| muratordom.pl » Łazienka » Materiały wykończeniowe » Luksusowe wykończenie łazienki za 25 tys. zł. Projekt łazienki wraz z propozycją materiałów

Luksusowe wykończenie łazienki za 25 tys. zł. Projekt łazienki wraz z propozycją materiałów

Duże fundusze na wykończenie łazienki pozwalają na urządzenie jej w dowolnie wybranym stylu. Zaprezentowany projekt łazienki z Domu na 102 - Murator D09 zawiera przykładowe materiały wykończeniowe, które pozwolą stworzyć łazienkę luksusową, bazującą na materiałach naturalnych. Zobacz, co można mieć w łazience za 25 tys. zł.  

Autor: Andrzej Szandomirski Łazienka za 25 tys. zł

Dysponując dużymi funduszami, urządzanie łazienki można rozpocząć nie od rekonesansu cenowego rynku, ale od pomysłu estetycznego. Coraz większą popularność w urządzaniu wnętrz zdobywają naturalne materiały – kamień, drewno, beton, tkaniny z naturalnych włókien. Postęp technologiczny pozwala je odpowiednio i trwale zabezpieczyć. Umożliwił zastosowanie ich w miejscach, w których panują niekorzystne dla nich warunki.

Pomysłem na łazienkę za 25 tys. zł było wykorzystanie naturalnych materiałów i zestawienie ich w kontrastowej kompozycji – drewno z kamieniem i betonem architektonicznym. Na ich tle zaplanowano białe, proste sprzęty, do których dobrano chromowaną armaturę. Całość tonie w naturalnych barwach i fakturach.

Ściany, posadzka, oświetlenie

  • Na podłogę wybrano parkiet z drewna egzotycznego – teku (215,90 zł/m2) impregnowanego olejem. Takie wykończenie jest odporne na wodę, a jednocześnie przyjazne dla użytkowników – ciepłe i miękkie. Deski ułożono w poprzek – chociaż światło padające z okna może podkreślić łączenia desek, to ma ono tę zaletę, że optycznie poszerzy łazienkę.
  • Dwie ściany – z oknem oraz tę, przy której ustawiono wannę, sedes i bidet – wyłożono szarymi płytami z betonu architektonicznego (160 zł/m2) o gładkiej, szlifowanej powierzchni, co czyni je odpornymi na wodę. Płyty można zamówić na wymiar, aby nie było potrzeby ich docinania.
  • Ściany nieprzykryte betonem oraz sufit łazienki zostaną pomalowane na jasny kolor farbą Tikkurila Feelings Extra Durable – do malowania powierzchni narażonych na wilgoć i ścieranie (409 zł/9 l).
  • Wzdłuż drugiej długiej ściany zamontowano granitowy blat (granit Jet Black – 942,50 zł). Jego powierzchnia została poddana procesowi palenia, co nadało mu szlachetną matowość.
  • Aby uzyskać efekt przestrzenności, nad granitowym blatem, na szerokości całej ściany, zaprojektowano lustro oświetlone od góry dwiema długimi, wąskimi lampami w stalowej obudowie o ascetycznej formie (590 zł/szt.). Na oświetlenie łazienki składa się jeszcze oprawa sufitowa Massive – mleczny klosz w stalowej oprawie (253 zł).

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Iga Borkowska

Ceramika sanitarna i meble

  • Ceramikę sanitarną dobrano z serii Khroma firmy Roca – charakteryzującej się syntetycznym wzornictwem o miękkich liniach. Wolno stojący sedes ze zintegrowaną deską z oparciem (2735 zł) oraz bidet z pokrywą (1380 zł) ustawiono przy ścianie wykończonej betonowymi płytami. Dwie umywalki swobodnie zmieściły się na granitowym blacie (669 zł/szt.) i zostało jeszcze sporo miejsca na łazienkowe drobiazgi.
  • Miejsce na przechowywanie zaplanowano pod blatem – zaprojektowano tam półkę z takiego samego drewna tekowego, jakie zastosowano na podłodze. Do ceramiki Khroma dobrano pasującą stylistycznie akrylową wannę Mimo firmy Laufen z dopasowaną obudową (komplet wanna + obudowa 5490 zł). Narożna, asymetryczna wanna pomimo niewielkich rozmiarów jest pojemna i wygodna. Dzięki łagodnie wygiętym liniom do sprzętów pasują baterie z serii Metris Classic firmy Hansgrohe.
  • Na brzegu wanny zaplanowano montaż 4-otworowej baterii (cena z zestawem montażowym 2430 zł). Do umywalek i bidetu dobrano jednouchwytowe baterie z tej samej serii (umywalkowa – 880 zł/szt., bidetowa – 1330 zł).
  • Urządzenie łazienki uzupełnia chromowany grzejnik drabinkowy zawieszony po prawej stronie od wejścia (799 zł). Koszt przedstawionej łazienki to 24 981 zł.

Zobacz film: Jak urządzić salon kąpielowy w stylu marynarskim

Urządzamy łazienkę za 15 tys. zł. Projekt ekononomicznego wykończenia łazienki

Jeśli na urządzenie łazienki można przeznaczyć 15 tys. zł, trzeba uważać, by nie dać się ponieść...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Drewno w łazience. Jakie drewno na podłogi i...

Z drewna najczęściej wykonuje się w łazience podłogi, czasem okładziny ścienne. Które gatunki drewna...

Efektowny i trwały blat łazienkowy: drewniany, a...

Nie każdy materiał zniesie warunki panujące w łazience - musi być odporny na wilgoć i wytrzymały. Blat...

Czym zabezpieczyć drewnianą podłogę w łazience?...

Posadzka w łazience jest szczególnie narażona na zmiany wilgotności i temperatury, a nawet zalania...

Jak odnowić łazienkę – 7 metamorfoz + praktyczne...

Zobacz, jak swoje łazienki odnowili nasi Czytelnicy – pokazujemy zdjęcia przed remontem i po nim, a...

Urządzamy łazienkę za 15 tys. zł. Projekt...

Jeśli na urządzenie łazienki można przeznaczyć 15 tys. zł, trzeba uważać, by nie dać się ponieść rynkowym...