| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Subtelne zestawienie

Subtelne zestawienie

Ciepłe i mocne barwy drewna przeciwstawiono delikatnemu odcieniowi płytek ceramicznych, fakturę kafli – deseniowi mebli. Ale choć w wystroju łazienki dominują kontrasty, to nie na zasadzie walki, lecz wzajemnego przyciągania się.

Mieszkanie pochodzi z lat 80. – także łazienka prezentowała styl tamtych lat. Ponieważ były to czasy, gdy w sklepach brakowało niemal wszystkiego, na ścianach znalazły się takie kafelki, jakie były do zdobycia – białe, błyszczące i dość banalne. Pod lustrem wisiała plastikowa zniszczona półka i nie było dodatkowego oświetlenia. Gdy więc mieszkanie zasiedlił nowy lokator, od razu postanowił wyremontować wnętrze.

Krok 1

Do pomocy wezwano projektanta wnętrz Tomka Tarasewicza. Wraz z właścicielem zdecydowali, że nie będą zmieniać architektonicznego układuścian. Ze względu na ich konstrukcję nastręczyłoby to wiele trudności. Ponieważ w grę nie wchodziło powiększenie łazienki, trzeba było sięgnąć po inne środki, dzięki którym pomieszczenie stałoby się funkcjonalne i sprawiało wrażenie bardziej przestronnego niż w rzeczywistości. Wannę zastąpiła kabina prysznicowa. Projektant doradził usunięcie z łazienki pralki i znakomicie uporał się z niełatwym zadaniem znalezienia dla niej miejsca w sąsiadującym WC.

Autor: Marcin Czechowicz

Największym atutem WC jest praktyczne i efektywne zagospodarowanie skromnego metrażu

Autor: Marcin Czechowicz

Miejsce wanny zajęła nietypowa kabina prysznicowa - brodzik pochodzi z seryjnej produkcji, a ścianki wykonano na zamówienie z hartowanego skła

Autor: Marcin Czechowicz

Subtelne zestawienie

Autor: Marcin Czechowicz

Subtelne zestawienie

Krok 2

Do mieszkania wkroczyła ekipa remontowa. Usunięto stare płytki i wykładzinę. Następnie wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, co połączone było z przenoszeniem w inne miejsca koniecznych podłączeń. Należało dokonać zmian w przebiegu instalacji. Skuto nierówne tynki cementowo- wapienne, które zastąpiono gładzią gipsową.

Krok 3

Ułożone zostały kafle i posadzki. Wybrano płytki jednego rodzaju, ale różniące się formatami i kolorami. Stworzyły ciekawą kompozycję – ciemniejsze pełnią funkcję dekorów. To rozwiązanie nie tylko tańsze, ale też mniej banalne. Podłogę w łazience wyłożono dębowym parkietem – zgodnie z preferencjami Krzysztofa, który ceni twarde drewno. W końcu nadeszła pora na meble – szafkę pod umywalkę wykonano na zamówienie z płyt fornirowanych hebanem makassar. Na niej zamontowano prostokątną umywalkę nablatową.

Krok 4

Projekt aranżacji WC nieco różni się charakterem od łazienki – tu większą rolę odegrały upodobania architekta, a nie właściciela. Ponieważ pomieszczenie jest niewielkie, projektant zdecydował się maksymalnie je rozjaśnić i nadać mu styl nieco przemysłowy. Stąd ułożone do sufitu jasne kafle i techniczne oświetlenie. Pralkę zamknięto we wnękowej szafie (zrobionej również na zamówienie), w której znalazło się jeszcze sporo miejsca na środki czystości i zapasowe ręczniki.

ZDANIEM PROJEKTANTA

To nam się podoba:

  • proste formy – kafli i łazienkowych sprzętów. Dzięki nim wnętrze ma uporządkowany wygląd;
  • nowoczesne wzornictwo – wszystko tu zgodne jest z upodobaniami użytkownika. Na dodatek wybrano takie sprzęty, które nie znudzą się po upływie kilku miesięcy;
  • kolory i dobór materiałów – świadczą o tym, że projektant umiał uważnie słuchać właściciela. Aranżacja łazienki utrzymana jest bowiem w jego ulubionych barwach, a wskazane przez niego gatunki drewna – trwałe i twarde – odgrywają w niej główną rolę;
  • ciepłe barwy drewna – dzięki nim łazienka, choć nowoczesna, nie jest zimna i nieprzytulna. Na uwagę zasługuje trafny dobór dodatków w pomarańczowym odcieniu, które doskonale współgrają z wystrojem i utrzymane są w jednym z ulubionych odcieni Krzysztofa;

Czerwone akcenty w szarej łazience

Zagospodarowanie łazienki nie wymaga gigantycznych nakładów finansowych. Gdy w budżecie...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
15 pomysłów na szarą łazienkę. Aranżacje...

Szary to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Z powodzeniem sprawdzi się także i w...

Urządzanie małej łazienki. 8 rad, jak optycznie...

Urządzanie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Podczas aranżacji warto przestrzegać kilku podstawowych...

Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...

Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Projekt łazienki wspólnej. Jak urządzić łazienkę...

Sprawdź, jak urządzić łazienkę, z której będą korzystali wszyscy domownicy. Istotny będzie tu projekt...

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...