Projekty domów do 70 metrów w różnych stylach - parterowe i z poddaszem, z garażem i bez

2024-10-01 8:10

Tani w budowie i eksploatacji, mały, nie potrzebuje dużej działki, za to stanowiący własny dach nad głową. Dom do 70 metrów. Co więcej, łatwiej go wybudować, jeśli chodzi o procedury. Jeśli budujemy dom na własne potrzeby, a powierzchnia jego zabudowy nie przekracza 70 mkw., nie musimy uzyskiwać pozwolenia na budowę - wystarczy zgłoszenie w urzędzie. Zobaczcie projekty domów do 70 metrów w różnych stylach.

Spis treści

  1. Dom Kasia 2 ma 64 metry i 3 pokoje
  2. C501 Ładny 2: domek o powierzchni użytkowej 46,1 m²
  3. GL1377 - Ricardo Lift II - mały dom z garażem
  4. PA-23. Projekt domu bez garażu w stylu nowoczesnej stodoły
  5. Erna drewniana: trochę jak domek na prerii. 3 pokoje za 180 tys. zł
  6. Dom na start - dom dla młodych. Takie są Wasze preferencje
  7. Domy na zgłoszenie 2024. Projekty.
Murator Remontuje: Jak samodzielnie wykonać efekt betonowej ściany?
Materiał sponsorowany

Czasem po prostu nie potrzebujemy dużego domu, albo mamy budżet, który taka inwestycja może zrujnować. Albo - jesteśmy jedno- lub dwuosobową rodziną (a takich jest w Polsce coraz więcej) lub po wyprowadzce dzieci nie potrzebujemy kilku sypialni ani dużego domu, którego sprzątanie zajmuje dużo czasu. Lub chcemy postawić drugi dom za miastem. Od kiedy dwa lata temu budowa małego domu do 70 metrów stała się łatwiejsza, bo nie potrzeba pozwolenia na budowę, a wystarczy zgłoszenie, takie domki są coraz chętniej wybierane. na naszej stronie projekty.muratordom.pl znajdziecie mnóstwo projektów. Wybraliśmy dziś dla Was sześć, każdy inny, każdy niedrogi i mały.

Dom Kasia 2 ma 64 metry i 3 pokoje

Dom Kasia 2 to projekt prostego, bezpretensjonalnego domu: energooszczędnego, niedrogiego w budowie i późniejszym utrzymaniu. Będzie w sam raz dla maksymalnie 3-osobowej rodziny, która pragnie żyć wygodnie i komfortowo, ale nie chce zadłużać się na całe życie, inwestując w drogi dom. Jego metraż to 64 m².

Budynek jest parterowy, założony na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m, przykryty dwuspadowym dachem. Podstawową bryłę domu można wzbogacić o wiatę garażową, garaż, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, czy też strych nad parterem o funkcji magazynu, lub poddasza do zagospodarowania w razie potrzeby. Dom ma prostą i nowoczesną architekturę. Budowa kosztuje mniej niż 200 tys. zł.

Koszty budowy:

  • 1. Stan zero - koszt etapu - 51 000 zł
  • 2. Stan surowy otwarty - koszt etapu + 104 000 zł
  • 3. Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 41 000 zł
  • Razem (etapy 1-3): 196 000 zł

Kasia 2. Projekt domu

Murator Google News
Autor:

C501 Ładny 2: domek o powierzchni użytkowej 46,1 m²

Powierzchnia zabudowy 68,9 m². To niewielki, parterowy dom dla jednej lub dwóch osób. Budynek ma prosty, czytelny układ wnętrza. Do domu wchodzimy przez obszerny wiatrołap z miejscem na dużą szafę na odzież wierzchnią. Z wiatrołapu na wprost prowadzi wejście do części mieszkalnej. W ścianie bocznej zaprojektowano wejście do kotłowni oraz dużej łazienki. Część mieszkalną stanowi pokój dzienny połączony funkcjonalnie z częściowo wydzielonym od salonu aneksem kuchennym. Między kuchnią a salonem przewidziany jest kominek. W pokoju dziennym zaprojektowano duże okna balkonowe. W domu znajduje się również jedna sypialnia, wydzielona od salonu drzwiami przesuwnymi. Drzwi te w ciągu dnia mogą być rozsunięte. Dzięki temu zyskamy dużą otwartą przestrzeń. Wejście do budynku podkreślone zostało okładziną drewnianą.

