Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Projekt mieszkania na starym strychu

2014-04-23 18:54
Projekt mieszkania na starym strychu
Autor: Norbert Banaszyk/DADA Nowoczesne meble w kuchni oraz wyposażenie idealnie kontrastują z naturalną fakturą drewna.

Adaptacja poddasza na pomieszczenie mieszkalne to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z zaniedbanym, starym strychem np. w wiekowej kamienicy. Udzielamy cennych rad jak zaprojektować mieszkanie na strychu. Zobacz kilka przydatnych pomysłów na poddasze, które mogą Cię zainspirować.

Aranżacja poddasza

Zazwyczaj na starych strychach zabytkowych kamienic znajdują się składziki rupieci i niepotrzebnych rzeczy. Niekiedy bywają zaadaptowane na pralnie i suszarnie bielizny. Nie jest tam zbyt czysto i zadbanie, więc przemiana tego miejsca w przytulne mieszkanko nigdy nie jest łatwa. Kuchnię i łazienkę trzeba budować od podstaw. Należy pamiętać również o doprowadzeniu na poddasze ogrzewania i wymianie okien dachowych, jeżeli jest to możliwe, na większe i szczelniejsze. Klimatyzacja jest prawdziwym wybawieniem podczas upalnych dni, zwłaszcza na dusznym strychu.

Aranżacja poddasza nie jest łatwa jeszcze ze względu na układ i spadzisty kształt dachu. Prawdziwą sztuką jest uczynienie z tych niedogodności atutów i stworzenie wrażania atrakcyjności wnętrza pod względem jego formy. Ciekawym pomysłem na poddasze jest stworzenie efektu otwartej powierzchni, dzięki nie sięgającym sufity ściankom działowym.

Stare z nowym

Jeżeli jest taka możliwość dobrym pomysłem jest uwidocznienie więźby dachowej w naturalnej, drewnianej formie. Aby uniknąć skojarzeń ze stylem rustykalnym można zrezygnować z drewnianej podłogi i wyposażyć wnętrze we współcześnie zaprojektowane meble i elementy wystroju. Tradycyjne szafy w korytarzu najlepiej zastąpić wnęką z systemem rurek na ubrania i wieszaków, co nada nowoczesnego wymiaru.

Jakie okna na poddasze wybrać? Okna drewniane czy plastikowe?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE