Cena okien z PCV zależnie od koloru

2021-05-18 17:05

Najtańsze są białe okna z PCV. Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za okno plastikowe zależnie od koloru.

Cena okien z PCV
Autor: Baumit jednam z najpopularniejszych obecnie kolorów stolarkie jest szary nazywany też antracytowym

Kiedyś okna w domu były białe. Potem rozpoczęła się moda na okna plastikowe naśladujące wyglądem okna drewniane. Przez wiele lat dominował złoty dąb. Obecnie jednym z najpopularniejszych kolorów okien PCV jest szary lub antracytowy, co wynika z niezwykłej popularności budynków o takiej kolorystyce. Zależnie od producenta okna antracytowe to może być dość jasny lub bardzo ciemny odcień szarości.

Wciąż popularne są okna drewnopodobne. Modny jest kolor okien winchester albo dębowy, ale w oryginalnym odcieniu. Producenci stolarki wykorzystują okleiny naśladujące zarówno odcienie naturalnego drewna, jak i kolory wykreowane przez projektantów. Znajdziemy wzory i wybarwienia, które nie występują w naturze, za to nawiązują do popularnych rozwiązań stosowanych w wykańczaniu domów i wnętrz. Na przykład okna białe lub szare, ale o wzorze naśladującym usłojenie drewna. Najgorętsze nowości to okna betonowe albo o wykończeniu metalicznym.

Bez względu na to, jak dany kolor wygląda i się nazywa, okna w naszych domach stały się kolorowe. Często we wnętrzach nie używa się firan i zasłon, więc piękne ramy okien stanowią ważny element wykończenia. Modę tę widzą producenci i dostosowują swoją ofertę do potrzeb rynku. Wciąż najtańsze są okna białe, a to, ile zapłacimy z okno w innym kolorze, zależy od producenta. Firmy oferujące stolarkę mają swoje palety kolorów i dzielą je na grupy cenowe według własnej polityki. Warto pamiętać, że okno w kolorze o takiej samej nazwie może zupełnie inaczej wyglądać u różnych producentów.

Cena okien z PCV
Autor: Unihouse W projektach domów popularne jest okno dwuskrzydłowe o wymiarach 1465 x 1435 mm

Cena okna o wymiarach 1465 x 1435 mm

Żeby porównać ceny na rynku, poprosiliśmy producentów o wycenę okna dwuskrzydłowego do otworu 150 x 150 cm. Można przyjąć, że wymiar okna 1465 x 1435 mm to standardowe rozwiązanie. Interesuje nas okno o funkcji otwierania rozwierno-uchylnej. Współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,9 W/(m2.K) lub jak najbardziej zbliżony. Przyjęliśmy, że ramki dystansowe, klamki, osłonki zawiasów są dopasowane kolorystycznie do okna.

Przeczytaj też:

Wybieramy okna i drzwi dwukolorowe >>>

Podane ceny to wersja NETTO za jedno okno. Warto wiedzieć, że zamawiając okna do całego domu, można uzyskać rabat od producenta. Do kosztu okien należy doliczyć zapłatę za montaż i podatek VAT w wysokości 8%.

Jak wymienić stare okna na nowe z PCV. Film instruktażowy

Wycena okien zależnie od koloru firmy Krispol

Cena okien z PCV
Autor: Krispol Profil okna z PCV FEN82

Okno FEN82, dwuskrzydłowe, Uw = 0,89 W/(m2.K)

 • Okno białe - 871,88 zł
 • I grupa oklein - 1174,67 złKolory z I grupy: carbon, antracyt gładki, antracyt, ciemnoszary gładki, szary, dąb ciemny, brąz czekoladowy, dąb bagienny, orzech, siena noce, mahoń, dąb złoty, sosna antyczna, winchester, dąb naturalny, brzoza jasna, kremowy.
 • II grupa oklein - 1217,19 złKolory z II grupy: dąb shefield, cedr szary, macore, bazaltowoszary gładki, ciemnoszary metalik, antracyt szczotkowany, beton, woodec dąb turner czarny gładki, woodec dąb turner toffee, dąb czarny palony, espresso ash 3D, biały.

Wycena okien firmy Okna Debow

Cena okien z PCV
Autor: Okna Debow Okno OD Evolution MD

Okno OD Evolution MD, dwuskrzydłowe, rozwierno-uchylne, współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,83 W/(m2.K). 

 • Okno białe - 1012,48 zł
 • Kolory okien najpopularniejsze: antracytowy, winchester: 1376, 97 zł
 • Kolory okien niestandardowe, najdroższe: szary – 1478,22 zł, czarny matowy Jet black matt – 1579,47 zł

Wycena okna firmy Awilux

Cena okien z PCV
Autor: Schuco Profil Schuco Living 82

Okno Schüco LivIng MD 82, dwuskrzydłowe, rozwierno-uchylne, współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,88 W/(m2.K). Szyba Ug = 0,6, 40 mm, ciepła ramka Chromatec Ultra.

 • Okno białe - 1180 zł
 • Okno antracytowe - 1510 zł
 • Kolory okien najpopularniejsze: jasny drewniany Anteak, ciemnoszary gładki Schiefergrau - 1415 zł
 • Kolory niestandardowe, najdroższe - w wersji metalicznej: czarny matowy, antracytowy SAF DB703, jasnosrebrny SAF Light Silver - 1685 zł

Wycena okna firmy MS więcej niż Okna

Cena okien z PCV
Autor: MS więcej niż Okna Profil okna Forma

Okno Forma, dwuskrzydłowe rozwierno-uchylne, na profilu Deceuninck, z ciepłą ramką MS, współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,80 W/(m².K) 

 • Okno białe – 1196,09 zł
 • Kolory okien najpopularniejsze: antracytowy, winchester, ciemnoszary gładki, dąb sheffield jasny - 1583,55 zł

Wycena okna firmy OknoPlus

Cena okien z PCV
Autor: OknoPlus Okno Morlite, współczynnik przenika ciepła Uw = 0,89 W/(m2.K)

Okno Morlite, dwuskrzydłowe, oba skrzydła rozwierno-uchylne, Uw = 0,89 W/(m2.K)

 • Okno białe - 1405,09 zł
 • Okno antracytowe satynowe - 1669,57 zł
 • Paleta kolorów okien niestandardowych, w tym kolory RealWood - 1815,74 zł (m.in. czerwony, granatowy, zielony, szary betonowy, szary jedwabny, brylantowo biały, dąb imbirowy, miodowy, amarantowy, skandynawski, szary i biały z usłojeniem drewna).
 • Okno antracytowe satynowe od wewnątrz, antracytowe w wersji AcrylColor na zewnątrz - 1945,96 zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie