| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dla dzieci » Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Nie zawsze możesz wygospodarować w domu osobny pokój dla dziecka. Jeżeli masz małe mieszkanie, osobną przestrzeń dla niemowlaka wydzielisz w sypialni albo w pokoju dziennym. Zobacz, jak urządzić miejsce dla malucha, by było wygodne.

Kącik dla niemowlaka w kawalerce

Nawet jeśli nie można przeznaczyć na potrzeby maleństwa osobnego pokoju, na pewno da się wygospodarować zaciszny kącik. Najlepiej, by dziecięcy rewir sąsiadował z łóżkiem mamy, bo to ułatwi jej stały kontakt i opiekę.

Planując miejsce dla dziecka w pokoju dziennym, odgrodziliśmy łóżeczko od kanapy rodziców niską ścianką działową z półkami na książki i bibeloty. Przegroda wyznacza we wnętrzu odrębne strefy i tworzy zaciszny zakątek dla niemowlęcia. Ważną rolę w wystroju wnętrza odgrywa kolorystyka. Mocne żywe barwy, które wprowadziliśmy, będą przykuwać uwagę kilkumiesięcznego dziecka.

Mały obserwator najszybciej zaczyna reagować na kolor czarny, biały i czerwony. Pamiętaliśmy o tym, dekorując przeznaczoną dla niego część pokoju. W pierwszych tygodniach życia maluch nie zauważa kolorowych przedmiotów wiszących nad łóżeczkiem. Zamiast nich umieściliśmy wyraźny kolorowy wzór na ścianie z boku. Namalowane w dwóch rzędach czerwone, niebieskie, zielone i różowe koła zaciekawią maluszka, który początkowo częściej patrzy na boki niż na wprost. Motyw okręgów wykorzystaliśmy, tworząc mobilną dekorację z zawieszonych na suficie kolorowych kół wyciętych z płyty MDF i pomalowanych farbami. Obracające się wokół własnej osi barwne elementy przyciągną uwagę dziecka w późniejszym okresie życia.

Autor: Krzysztof Zasuwik

Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Autor: Krzysztof Zasuwik

Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Kącik dla niemowlaka w sypialni

Dynamicznej wersji dziecięcego kącika przeciwstawiliśmy subtelny i bardziej tradycyjny wystrój minipokoiku urządzonego pastelowymi mebelkami w stylu retro. Tym razem fragment sypialni przeznaczony dla maleństwa odseparowaliśmy od posłania rodziców jasnymi kotarami.

Kącik pielęgnacyjny zorganizowaliśmy w specjalnie w tym celu stworzonej wnęce, której górną część zabudowaliśmy półkami na kosmetyki oraz potrzebne akcesoria. Pod nimi stanęła wygodna komoda z szufladami na ubranka, na której ulokowaliśmy przewijak. Centralne miejsce w „niemowlęcym królestwie” zajął duży fotel, obok którego znalazło się równie stylowe łóżeczko z romantycznym baldachimem.

Stonowaną barwę pasiastej tapety i kremowych ścian, dającą wrażenie przytulności i ciepła, zestawiliśmy z mocnym różem lamperii.

Jak zaprojektować pokój dziecka, aby zawsze był funkcjonalny?

Planowanie wielkości i wykończenia pokoju dziecka nie powinno odbywać się już po zakończeniu budowy...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Dom dla dzieci. Pomysły na aranżację pokoju...

To z myślą o dzieciach zwykle buduje się dom. Co robią inwestorzy, żeby z ich wymarzonego domu dzieci też...

Jak urządzić pokój młodzieżowy? Zobacz nowoczesne...

Aranżując pokój młodzieżowy powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad, tak, by nasze dorastające...

9 pomysłowych aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój...

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna pobudzać wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłaczać. Zobacz,...

Tapicerowany zagłówek do łóżka. 10 modnych...

Miękki zagłówek do łóżka to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w sypialni, ale nie...

Jak urządzić pokój nastolatce? Doskonałe miejsce...

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić pokój nastolatce, nasz poradnik jest dla Ciebie. W pokoju...