Trzy pomysły na kuchnię. W kolorach: zielonym, szarym i pomarańczowym

2009-10-19 2:00

Postawić na ferię kolorów czy pozostać przy stonowanej srebrem i szarością elegancji? A może wybrać do kuchni kojące zestawienie błękitu i zieleni? Oto jak jedna kuchnia może zmienić się za sprawą barw i detali. Zobacz 3 fajne pomysły na urządzenie kuchni.

Geometria i subtelności
Autor: Marcin Czechowicz Geometria i subtelnościFormy mebli z wyraźnie zaakcentowanymi poziomymi podziałami nie wyglądają surowo dzięki delikatnej i przyjaznej kolorystyce. Pistacjowe fronty szafek są ozdobą kuchni.

Kuchnia w kolorze pomarańczowym

Kuchnia jak paczka landrynek, cieszy apetyczną mieszanką świeżych kolorów. Fronty szafek w odcieniu ciemnego, ale nie krzykliwego oranżu efektownie zestawiono z płaszczyznami delikatnej zieleni. Kontrast kolorów łagodzi neutralna biel ścian i innych fragmentów kuchennej zabudowy. Tłem dla całej oprawy wnętrza jest rozbielona zieleń. Urozmaicają ją różowe, pomarańczowe, żółte i niebieskie akcenty. Plamy bieli jeszcze bardziej rozświetlają pomieszczenie, które nawiązuje do fantazyjnego stylu pop.

Trzy pomysły na kuchnię
Autor: Marcin Czechowicz Plastik i szkłoNa stole nie ma miejsca na stateczną porcelanę. Tęczowe naczynia z barwnego tworzywa niczym zastawa  kinderbalu zawładnęły białym blatem, tworząc optymistyczną mozaikę.
Pastelowa zieleń i moc amarantuGórna część ścian jest opasana jasną zielenią, na dole króluje biel, takie też są panele podłogowe. Poziome pasy amarantu dzielą i dynamizują. Mogą optycznie poprawić proporcje wysokiego pomieszczenia.

Kuchnia w kolorze szarym

Kuchnia może być równie wytworna i reprezentacyjna jak pokój. Salonowy ton zyska dzięki dodatkom o wyrafinowanych formach. Pośród przedmiotów, z których jedne mają ascetycznie współczesną formę, a inne dekoracyjną i klasyczną, ścienne zegary jako jedyne łączą obie stylistyki. Ich kwadratowe proste tarcze wykonane z błyszczącego pleksi w kolorach bieli i czerni zdobią wymyślne ornamenty inspirowane motywami roślinnymi. Żeliwne krzesła o ażurowym, dekoracyjnym kształcie, nawiązujące do estetyki z ogrodów pałacowych zaskakująco dobrze prezentują się zestawione z nowoczesnymi frontami szafek. Lśniące niebieskoszare kafle ułożone na podłodze budują klimat luksusu. Ich idealnie gładka powierzchnia odbija światło, dzięki czemu kuchnia sprawia wrażenie jaśniejszej i bardziej przestronnej.

Chłodna elegancja
Autor: Marcin Czechowicz

Ciepłe tonacje kontra szarościSubtelny odcień kości słoniowej górnej połowy ścian sprawia, że chłodna kolorystyka pozostałych elementów wnętrza, w tym pas ściany nad blatem pomalowany metalicznie szarą farbą, nie wydają się nieprzyjazne.

Rokoko od kuchni
Autor: Marcin Czechowicz Rokoko od kuchniDo błysku szkła, stali i ceramicznych kafli dołączyły matowe i półmatowe dodatki z ceramiki w monochromatycznych kolorach – bieli oraz jasnych i ciemnych szarościach. Srebrne sztućce z serwisu w antykwarycznym wydaniu albo wykonane ze stali nierdzewnej z trzonkami z tworzywa – w tej kuchni obie propozycje sprawdzą się równie dobrze.

Kuchnia w zieleniach i błękitach

Kojące kolory gwarantujące relaks i wyciszenie. Do tego naturalne dodatki i materiały. W takiej kuchni miłośnik ciepłych mórz poczuje się jak ryba w wodzie. Delikatnie cytrynowy kolor elementów zabudowy kuchennej zespaja meble z tłem ścian. Naturalnej palecie barw towarzyszy zieleń roślin. Proste graficzne formy wysokich traw ozdobnych pasują do nowoczesnej aranżacji. Gres polerowany jest neutralnie beżowy, trochę jak tafla wody odbija kolory wnętrza. Jasna podłoga to najlepsze towarzystwo dla   intensywnie kolorowych ścian. Ekologiczny trend podkreślają neutralne i naturalne beże oraz brąz drewnianych i bambusowych dodatków – wazonów, łyżek, podkładek pod talerze.

Kuchenna laguna
Autor: Marcin Czechowicz
Seledyn, turkus i limonkaPomysłem na kolorystykę wnętrza była ciemniejsza turkusowoniebieska góra i jaśniejszy cytrynowozielony dół. To barwy, które mocno określiły charakter kuchni. Pozostałe elementy wyposażenia powtarzają kolor ścian.
Nasi Partnerzy polecają