| muratordom.pl » Łazienka » Materiały wykończeniowe » Koszt wykończenia i wyposażenia luksusowej łazienki. Ile za projekt, ile za materiały

Koszt wykończenia i wyposażenia luksusowej łazienki. Ile za projekt, ile za materiały

Nowoczesna łazienka to nierzadko duży salon kąpielowy z wolno stojącą wanną i szlachetnymi materiałami wykończeniowymi. Niemały udział w kosztach wykończenia i wyposażenia łazienki ma też ich fachowy montaż. Podpowiadamy, ile kosztuje urządzenie nowoczesnej łazienki luksusowej.

Projekt wnętrza

 • Jeśli dysponujemy zasobniejszym portfelem, możemy zlecić projektantowi wykonanie kompleksowego projektu, w którego skład wchodzą: inwentaryzacja, min. dwa projekty koncepcyjne, projekt techniczny, czyli rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, punktów elektrycznych, rysunki techniczne sufitów podwieszanych, mebli łazienkowych na zamówienie, aranżacja wnętrz – dobór kolorystyki, oświetlenia, a także realistyczne wizualizacje 3D i szczegółowy kosztorys materiałów. Ceny takiego projektu wynoszą od 100 do nawet 700 zł za m².
 • Warto zamówić taką usługę wraz z nadzorem wykonawczym – wóczas koszt za m² może wzrosnąć o 200 zł.

Materiały na ściany i podłogę łazienki

 • Modne, ale i kosztowne jest wykańczanie podłóg oraz ścian łazienki okładzinani z naturalnego drewna (jest to głównie drewno egzotyczne, np. tek czy iroko) – ceny desek litych zaczynają się od 220 zł za m².
 • W nowoczesnych i ekskluzywnych łazienkach często stosuje się kamień naturalny – marmur czy trawertyn. Wykorzystuje się na elementy podłóg, okładzin ścian czy zabudowy wanien i kabin prysznicowych. Za płytki marmurowe o wymiarach 30x30 cm trzeba zapłacić około 200 zł/szt.
 • Dużą popularnością cięszą się także płytki zaprojektowane przez znanych projektantów (ich ceny zaczynają się od 200 zł za m²) oraz mozaika szklana, za którą trzeba zapłacić około 400 zł za m² (elementy o grubości 5 mm).

Prace wykończeniowe

 • Układanie parkietu to koszt 30 zł za m², montaż desek jest nieco tańszy – za tę usługę trzeba zapłacić około 15-20 zł za m².
 • Usługa kompleksowa – czyli pomiar wilgotności, układanie parkietu, cyklinowanie bezpyłowe, polerowanie i trzykrotne lakierowanie to koszt około 45 zł za m².
 • Za montaż kamienia naturalnego zapłacimy około 80 zł za m².
 • W nowoczesnych łazienkach często źródła światła ukrywa się za zabudową z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu uzyskuje się ciekawy efekt poświaty. Cena m² płyty odpornej na działanie wilgoci (typu H2) wynosi około 14 zł, na montaż sufitu podwieszanego trzeba przeznaczyć 40-65 zł za m².
 • Płyty gipsowo-kartonowe o podwyższonej odporności na działanie wilgoci stosuje się również przy zabudowie stelaży instalacyjnych służących do zawieszania misek ustępowych czy bidetów. Koszt takiej zabudowy to 20-25 zł za m².
Autor: ZEHNDER

W nowoczesnym salonie kąpielowym nie dziwi wanna stojąca na środku pomieszczenia ani szlachetne materiały użyte do jej wykończenia. Dużą zaletą jest też możliwość doświetlenia go światłem dziennym (fot. ZEHNDER).

Armatura sanitarna

 • Efektowne są wanny wolno stojące. Dużą popularnością cieszą się modele w stylu retro, na ozdobnych nóżkach – za taką wannę trzeba zapłacić 2000-12 000 zł. Dobiera się do niej wysoką baterię wolno stojącą – trzeba za nią słono zapłacić (ceny baterii renomowanych firm zaczynają się od 2000 zł). Koszt montażu takiej baterii to 100-150 zł.
 • Również wanny z hydromasażem często goszczą w ekskluzywnych łazienkach. Średnie ceny mieszczą się w przedziale 2000-6000 zł. Za montaż takiej wanny trzeba zapłacić 180-300 zł.
 • Montaż stelaży podtynkowych do misek ustępowych, bidetów czy umywalek to około 200 zł, same stelaże kosztują od 600 zł.

Meble łazienkowe

 • Koszt wykończenia łazienki podnosi zamówienie mebli łazienkowych w ekskluzywnym salonie. Za szafkę pod umywalkę wykonaną z litego drewna egzotycznego trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.
 • Cenę podnoszą kamienne blaty, ręczne rzeźbienia oraz mosiężne okucia.
 • Nie ma górnej granicy kosztów w przypadku mebli zamawianych u znanych projektantów. W tym przypadku wszystko zależy od preferencji inwestora.

Gdzie kupować?

 • Inwestorzy z zasobniejszym portfelem mogą sobie pozwolić na zakupy w renomowanych salonach sprzedaży, gdzie z reguły wysoka cena daje gwarancję dobrej jakości.
 • Gdy w grę nie wchodzą koszty, materiały wykończeniowe, takie jak kamienie naturalne czy drewno, a także meble łazienkowe oraz armaturę łazienkową można kupować u zagranicznych sprzedawców. Do kosztów zakupu należy wówczas doliczyć opłaty związane z ich sprowadzeniem do kraju.
 • Warto też skorzystać z usług cenionych architektów wnętrz – zwykle współpracują oni ze sprawdzonymi projektantami i producentami, co da nam gwarancję, że nie kupimy kota w worku.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Remont łazienki - poprawiamy instalacje w łazience

Odnowić starą glazurę czy położyć nową? Wanna czy kabina prysznicowa? Jak poprawić wentylację? To problemy, z...

Utrzymanie czystości w łazience. Wyposażenie...

Utrzymanie porządku w łazience nie jest łatwe. Odpowiednio dobierając wyposażenie łazienki, możesz jednak...

Zielona łazienka pachnąca lasem. Aranżacje...

Zielona łazienka to wyraz tęsknoty za bliskością natury, a nierzadko też ekologicznego podejścia właścicieli....

Układanie płytek ceramicznych. Jakie cechy...

Przed układaniem płytek ceramicznych należy wybrać klej o odpowiednich parametrach. Dobra przyczepność do...

Mozaika - szklana, kamienna, ceramiczna,...

Mozaika – ze względu na swoją atrakcyjność – cieszy się ogromną popularnością jako materiał...

Ile kosztuje wykończenie i wyposażenie łazienki w...

Efektowne wykończenie, urządzenie i wyposażenie łazienki nie kosztuje dzisiaj wiele. Unikaj jednak...