Sypialnia, salon, miejsce do nauki. Wszystko w pokoju nastolatka łączy pomysłowy podest

2009-08-25 2:00
Sypialnia, salon, miejsce do nauki. Wszystko w pokoju nastolatka łączy pomysłowy podest
Autor: Piotr Mastalerz Nasza podestowa propozycja może być oryginalną alternatywą dla klasycznych mebli młodzieżowych dostępnych na rynku.

Do pokoju młodzieżowego proponujemy wielopoziomowy podest pozwalający na przechowywanie mnóstwa drobiazgów, a także na połączenie wielu funkcji użytkowych. Łączy on funkcje salonu, sypialni i pokoju do nauki.

Pokój nastolatka jest jednocześnie sypialnią, biblioteką, salonem, często telewizyjnym, a także miejscem do pracy. W małym pomieszczeniu bardzo trudno jest znaleźć dość miejsca na to wszystko.

Zaprojektowaliśmy więc pomysłowy podest wykonany z płyt SBO na konstrukcji ze stalowych profili. Celowo pozostawiliśmy surową powierzchnię płyt, dzięki czemu nasz podest zyskał bardziej swobodny, młodzieżowy charakter.

Na podeście umieściliśmy materac, telewizor, regał z książkami, szafę – tu młody człowiek śpi, czyta, ogląda telewizję, a także ubiera się. Jedynie biurko, a więc miejsce do pracy znajduje się na parterze w drugiej części pokoju.

Urządzamy pokój młodzieżowy dla chłopaka

Pod podestem mieści się kilka pojemnych szuflad, a także półka na kółkach, która w razie konieczności pełni rolę stolika. Podest może służyć jako ława – tu na miękkich poduszkach siadają goście.

Umeblowanie pokoju uzupełniają szafka i regał, a także stalowe, zielone i pomarańczowe dodatki. Nie wszystkie spełniają przeznaczoną im pierwotnie funkcję (np. w stojakach na kwiaty można przechowywać gazety czy szaliki, a w pomarańczowym schowku na CD ustawionym przy lustrze – kosmetyki).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE