Mała biała łazienka z czarnymi akcentami - zgrabna aranżacja łazienki
Co zrobić, gdy nie do końca wiadomo, jak najlepiej zaprojektować łazienkę? Oddać sprawę w ręce specjalisty. Tak właśnie zrobiła Kasia, powierzając losy łazienki doświadczonemu architektowi. Oto aranżacja małej łazienki. Dominują 2 kolory: biały i czarny, a właściwie ich łagodniejsze odcienie - beże i brązy.
Pożądane barwy
Kasia preferuje klasyczne, sprawdzone zestawienia barw, dlatego projektant postawił na kontrast delikatnego beżu, bieli i mocnego brązu. Jasne są płytki gresowe na podłodze i ścianach, ciemne - mozaika, dekory i meble. Ten przemyślany układ sprawił, że wnętrze jest eleganckie i klarowne.
Autor: Mariusz Bykowski
Właścicielka mieszkania, Kasia, miała duży kłopot z rozplanowaniem łazienki. Ze względu na mały metraż i niekorzystny układ przestrzenny pomieszczenia ulokowanie w nim niezbędnych sprzętów wydawało jej się niemożliwe. - Długo nad tym myślałam - przyznaje Kasia - wanna czy prysznic? Przecież ja chcę mieć jedno i drugie! Poza tym konieczne są szafki, w których mogę schować kosmetyki i środki czystości. Jakim cudem znaleźć miejsce na to wszystko? Znajomi doradzili jej, by o zaprojektowanie wnętrza poprosiła architekta Tomasza Tarasewicza.
Powiększyć przestrzeń
To hasło pojawiło się jako pierwsze w odpowiedzi na pytanie o oczekiwania właścicielki. Architekt zaproponował „pożyczenie“ dwóch metrów od przyległej sypialni. Wyburzona została ścianka działowa między pomieszczeniami i wzniesiona nowa, usytuowana w odpowiednim miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu udało się zmieścić wannę, a wnętrze stało się funkcjonalne.
Autor: Mariusz Bykowski
Zrównoważone proporcje ciemnego brązu, delikatnego beżu, a także bieli sprawiają, że łazienka jest jednocześnie jasna i wyrazista. Ceramiczne dekory powtarzają kolor i fakturę dębowego forniru zabarwionego na odcień wenge. Tym też fornirem zostały wykończone szafki i rama lustra.
Prysznic i pralka
W narożniku łazienki znalazła miejsce półokrągła kabina prysznicowa. Ścianki kabiny z bezbarwnego szkła ujęte w proste listwy sprawiły, że stała się niemal niewidoczna. Jej ergonomiczny kształt pozwolił na znalezienie w łazience miejsca na pralkę.