Świąteczna aranżacja wnętrza. Piękne dekoracje z iglastych gałązek

2022-12-05 10:25
Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO W tej aranżacji to właśnie choinka w swoim naturalnym pięknie stała się główną dekoracją, tworzącą klimat rodem z baśniowego lasu

Wyjątkowa aranżacja wnętrza na Boże Narodzenie, a w nim piękne dekoracje świąteczne w minimalistycznym stylu, bazujące na igliwiu i naturalnych dodatkach.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Dlatego już teraz warto pomyśleć o odpowiednich aranżacjach, które wprowadzą do wnętrz uroczysty nastrój i wykreują magię Świąt. To jedna z propozycji, przygotowana przez pracownię KODO - wyjątkowe świąteczne wnętrza z dekoracjami bazującymi na igliwiu i naturalnych dodatkach, które wpiszą się w styl każdego wnętrza. 

W tej aranżacji to właśnie choinka w swoim naturalnym pięknie jest główną dekoracją, a powtórzona kilka razy, pozwala stworzyć baśniowy klimat zaczarowanego las.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Wiodący motyw w świątecznej aranżacji wnętrza

Wiodący świąteczny motyw – iglaste, ciemnozielone gałązki sosnowe, świerkowe i jodłowe – powtórzono na wiele sposobów. Choinka, powtórzona w nieoczywistych wersjach we wszystkich częściach mieszkania, zyskała nową, wielowymiarową i niebanalną urodę. Iglaste gałązki uformowane w girlandy, wianki, podwieszane instalacje, wazonowe bukiety oraz swobodnie rozmieszczone dekoracje urozmaiciły wnętrze w spójny kolorystycznie, minimalistyczny i nowoczesny sposób.

Przeczytaj też:

Wszechobecny blask, czy to w formie lampek umieszczonych na choinkach, drobnych dekoracji, czy płomieni świec, tworzy niepowtarzalną atmosferę, pełną migotliwych blasków. Efekt potęgują ozdoby szklane oraz utrzymane w barwie złota – odbijając światło, wnoszą do pomieszczeń magiczne, przytulne ciepło.

GALERIA: świąteczne wnętrza bazujące na igliwiu i naturalnych dodatkach

Bożonarodzeniowa dekoracja salonu i świąteczna oprawa wigilijnego stołu 

Popularna choinka, zazwyczaj kojarzona z setkami ozdób i kolorowych lampek, zachowuje odświętny charakter również w swojej najczystszej postaci. Dotyczy to w szczególności tych wnętrz, które same w sobie mają wiele wyrazistych motywów. Rezygnacja z bogatych ozdób może przełożyć się na spektakularny efekt. Minimalistyczna uroda surowych drzewek stanie się unikalną ozdobą, wprowadzającą ciepły, pachnący lasem nastrój.

Dekoracja stołu wigilijnego to jeden z najważniejszych aspektów świątecznej aranżacji. By uczynić go niezwykłym okraszono go odrobiną fantazji. Dwa rodzaje świec rozstawiono wśród dekoracji z zielonego szkła, gałązek, sosnowych igieł oraz – przekornie – zielono-srebrnych bombek, których nie znajdziemy na choinkach.

Surowe drewno stołu, światło świec oraz iglaste gałązki przyjemnie kontrastują ze złotem świeczników i aksamitnym obiciem krzeseł. Intensywna zieleń mebli i tkanin wnosi do tej aranżacji energię, a czyste szkło nadaje jej wyrafinowaną lekkość.

Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO Podczas tworzenia świątecznych dekoracji warto uruchomić element wyobraźni, a wnętrzom nadać unikalny charakter – inny od dostępnych na rynku gotowych rozwiązań

Świąteczne wnętrze kuchni

W aranżacji kuchni postawiono na subtelną świąteczną dekorację w postaci girlandy z minimalistycznymi ozdobami, która została zawieszona nad wyspą, oddzielającą kuchnię id salonu. Na jej blacie ustawiono złotą tacę z igliwiem i porcelaną.

Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO Nad wyspą kuchenną zawisła świąteczna dekoracja w postaci girlandy z minimalistycznymi ozdobami

Sypialnia w świątecznym wydaniu

W sypialni choinkę zastąpił duży, szklany wazon z igliwiem i lampkami LED. W oknie zawieszono obręcze przybrane gałązkami, z tasiemkami w kolorze aranżacji wnętrz. Konsolę ozdabia wianek i złota dekoracja.

Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO Alternatywną formą choinki są zdobiące sypialnię gałęzie jodeł w szklanych naczyniach, wnoszące do pomieszczenia uspakajający zapach

Więcej pomysłów na świąteczną aranżację wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie