| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Jakie szafki do łazienki? Pomysłowe schowki

Jakie szafki do łazienki? Pomysłowe schowki

Odpowiednie szafki do łazienki uchronią cię przed natłokiem opakowań, butelek i innych akcesoriów. Właściwie zaprojektowana szafki łazienkowe sprawią, że łazienka będzie sprawiała wrażenie harmonijnie urządzonej. Te pomysły na łazienkę mogą ci się spodobać.

Autor: Piotr Mastalerz

Dobrze zaprojektowane szafki łazienkowe pomieszczą mnóstwo rzeczy

Szafki do łazienki przy umywalce

Jeżeli szafka do łazienki podumywalkowa będzie dość głęboka (50-60 cm), zaplanuj tam szuflady; przy głębokości około 40 cm zwykła otwierana szafka będzie wystarczająco wygodna. Pamiętajmy, że by wygodnie stanąć przy umywalce, potrzebujemy miejsca na stopy – szafka nie powinna więc sięgać do samej podłogi lub musi być cofnięta w stosunku do krawędzi umywalki o 10-15 cm.

Gdy umywalka jest we wnęce – nie zapominaj o przestrzeni nad lustrem – tam też możesz zmieścić schowek na rzadziej używane akcesoria lub zapasowe ręczniki. Oczywiście jeśli dysponujesz miejscem szerszym niż umywalka, warto zrobić większą szafkę umywalkową, docenisz nie tylko jej pojemność, lecz także wygodę posiadania dużego blatu.

Szafki przy wc

Obok obudowy stelaża do wiszącego WC i nad nią tworzą się często dogodne wnęki na schowki czy szafki. Kiedy rozmiary łazienki na to pozwalają, warto zastanowić się nad wykonaniem obudowy trochę głębszej niż standardowe 20 cm, co zwiększy pojemność szafki nad stelażem (jednak nawet w tych 20 cm bez trudu zmieścimy środki czystości).

Szafki w łazience przy wannie

Najlepiej, gdy miejsce na wannę jest dłuższe od samego urządzenia – możemy wtedy zabudować szafką łazienkową pozostałą część wnęki na wysokość wanny.

Najpraktyczniejsza w takim miejscu będzie wysuwana szuflada, by nie trzeba było zanadto się gimnastykować przy sięganiu w głąb znajdującej się nisko szafki. Nieocenioną pomocą w utrzymaniu porządku w okolicach wanny lub brodzika jest wnęka z półkami niewidocznymi od wejścia do łazienki czy ze strefy umywalkowej, a dostępnymi od strony wanny lub prysznica. Jeśli uda nam się wygospodarować miejsce choćby na 10-15-centymetrowej głębokości wnękę, ukryjemy tam wszystkie szampony, mydła i żele, mając je jednocześnie pod ręką podczas kąpieli.

Szafki przy pionach instalacyjnych

Często przy kominach i pionach kanalizacyjnych powstają wnęki na całą wysokość pomieszczenia – kłopotliwe i niezbyt estetyczne, jeżeli zostaną niezagospodarowane. Są wręcz idealnym miejscem na zabudowane schowki w łazience.

Wnęka na pralkę

Gdy nasza łazienka ma wnękę na pralkę – warto rozważyć zabudowanie jej szafą na całej wysokości pomieszczenia. Na dole znajdzie się pralka, a nad nią miejsce na kosz z brudną bielizną i środki piorące – rozwiązanie bardziej estetyczne i bezpieczniejsze niż detergenty ustawione na pralce lub otwartej półce nad nią.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...

Projekt łazienki wspólnej. Jak urządzić łazienkę...

Sprawdź, jak urządzić łazienkę, z której będą korzystali wszyscy domownicy. Istotny będzie tu projekt...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.