy dom! W tym przypadku, spiralne schody prowadzą z salonu bezpośrednio na strych, a sam strych posiada otwartą przestrzeń z widokiem na salon poniżej, co nadaje wnętrzu lekkości. Prosty kształt domu został wzbogacony o zadaszone wejście, tylny taras oraz przestronny garaż. Ricardo Lift II został zaplanowany jako wygodna przestrzeń dla trzyosobowej rodziny.
Parter dzieli się na dwie strefy: dzienną, gdzie znajdują się salon, jadalnia z aneksem kuchennym i kotłownia oraz nocną, która obejmuje dwie sypialnie i łazienkę. Na drugiej kondygnacji umieszczono wcześniej opisany strych.
Ricardo Lift II to idealny wybór dla tych, którzy szukają prostoty i komfortu w przystępnej cenie.
Koszt budowy: stan surowy zamknięty - 219 446 zł.
Zobacz projekt domu Ricardo Lift II
PA-23: nowoczesna stodoła bez garażu
Projekt domu PA-23 to propozycja domu bez garażu, z dwuspadowym dachem, w stylu nowoczesnej stodoły. Świetnie wpasuje się na wąskiej działce z wejściem od południa. Ciemna elewacja z dodatkiem drewna nadaje projektowi niepowtarzalnego charakteru. Będzie wyśmienicie wyglądał w otoczeniu zieleni i lasu.
Metraż domu to 61,2 m². Znajdziemy w nim salon z dużymi oknami wychodzącymi na dwie strony tarasu połączony z kuchnią i jadalnią, trzy sypialnie, łazienkę z oknem, dzięki czemu będą mogły zagościć w niej rośliny dodające klimatu oraz oddzielne wc, które z powodzeniem można zamienić na pomieszczenie gospodarcze czy spiżarnię.
Koszt budowy:
- Stan zero - koszt etapu - 49 800 zł
- Stan surowy otwarty - koszt etapu + 122 400 zł
- Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 26 000 zł
Razem (etapy 1-3): 198 200 zł
Erna drewniana: trochę jak domek na prerii - 3 pokoje za 180 tys. zł
Erna AP204 to przytulny dom o powierzchni 51 m² na parterze i około 18 m² na antresoli, idealny zarówno jako całoroczny dom rodzinny, jak i przytulna letnia przystań. Dom wita nas zadaszoną werandą, prowadzącą do otwartej strefy dziennej, która płynnie łączy salon z aneksem kuchennym. Z salonu i sypialni na parterze można wyjść bezpośrednio na taras, co dodatkowo otwiera przestrzeń i pozwala cieszyć się otoczeniem. Antresola dodaje uroku, oferując przestrzeń do relaksu lub dodatkowe miejsce do spania. Projekt przewiduje również kominek i pompę ciepła jako źródła ciepła, zapewniając komfort i przytulność przez cały rok.
Erna to projekt, który daje wiele możliwości aranżacyjnych i sprzyja stworzeniu przyjemnego, rodzinnego klimatu w niewielkiej przestrzeni.
Koszt budowy:
- Stan zero - koszt etapu - 36 800 zł
- Stan surowy otwarty - koszt etapu + 98 900 zł
- Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 43 900 zł
Razem (etapy 1-3): 179 600 zł
Dom na start - dom dla młodych z możliwością powiększenia
Projekt A114/1 Dom na start to nowoczesny, kompaktowy dom, który doskonale sprawdzi się zarówno jako pierwszy dom dla młodej rodziny, jak i przestronny domek rekreacyjny. Powierzchnia użytkowa na parterze wynosi 57,1 m², co zapewnia wygodne i funkcjonalne rozwiązania, a zwarta bryła i powierzchnia zabudowy (81 m²) pozwalają na realizację projektu nawet na niewielkich działkach, obniżając tym samym koszty budowy. Jasna elewacja, urozmaicona płytkami w odcieniach brązu i szarości, w połączeniu z grafitowym dachem nadaje całości przytulny, elegancki charakter. Projekt jest odpowiedzią na preferencje i potrzeby czytelników Muratora, a dodatkową zaletą jest możliwość adaptacji poddasza, co w przyszłości pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej domu.
Wnętrze projektu A114/1 zaplanowano z myślą o komforcie i wygodzie użytkowników. Na parterze znajduje się przestronny salon, który harmonijnie łączy się z otwartą kuchnią, tworząc centralne miejsce do wspólnego spędzania czasu. Obok znajduje się duża, wygodna sypialnia oraz funkcjonalna łazienka z miejscem na pralnię – idealne rozwiązanie dla pary lub małej rodziny. Co więcej, projekt przewiduje poddasze o powierzchni 49,2 m², które można zaadaptować na dodatkowe sypialnie, gabinet czy przestrzeń rekreacyjną, zwiększając elastyczność domu. Atutem jest także obszerny taras otaczający budynek z dwóch stron – słoneczna część świetnie sprawdzi się jako strefa relaksu, natomiast osłonięta pergolą część stanie się idealnym miejscem do posiłków i biesiad na świeżym powietrzu.
Koszt budowy:
- Stan zero - koszt etapu - 46 700 zł
- Stan surowy otwarty - koszt etapu + 144 500 zł
- Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 30 400 zł
Razem (etapy 1-3): 221 500 zł
Domy na zgłoszenie 2024. Zobacz projekty
Listen to "Dach - płaski czy skośny. MUROWANE STARCIE" on Spreaker.Autor: Murator Projekty