| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dla dzieci » Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Nie zawsze możesz wygospodarować w domu osobny pokój dla dziecka. Jeżeli masz małe mieszkanie, osobną przestrzeń dla niemowlaka wydzielisz w sypialni albo w pokoju dziennym. Zobacz, jak urządzić miejsce dla malucha, by było wygodne.

Kącik dla niemowlaka w kawalerce

Nawet jeśli nie można przeznaczyć na potrzeby maleństwa osobnego pokoju, na pewno da się wygospodarować zaciszny kącik. Najlepiej, by dziecięcy rewir sąsiadował z łóżkiem mamy, bo to ułatwi jej stały kontakt i opiekę.

Planując miejsce dla dziecka w pokoju dziennym, odgrodziliśmy łóżeczko od kanapy rodziców niską ścianką działową z półkami na książki i bibeloty. Przegroda wyznacza we wnętrzu odrębne strefy i tworzy zaciszny zakątek dla niemowlęcia. Ważną rolę w wystroju wnętrza odgrywa kolorystyka. Mocne żywe barwy, które wprowadziliśmy, będą przykuwać uwagę kilkumiesięcznego dziecka.

Mały obserwator najszybciej zaczyna reagować na kolor czarny, biały i czerwony. Pamiętaliśmy o tym, dekorując przeznaczoną dla niego część pokoju. W pierwszych tygodniach życia maluch nie zauważa kolorowych przedmiotów wiszących nad łóżeczkiem. Zamiast nich umieściliśmy wyraźny kolorowy wzór na ścianie z boku. Namalowane w dwóch rzędach czerwone, niebieskie, zielone i różowe koła zaciekawią maluszka, który początkowo częściej patrzy na boki niż na wprost. Motyw okręgów wykorzystaliśmy, tworząc mobilną dekorację z zawieszonych na suficie kolorowych kół wyciętych z płyty MDF i pomalowanych farbami. Obracające się wokół własnej osi barwne elementy przyciągną uwagę dziecka w późniejszym okresie życia.

Autor: Krzysztof Zasuwik

Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Autor: Krzysztof Zasuwik

Pokój dziecka. 2 pomysły, jak urządzić kącik dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Kącik dla niemowlaka w sypialni

Dynamicznej wersji dziecięcego kącika przeciwstawiliśmy subtelny i bardziej tradycyjny wystrój minipokoiku urządzonego pastelowymi mebelkami w stylu retro. Tym razem fragment sypialni przeznaczony dla maleństwa odseparowaliśmy od posłania rodziców jasnymi kotarami.

Kącik pielęgnacyjny zorganizowaliśmy w specjalnie w tym celu stworzonej wnęce, której górną część zabudowaliśmy półkami na kosmetyki oraz potrzebne akcesoria. Pod nimi stanęła wygodna komoda z szufladami na ubranka, na której ulokowaliśmy przewijak. Centralne miejsce w „niemowlęcym królestwie” zajął duży fotel, obok którego znalazło się równie stylowe łóżeczko z romantycznym baldachimem.

Stonowaną barwę pasiastej tapety i kremowych ścian, dającą wrażenie przytulności i ciepła, zestawiliśmy z mocnym różem lamperii.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu?...

Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu. Zobacz, jak pod skosami stworzyć oryginalną...

Aranżacja pokoju dziecięcego. Zobacz, jak z...

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Podpowiadamy, jak stworzyć funkcjonalne i bezpieczne...

Farba tablicowa na ścianie w pokoju dziecka....

Zastosowanie farby tablicowej w pokoju dziecięcym to świetne rozwiązanie. Ściana, po której można bez...

9 pomysłowych aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój...

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna pobudzać wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłaczać. Zobacz,...

Malowanie pokoju dziecięcego? Tylko bezpiecznymi...

Urządzając pokój dziecięcy, warto zwrócić szczególną uwagę na wykończenie ścian. Farba...

Dom dla dzieci. Pomysły na aranżację pokoju...

To z myślą o dzieciach zwykle buduje się dom. Co robią inwestorzy, żeby z ich wymarzonego domu dzieci też...