| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Subtelne zestawienie

Subtelne zestawienie

Ciepłe i mocne barwy drewna przeciwstawiono delikatnemu odcieniowi płytek ceramicznych, fakturę kafli – deseniowi mebli. Ale choć w wystroju łazienki dominują kontrasty, to nie na zasadzie walki, lecz wzajemnego przyciągania się.

Mieszkanie pochodzi z lat 80. – także łazienka prezentowała styl tamtych lat. Ponieważ były to czasy, gdy w sklepach brakowało niemal wszystkiego, na ścianach znalazły się takie kafelki, jakie były do zdobycia – białe, błyszczące i dość banalne. Pod lustrem wisiała plastikowa zniszczona półka i nie było dodatkowego oświetlenia. Gdy więc mieszkanie zasiedlił nowy lokator, od razu postanowił wyremontować wnętrze.

Krok 1

Do pomocy wezwano projektanta wnętrz Tomka Tarasewicza. Wraz z właścicielem zdecydowali, że nie będą zmieniać architektonicznego układuścian. Ze względu na ich konstrukcję nastręczyłoby to wiele trudności. Ponieważ w grę nie wchodziło powiększenie łazienki, trzeba było sięgnąć po inne środki, dzięki którym pomieszczenie stałoby się funkcjonalne i sprawiało wrażenie bardziej przestronnego niż w rzeczywistości. Wannę zastąpiła kabina prysznicowa. Projektant doradził usunięcie z łazienki pralki i znakomicie uporał się z niełatwym zadaniem znalezienia dla niej miejsca w sąsiadującym WC.

Autor: Marcin Czechowicz

Największym atutem WC jest praktyczne i efektywne zagospodarowanie skromnego metrażu

Autor: Marcin Czechowicz

Miejsce wanny zajęła nietypowa kabina prysznicowa - brodzik pochodzi z seryjnej produkcji, a ścianki wykonano na zamówienie z hartowanego skła

Autor: Marcin Czechowicz

Subtelne zestawienie

Autor: Marcin Czechowicz

Subtelne zestawienie

Krok 2

Do mieszkania wkroczyła ekipa remontowa. Usunięto stare płytki i wykładzinę. Następnie wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, co połączone było z przenoszeniem w inne miejsca koniecznych podłączeń. Należało dokonać zmian w przebiegu instalacji. Skuto nierówne tynki cementowo- wapienne, które zastąpiono gładzią gipsową.

Krok 3

Ułożone zostały kafle i posadzki. Wybrano płytki jednego rodzaju, ale różniące się formatami i kolorami. Stworzyły ciekawą kompozycję – ciemniejsze pełnią funkcję dekorów. To rozwiązanie nie tylko tańsze, ale też mniej banalne. Podłogę w łazience wyłożono dębowym parkietem – zgodnie z preferencjami Krzysztofa, który ceni twarde drewno. W końcu nadeszła pora na meble – szafkę pod umywalkę wykonano na zamówienie z płyt fornirowanych hebanem makassar. Na niej zamontowano prostokątną umywalkę nablatową.

Krok 4

Projekt aranżacji WC nieco różni się charakterem od łazienki – tu większą rolę odegrały upodobania architekta, a nie właściciela. Ponieważ pomieszczenie jest niewielkie, projektant zdecydował się maksymalnie je rozjaśnić i nadać mu styl nieco przemysłowy. Stąd ułożone do sufitu jasne kafle i techniczne oświetlenie. Pralkę zamknięto we wnękowej szafie (zrobionej również na zamówienie), w której znalazło się jeszcze sporo miejsca na środki czystości i zapasowe ręczniki.

ZDANIEM PROJEKTANTA

To nam się podoba:

  • proste formy – kafli i łazienkowych sprzętów. Dzięki nim wnętrze ma uporządkowany wygląd;
  • nowoczesne wzornictwo – wszystko tu zgodne jest z upodobaniami użytkownika. Na dodatek wybrano takie sprzęty, które nie znudzą się po upływie kilku miesięcy;
  • kolory i dobór materiałów – świadczą o tym, że projektant umiał uważnie słuchać właściciela. Aranżacja łazienki utrzymana jest bowiem w jego ulubionych barwach, a wskazane przez niego gatunki drewna – trwałe i twarde – odgrywają w niej główną rolę;
  • ciepłe barwy drewna – dzięki nim łazienka, choć nowoczesna, nie jest zimna i nieprzytulna. Na uwagę zasługuje trafny dobór dodatków w pomarańczowym odcieniu, które doskonale współgrają z wystrojem i utrzymane są w jednym z ulubionych odcieni Krzysztofa;

Czerwone akcenty w szarej łazience

Zagospodarowanie łazienki nie wymaga gigantycznych nakładów finansowych. Gdy w budżecie...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Grzejnik dekoracyjny w łazience z betonem na...

Ta nowoczesna łazienka została urządzona w industrialnym stylu charakterystycznym dla loftów. Uwagę...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Łazienka na poddaszu. Projekty łazienek,...

Łazienka na poddaszu musi być wygodna. Niestety bywa, że gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych...

Kompleksowe rozwiązania i łazienkowe inspiracje

Toalety myjące, elektroniczne baterie, deszczowa kanalizacja dachowa, system rur wielowarstwowych, panel do...