| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Czym zasłonić okna na poddaszu?

Czym zasłonić okna na poddaszu?

Okna dachowe na poddaszu nieco trudniej zasłonić niż okna tradycyjne. Do wyboru mamy różne rolety okienne lub story. Podpowiadamy, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w zależności od wnętrza.

Rolety w sypialni na poddaszu

Poświata księżyca nie przeszkodzi ci w zasypianiu, a promienie słońca nie obudzą cię skoro świt, gdy zamontujesz rolety okienne zaciemniające wnętrze. Rolety są w wielu kolorach, więc bez kłopotu dopasujesz je do tonacji ścian, tapety, dywanu, bądź narzuty na łóżku. Pomyśl o roletach sterowanych pilotem, wtedy nie wychodząc z pościeli, możesz odsłaniać lub zasłaniać okno na tyle, na ile zechcesz.

Jeżeli nie chcesz zasłaniać okien dachowych roletami, a jednocześnie obawiasz się, że wpadające światło będzie zbyt ostre, dobrym rozwiązaniem okażą się zasłonki przymocowane do górnej i dolnej części okna dachowego.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Marta Znój

Jeżeli nie chcesz zasłaniać okien roletami, a jednocześnie obawiasz się, że wpadające światło będzie zbyt ostre, dobrym rozwiązaniem okażą się zasłonki przymocowane do górnej i dolnej części okna dachowego

Story w aneksie wypoczynkowym na poddaszu

Wbrew powszechnym opiniom story nie są wynalazkiem tylko do pionowych okien. W oknach dachowych też można je powiesić. Story powinny być jednak wykonane z lekkiego materiału, by nie stanowiły obciążenia dla linek, po których się przesuwają. We wnętrzach w stylu surowym można zastosować np. story uszyte z kawałków bawełny o różnych wzorach i kolorach (w kuchni można je zrobić z ładnych ściereczek). Dzięki swojej miękkości gubią sztywność okiennej konstrukcji, zniknie także surowość wystroju.

Cienkie rolety w pokoju dziennym

W pokojach dziennych sprawdzą się rolety, które delikatnie zacieniają wnętrze i chronią je przed zbytnim nagrzaniem. Wybierz rolety o cienkich prowadnicach. Są dyskretne i nie zmniejszają powierzchni szyby. Możliwość ustawienia ich na dowolnej wysokości okna również się przydaje, bo ułatwia dozowanie światła. Atrakcyjność rolety jest tak samo ważna. Pamiętaj jednak, by nie stała się najmocniejszym elementem wystroju.

Wnętrze w stylu skandynawskim: kolory i tkaniny

Styl skandynawski we wnętrzu znajduje odbicie we wzornictwie tkanin. W stylu skandynawskim...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak pielęgnować storczyki? Uprawa storczyków w...

Storczyki można spotkać niemal w każdym domu. Ze względu na problemy w uprawie, ich miłośnicy zwykle...

Pakowanie prezentów świątecznych. 11 pomysłów na...

Pakowanie prezentów świątecznych nie sprawi ci problemu, jeśli obejrzysz naszą galerię inspiracji....

Jak ocieplić i doświetlić wnętrze jesienią i...

Lampiony i świeczniki to detale, które z powodzeniem rozjaśnią i ocieplą wnętrze podczas jesiennych i...

Wybieramy rolety do okien dachowych, żaluzje,...

Markizy i rolety do okien dachowych skutecznie ograniczają przepływ ciepła, nie dopuszczając do nagrzewania...

Rośliny doniczkowe - 7 zasad, jak aranżować...

Rośliny doniczkowe w domu odgrywają dużą rolę. Poza tym, że dostarczają tlen, oczyszczają i nawilżają...