| muratordom.pl » Kuchnia » Zlewozmywaki i baterie » Ujęcie wody

Ujęcie wody

Bateria kuchenna powinna być jak wzorowa żona - piękna i oszczędna. Z żonami bywa różnie, ale baterie są już bliskie ideału.

Jest wiele sposobów oszczędzania wody za pomocą baterii. Przede wszystkim można wybrać jednouchwytową z mieszaczem wody zamiast dwuuchwytowej. Ustawianie temperatury i siły strumienia trwa wtedy znacznie krócej. Jeśli wciąż jeszcze zmywamy w zlewie, a nie w zmywarce, warto założyć na wylewkę perlator - rodzaj sitka, które napowietrza wodę. Mały wydatek, duży zysk - najtańszy perlator zmniejsza zużycie wody o blisko 15 proc., ale są takie, które pozwolą zaoszczędzić nawet połowę.

Bateria "Mythos" z wyciąganą, obracaną o 360o wylewką

Zamiast nieustannie upominać dzieci, aby nie lały wody bez potrzeby, lepiej zainstalować baterię z przyciskiem „eko” albo z tzw. hamulcem w głowicy. Oba urządzenia ograniczają wypływ wody z kranu do 5-7 l/min (maksymalny to 13-14 l/min). Najciekawszym jak na razie pomysłem jest bateria z dwiema wylewkami: z jednej płynie ciepła woda, gdy podstawimy ręce (działa na fotokomórkę), z drugiej tradycyjnym sposobem można nabrać zimnej wody do naczynia.

Autor: materiały prasowe

Czego nie widać

Najważniejsze w baterii jest to, co tkwi w środku, czyli głowica. Eksperci najwyżej cenią ceramiczne włoskie „Solid Plast” i francuskie „Cice”. Ze względu na zanieczyszczenie wody wodociągowej w Polsce niektórzy producenci wymagają zainstalowania przed baterią filtrów siatkowych. W przeciwnym razie zastrzegają sobie prawo nieuznawania reklamacji głowicy.

Kupowanie baterii, która ma gwarancję krótszą niż pięcioletnią, może się okazać ryzykowne. Warto natomiast zainwestować w urządzenie z gwarancją siedmioletnią.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Co w kuchni obok zlewozmywaka. Szafka, zmywarka,...

Zlewozmywak zawsze występuje w kuchni w duecie z szafką. Jeżeli warunki na to pozwalają, wybierz jak...

Zlewozmywaki małe. Zlewozmywaki duże. Jak kupić...

Nawet w najmniejszej kuchni musi znajdować się kilka sprzętów, bez których niemożliwe byłoby...

Funkcjonalny zlew kuchenny, czyli mycie naczyń w...

Mycie naczyń, to chyba najmniej lubiana czynność wykonywana w kuchni. Jeżeli jednak wybierzesz funkcjonalny...

Wyposażenie kuchni. Porady, jak dopasować baterię...

Odpowiednio dobrana bateria kuchenna ułatwi ci przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich. Na rynku...

Z jakich materiałów może być wykonany...

Obok tradycyjnych zlewozmywaków stalowych najlepsi producenci mają w ofercie także te wykonane z...

Kuchnia: jak zamontować zlewozmywak? Zlewozmywaki...

Od tego, jaki kupisz zlewozmywak, zależy sposób jego montażu. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej lub...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.