| muratordom.pl » Kuchnia » Zlewozmywaki i baterie » Ujęcie wody

Ujęcie wody

Bateria kuchenna powinna być jak wzorowa żona - piękna i oszczędna. Z żonami bywa różnie, ale baterie są już bliskie ideału.

Jest wiele sposobów oszczędzania wody za pomocą baterii. Przede wszystkim można wybrać jednouchwytową z mieszaczem wody zamiast dwuuchwytowej. Ustawianie temperatury i siły strumienia trwa wtedy znacznie krócej. Jeśli wciąż jeszcze zmywamy w zlewie, a nie w zmywarce, warto założyć na wylewkę perlator - rodzaj sitka, które napowietrza wodę. Mały wydatek, duży zysk - najtańszy perlator zmniejsza zużycie wody o blisko 15 proc., ale są takie, które pozwolą zaoszczędzić nawet połowę.

Bateria "Mythos" z wyciąganą, obracaną o 360o wylewką

Zamiast nieustannie upominać dzieci, aby nie lały wody bez potrzeby, lepiej zainstalować baterię z przyciskiem „eko” albo z tzw. hamulcem w głowicy. Oba urządzenia ograniczają wypływ wody z kranu do 5-7 l/min (maksymalny to 13-14 l/min). Najciekawszym jak na razie pomysłem jest bateria z dwiema wylewkami: z jednej płynie ciepła woda, gdy podstawimy ręce (działa na fotokomórkę), z drugiej tradycyjnym sposobem można nabrać zimnej wody do naczynia.

Autor: materiały prasowe

Czego nie widać

Najważniejsze w baterii jest to, co tkwi w środku, czyli głowica. Eksperci najwyżej cenią ceramiczne włoskie „Solid Plast” i francuskie „Cice”. Ze względu na zanieczyszczenie wody wodociągowej w Polsce niektórzy producenci wymagają zainstalowania przed baterią filtrów siatkowych. W przeciwnym razie zastrzegają sobie prawo nieuznawania reklamacji głowicy.

Kupowanie baterii, która ma gwarancję krótszą niż pięcioletnią, może się okazać ryzykowne. Warto natomiast zainwestować w urządzenie z gwarancją siedmioletnią.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Kuchnia: jak zamontować zlewozmywak? Zlewozmywaki...

Od tego, jaki kupisz zlewozmywak, zależy sposób jego montażu. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej lub...

Nowoczesna kuchnia to czysta kuchnia. Jak...

Nowoczesna kuchnia to zazwyczaj kuchnia otwarta. Wymaga efektownych mebli, ale też utrzymania nieskazitelnej...

Czy zlew pod oknem to dobry pomysł? Wybierz...

Rzut okiem na piękny widok za oknem, to miłe oderwanie od codziennych obowiązków, np. mycia naczyń. Dlaczego...

Zlewozmywaki małe. Zlewozmywaki duże. Jak kupić...

Nawet w najmniejszej kuchni musi znajdować się kilka sprzętów, bez których niemożliwe byłoby...

Jaki zlewozmywak? Kiedy zlew jednokomorowy, a...

Zanim wybierzesz konkretny model zlewozmywaka, odpowiedz sobie na pytania: ile czasu spędzasz w  kuchni,...

Wyposażenie kuchni. Porady, jak dopasować baterię...

Odpowiednio dobrana bateria kuchenna ułatwi ci przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich. Na rynku...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.