| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Aranżacja małego mieszkania. Zobacz, niezwykłą kobiecą aranżację wnętrza

Aranżacja małego mieszkania. Zobacz, niezwykłą kobiecą aranżację wnętrza

Mieć małe mieszkanie tylko dla siebie – to właściwie sytuacja idealna. Urządzasz się tak, jak chcesz, bez żadnych kompromisów. Przedstawiamy aranżację kawalerki w kobiecym stylu.

Aranżacja wnętrza małego mieszkania

Skoro mieszkać będziesz sama, rozplanuj przestrzeń tak, by było ci w niej wygodnie. Pod niczyje dyktando, według własnych upodobań.

My proponujemy styl urokliwy, dziewczęcy, ale pozbawiony zbytniej sentymentalności. Widoczny jest pragmatyzm, wynikający zresztą w dużej mierze z ograniczeń, jakie narzuca mały metraż.

Aranżacja kawalerki

Całe mieszkanie to jedna otwarta przestrzeń; drzwiami ograniczona została tylko łazienka, do której wchodzi się bezpośrednio z niewielkiego przedpokoju.

Zobacz, jak w prosty sposób podzielić otwartą przestrzeń

Jedyną przegrodą architektoniczną, jaką tu wprowadzono, jest zestaw dwóch szaf stykających się tyłami i spełniających razem funkcję ścianki działowej. Trzecia strona tej garderobianej konstrukcji również została zagospodarowana – ustawiono w tym miejscu szafkę z półkami na książki i różne drobiazgi, łatwo dostępną zarówno od strony kuchni, jak i pokoju.

Pomiędzy kuchnią a przestrzenią dzienną, pod oknem, zaaranżowano jadalnię złożoną z niedużego stołu i dwóch krzeseł. Tuż obok, na przedłużeniu ciągu kuchennego, wygospodarowano miejsce do pracy z blatem i osobnym oświetleniem. Po wypiciu porannej kawy wystarczy obrócić się na krześle i już można zapatrzyć się w ekran komputera.

Salonik w pastelach wydaje się przestronny

Wnętrze małego mieszkania utrzymano w jasnych pastelowych kolorach optycznie powiększających przestrzeń. Dominują odcienie rozbielonego różu, beżu, bieli, naturalnego drewna. Uroku dodają ozdobne poduszki, stół z targu staroci oraz subtelne kinkiety ze szklanymi paciorkami.

Autor: Marcin Czechowicz

Kącik wypoczynkowy z kanapą i fotelem nocą staje się sypialnią. Stolik kawowy zostaje wsunięty w przestrzeń pod szafą, dzięki czemu zwalnia miejsce na środku pokoju i pozwala na rozłożenie kanapy.

Jak rozplanować przestrzeń w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie jednoprzestrzenne wymaga starannego rozplanowania, tak żeby z powodzeniem spełniało wszystkie te funkcje, które zazwyczaj są rozłożone na kilka pomieszczeń. Dlatego też warto do takiego mieszkania zamawiać meble robione na miarę. Usługa taka nie jest przeważnie kosztowniejsza niż zakup mebli standardowych, a korzyści duże. Przykładowo można zamówić meble ściśle dopasowane, gdzie jeden sprzęt chowa się w drugim, oszczędzając tym samym przestrzeń – tak jak stolik, który mieści się pod szafą.

Praca w kuchni
Biurko na laptop oddziela od kuchni wąska ścianka działowa. Ciąg szafek podwieszanych jest tu kontynuowany, natomiast stół do pracy ze względu na wymogi ergonomii umieszczono niżej niż blaty kuchenne.

Wariant wieczorny
Stolik został już schowany pod szafę, a salon przygotowany do przejęcia roli sypialni. Zaleta małego metrażu – wszystko w zasięgu ręki.

Meble w stylu art déco. Meble dla kolekcjonerów i nie tylko

Meble w stylu art déco wykonane ręcznie z rzemieślniczą solidnością, artystyczne, a zarazem...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...

Perfekcyjne sprzątanie domu alergika

Alergia znika aż się kurzy! Jak sprzątać dom alergika? Kilka praktycznych porad dotyczących efektywnego...

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej...

Aranżacja sypialni - barwy sprzyjające dobremu...

Jak stworzyć nastrój w sypialni? Kolory ścian, które poprawiają samopoczucie, dodają energii...

5 pomysłów na cegłę klinkierową we wnętrzu

Klinkier to nie tylko tradycyjne, ceglane elewacje domów i murowane ogrodzenia. To materiał bardziej...

Dom z płaskim dachem - jak doświetlić...

Pomieszczenia w domu pod płaskim dachem można efektywnie doświetlić od góry. Sprawdź, jakie niebanalne...