| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Czym zasłonić okna na poddaszu?

Czym zasłonić okna na poddaszu?

Okna dachowe na poddaszu nieco trudniej zasłonić niż okna tradycyjne. Do wyboru mamy różne rolety okienne lub story. Podpowiadamy, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w zależności od wnętrza.

Rolety w sypialni na poddaszu

Poświata księżyca nie przeszkodzi ci w zasypianiu, a promienie słońca nie obudzą cię skoro świt, gdy zamontujesz rolety okienne zaciemniające wnętrze. Rolety są w wielu kolorach, więc bez kłopotu dopasujesz je do tonacji ścian, tapety, dywanu, bądź narzuty na łóżku. Pomyśl o roletach sterowanych pilotem, wtedy nie wychodząc z pościeli, możesz odsłaniać lub zasłaniać okno na tyle, na ile zechcesz.

Jeżeli nie chcesz zasłaniać okien dachowych roletami, a jednocześnie obawiasz się, że wpadające światło będzie zbyt ostre, dobrym rozwiązaniem okażą się zasłonki przymocowane do górnej i dolnej części okna dachowego.

Autor: Marta Znój

Jeżeli nie chcesz zasłaniać okien roletami, a jednocześnie obawiasz się, że wpadające światło będzie zbyt ostre, dobrym rozwiązaniem okażą się zasłonki przymocowane do górnej i dolnej części okna dachowego

Story w aneksie wypoczynkowym na poddaszu

Wbrew powszechnym opiniom story nie są wynalazkiem tylko do pionowych okien. W oknach dachowych też można je powiesić. Story powinny być jednak wykonane z lekkiego materiału, by nie stanowiły obciążenia dla linek, po których się przesuwają. We wnętrzach w stylu surowym można zastosować np. story uszyte z kawałków bawełny o różnych wzorach i kolorach (w kuchni można je zrobić z ładnych ściereczek). Dzięki swojej miękkości gubią sztywność okiennej konstrukcji, zniknie także surowość wystroju.

Cienkie rolety w pokoju dziennym

W pokojach dziennych sprawdzą się rolety, które delikatnie zacieniają wnętrze i chronią je przed zbytnim nagrzaniem. Wybierz rolety o cienkich prowadnicach. Są dyskretne i nie zmniejszają powierzchni szyby. Możliwość ustawienia ich na dowolnej wysokości okna również się przydaje, bo ułatwia dozowanie światła. Atrakcyjność rolety jest tak samo ważna. Pamiętaj jednak, by nie stała się najmocniejszym elementem wystroju.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Stroik bożonarodzeniowy z pomysłem - stroik z...

Stroik bożonarodzeniowy wykonany z pomysłem udekoruje wnętrze i napełni je świąteczną atmosferą. Pokazujemy...

Modne rośliny pokojowe - 7 roślin pokojowych do...

Rośliny pokojowe w nowoczesnym wnętrzu mogą wyglądać tak samo doskonale co w tradycyjnym. Zamiast dużej...

Bombki ze styropianu z cekinami. Jak zrobić...

Bombki ze styropianu to świetny materiał na oryginalne ozdoby choinkowe. Zobacz, jak zrobić bombki ze...

Jak kolory we wnętrzu poprawiają nastrój?

Zobacz, jak poprawić sobie nastrój otaczające się odpowiednimi kolorami we wnętrzu. Obudź w sobie...

Rośliny oczyszczające powietrze, które powinny...

Rośliny oczyszczające powietrze powinny znaleźć się w każdym domu. Wiele roślin doniczkowych działa jak...

Choinka w doniczce. Jak pielęgnować żywą choinkę...

Choinki w doniczce pięknie pachną i wyglądają w domu. Żywa choinka może być też po świętach przesadzona do...