Koszt budowy:

  • 1. Stan zero - koszt etapu 40 000 zł
  • 2. Stan surowy otwarty - koszt etapu + 93 000 zł
  • 3. Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 37 000 zł
  • Razem (etapy 1-3): 170 000 zł

Projekt Ładny C501

GL1377 - Ricardo Lift II - mały dom z garażem

To dom jednorodzinny, parterowy ze strychem, antresolą i garażem. Ma 70 m², z czego nieco ponad 20 metrów to poddasze. Ale patrząc na ten projekt, można odnieść wrażenie, że to o wiele większy dom! Ma 3 pokoje. Technologia - murowana: pustak ceramiczny gr. 25 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu: dachówka. Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann. Koszt budowy: stan surowy zamknięty - 219 446 zł.

Projekt domu Ricardo Lift II

PA-23. Projekt domu bez garażu w stylu nowoczesnej stodoły

Projekt domu PA-23 to propozycja domu bez garażu, z dwuspadowym dachem, w stylu nowoczesnej stodoły. Świetnie wpasuje się na wąskiej działce z wejściem od południa. Znajdziemy w nim pokój dzienny, trzy sypialnie, kuchnię, łazienkę i wc. Metraż to 61,2 m².

Koszt budowy:

  • Stan zero - koszt etapu - 50 000 zł
  • 2. Stan surowy otwarty - koszt etapu + 78 000 zł
  • 3. Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 20 000 zł
  • Razem (etapy 1-3): 148 000 zł

Projekt małego domu bez garażu PA23

Erna drewniana: trochę jak domek na prerii. 3 pokoje za 180 tys. zł

51 m² na parterze i ok. 18 m² na poddaszu. Projekt Erna nosi nr AP204. To niewielki dom jednorodzinny, który może być domem całorocznym lub letniskowym. Ma dwie sypialnie, otwartą część dzienną z aneksem kuchennym, łazienkę oraz antresolę. Powierzchnia zabudowy poniżej 70 mkw pozwala na budowę na zgłoszenie. Do domu wchodzimy przez zadaszoną werandę, a salon oraz sypialnia na parterze mają wyjścia na taras. Projekt pozwala na wiele sposobów aranżacji. Jako źródło ciepła zaprojektowano pompę ciepła oraz kominek.

Koszt budowy:

  • Stan zero - koszt etapu - 43 000 zł
  • 2. Stan surowy otwarty - koszt etapu + 92 000 zł
  • 3. Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 41 000 zł
  • Razem (etapy 1-3): 176 000 zł

Czytaj też:

Domy parterowe: takie Polacy lubią najbardziej. Projekty

Dom na start - dom dla młodych. Takie są Wasze preferencje

Na koniec - projekt Dom na start pa, który nosi nr A114/1. To w zasadzie Wasz projekt, bo... został zainspirowany preferencjami czytelników Muratora, zgłoszonymi w ramach konkursu „Dom na czasie”. Powstał w autorskiej pracowni W.M. MURATOR PROJEKT. Dom ma pow. użytkową 57,1 m². To budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym (do indywidualnej adaptacji – 49,2 m²). Powierzchnia zabudowy 81 m². To też świetna propozycja dla młodych ludzi, którzy planują zacząć wspólne życie w swoim pierwszym, wymarzonym domu. Ma tylko jedną sypialnię, za to w łazience jest miejsce na pralnię. Na tarasie - ażurowa pergola, która pozwoli nam w ciepłe dni „przenieść” jadalnię na zewnątrz. Co ważne, zwarta bryła oraz niewielka powierzchnia zabudowy pozytywnie wpłyną na koszty realizacji i umożliwią budowę nawet na bardzo małych działkach.

Koszt budowy:

  • Stan zero - koszt etapu - 47 000 zł
  • 2. Stan surowy otwarty - koszt etapu + 143 000 zł
  • 3. Stan surowy zamknięty - koszt etapu + 57 000 zł
  • Razem (etapy 1-3): 247 000 zł

Projekt Dom na start

Domy na zgłoszenie 2024. Projekty.

Listen to "Dach - płaski czy skośny. MUROWANE STARCIE" on Spreaker.
Pozostałe podkategorie