| muratordom.pl » Łazienka » Materiały wykończeniowe » Luksusowe wykończenie łazienki za 25 tys. zł. Projekt łazienki wraz z propozycją materiałów

Luksusowe wykończenie łazienki za 25 tys. zł. Projekt łazienki wraz z propozycją materiałów

Duże fundusze na wykończenie łazienki pozwalają na urządzenie jej w dowolnie wybranym stylu. Zaprezentowany projekt łazienki z Domu na 102 - Murator D09 zawiera przykładowe materiały wykończeniowe, które pozwolą stworzyć łazienkę luksusową, bazującą na materiałach naturalnych. Zobacz, co można mieć w łazience za 25 tys. zł.  

Autor: Andrzej Szandomirski Łazienka za 25 tys. zł

Dysponując dużymi funduszami, urządzanie łazienki można rozpocząć nie od rekonesansu cenowego rynku, ale od pomysłu estetycznego. Coraz większą popularność w urządzaniu wnętrz zdobywają naturalne materiały – kamień, drewno, beton, tkaniny z naturalnych włókien. Postęp technologiczny pozwala je odpowiednio i trwale zabezpieczyć. Umożliwił zastosowanie ich w miejscach, w których panują niekorzystne dla nich warunki.

Pomysłem na łazienkę za 25 tys. zł było wykorzystanie naturalnych materiałów i zestawienie ich w kontrastowej kompozycji – drewno z kamieniem i betonem architektonicznym. Na ich tle zaplanowano białe, proste sprzęty, do których dobrano chromowaną armaturę. Całość tonie w naturalnych barwach i fakturach.

Ściany, posadzka, oświetlenie

  • Na podłogę wybrano parkiet z drewna egzotycznego – teku (215,90 zł/m2) impregnowanego olejem. Takie wykończenie jest odporne na wodę, a jednocześnie przyjazne dla użytkowników – ciepłe i miękkie. Deski ułożono w poprzek – chociaż światło padające z okna może podkreślić łączenia desek, to ma ono tę zaletę, że optycznie poszerzy łazienkę.
  • Dwie ściany – z oknem oraz tę, przy której ustawiono wannę, sedes i bidet – wyłożono szarymi płytami z betonu architektonicznego (160 zł/m2) o gładkiej, szlifowanej powierzchni, co czyni je odpornymi na wodę. Płyty można zamówić na wymiar, aby nie było potrzeby ich docinania.
  • Ściany nieprzykryte betonem oraz sufit łazienki zostaną pomalowane na jasny kolor farbą Tikkurila Feelings Extra Durable – do malowania powierzchni narażonych na wilgoć i ścieranie (409 zł/9 l).
  • Wzdłuż drugiej długiej ściany zamontowano granitowy blat (granit Jet Black – 942,50 zł). Jego powierzchnia została poddana procesowi palenia, co nadało mu szlachetną matowość.
  • Aby uzyskać efekt przestrzenności, nad granitowym blatem, na szerokości całej ściany, zaprojektowano lustro oświetlone od góry dwiema długimi, wąskimi lampami w stalowej obudowie o ascetycznej formie (590 zł/szt.). Na oświetlenie łazienki składa się jeszcze oprawa sufitowa Massive – mleczny klosz w stalowej oprawie (253 zł).
Autor: Iga Borkowska

Ceramika sanitarna i meble

  • Ceramikę sanitarną dobrano z serii Khroma firmy Roca – charakteryzującej się syntetycznym wzornictwem o miękkich liniach. Wolno stojący sedes ze zintegrowaną deską z oparciem (2735 zł) oraz bidet z pokrywą (1380 zł) ustawiono przy ścianie wykończonej betonowymi płytami. Dwie umywalki swobodnie zmieściły się na granitowym blacie (669 zł/szt.) i zostało jeszcze sporo miejsca na łazienkowe drobiazgi.
  • Miejsce na przechowywanie zaplanowano pod blatem – zaprojektowano tam półkę z takiego samego drewna tekowego, jakie zastosowano na podłodze. Do ceramiki Khroma dobrano pasującą stylistycznie akrylową wannę Mimo firmy Laufen z dopasowaną obudową (komplet wanna + obudowa 5490 zł). Narożna, asymetryczna wanna pomimo niewielkich rozmiarów jest pojemna i wygodna. Dzięki łagodnie wygiętym liniom do sprzętów pasują baterie z serii Metris Classic firmy Hansgrohe.
  • Na brzegu wanny zaplanowano montaż 4-otworowej baterii (cena z zestawem montażowym 2430 zł). Do umywalek i bidetu dobrano jednouchwytowe baterie z tej samej serii (umywalkowa – 880 zł/szt., bidetowa – 1330 zł).
  • Urządzenie łazienki uzupełnia chromowany grzejnik drabinkowy zawieszony po prawej stronie od wejścia (799 zł). Koszt przedstawionej łazienki to 24 981 zł.

Zobacz film: Jak urządzić salon kąpielowy w stylu marynarskim

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Mozaika - szklana, kamienna, ceramiczna,...

Mozaika – ze względu na swoją atrakcyjność – cieszy się ogromną popularnością jako materiał...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...

Łazienka w drewnie – teak, iroko, a może fornir

Aranżację łazienki warto urozmaicić drewnem – deski podłogowe z iroko czy teaku lub fornir na ścianie...

Kompleksowy remont łazienki krok po kroku

Łazienka niszczy się szybko – po kilku latach wymaga odnowienia, a po kilkunastu potrzebuje...

Utrzymanie czystości w łazience. Wyposażenie...

Utrzymanie porządku w łazience nie jest łatwe. Odpowiednio dobierając wyposażenie łazienki, możesz jednak...

Mała łazienka - jak urządzić łazienkę z myślą o...

Małą łazienkę dla gości docenią nie tylko odwiedzający nas krewni czy znajomi. Jak urządzić łazienkę, by była...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.