Świąteczna aranżacja wnętrza. Piękne dekoracje z iglastych gałązek

2021-12-13 10:25
Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO W tej aranżacji to właśnie choinka w swoim naturalnym pięknie stała się główną dekoracją, tworzącą klimat rodem z baśniowego lasu

Wyjątkowa aranżacja wnętrza na Boże Narodzenie, a w nim piękne dekoracje świąteczne w minimalistycznym stylu, bazujące na igliwiu i naturalnych dodatkach.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Dlatego już teraz warto pomyśleć o odpowiednich aranżacjach, które wprowadzą do wnętrz uroczysty nastrój i wykreują magię Świąt. To jedna z propozycji, przygotowana przez pracownię KODO - wyjątkowe świąteczne wnętrza z dekoracjami bazującymi na igliwiu i naturalnych dodatkach, które wpiszą się w styl każdego wnętrza. 

W tej aranżacji to właśnie choinka w swoim naturalnym pięknie jest główną dekoracją, a powtórzona kilka razy, pozwala stworzyć baśniowy klimat zaczarowanego las.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Wiodący motyw w świątecznej aranżacji wnętrza

Wiodący świąteczny motyw – iglaste, ciemnozielone gałązki sosnowe, świerkowe i jodłowe – powtórzono na wiele sposobów. Choinka, powtórzona w nieoczywistych wersjach we wszystkich częściach mieszkania, zyskała nową, wielowymiarową i niebanalną urodę. Iglaste gałązki uformowane w girlandy, wianki, podwieszane instalacje, wazonowe bukiety oraz swobodnie rozmieszczone dekoracje urozmaiciły wnętrze w spójny kolorystycznie, minimalistyczny i nowoczesny sposób.

Przeczytaj też:

Wszechobecny blask, czy to w formie lampek umieszczonych na choinkach, drobnych dekoracji, czy płomieni świec, tworzy niepowtarzalną atmosferę, pełną migotliwych blasków. Efekt potęgują ozdoby szklane oraz utrzymane w barwie złota – odbijając światło, wnoszą do pomieszczeń magiczne, przytulne ciepło.

GALERIA: świąteczne wnętrza bazujące na igliwiu i naturalnych dodatkach

Bożonarodzeniowa dekoracja salonu i świąteczna oprawa wigilijnego stołu 

Popularna choinka, zazwyczaj kojarzona z setkami ozdób i kolorowych lampek, zachowuje odświętny charakter również w swojej najczystszej postaci. Dotyczy to w szczególności tych wnętrz, które same w sobie mają wiele wyrazistych motywów. Rezygnacja z bogatych ozdób może przełożyć się na spektakularny efekt. Minimalistyczna uroda surowych drzewek stanie się unikalną ozdobą, wprowadzającą ciepły, pachnący lasem nastrój.

Dekoracja stołu wigilijnego to jeden z najważniejszych aspektów świątecznej aranżacji. By uczynić go niezwykłym okraszono go odrobiną fantazji. Dwa rodzaje świec rozstawiono wśród dekoracji z zielonego szkła, gałązek, sosnowych igieł oraz – przekornie – zielono-srebrnych bombek, których nie znajdziemy na choinkach.

Surowe drewno stołu, światło świec oraz iglaste gałązki przyjemnie kontrastują ze złotem świeczników i aksamitnym obiciem krzeseł. Intensywna zieleń mebli i tkanin wnosi do tej aranżacji energię, a czyste szkło nadaje jej wyrafinowaną lekkość.

Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO Podczas tworzenia świątecznych dekoracji warto uruchomić element wyobraźni, a wnętrzom nadać unikalny charakter – inny od dostępnych na rynku gotowych rozwiązań

Świąteczne wnętrze kuchni

W aranżacji kuchni postawiono na subtelną świąteczną dekorację w postaci girlandy z minimalistycznymi ozdobami, która została zawieszona nad wyspą, oddzielającą kuchnię id salonu. Na jej blacie ustawiono złotą tacę z igliwiem i porcelaną.

Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO Nad wyspą kuchenną zawisła świąteczna dekoracja w postaci girlandy z minimalistycznymi ozdobami

Sypialnia w świątecznym wydaniu

W sypialni choinkę zastąpił duży, szklany wazon z igliwiem i lampkami LED. W oknie zawieszono obręcze przybrane gałązkami, z tasiemkami w kolorze aranżacji wnętrz. Konsolę ozdabia wianek i złota dekoracja.

Piękne świąteczne wnętrza
Autor: KODO Alternatywną formą choinki są zdobiące sypialnię gałęzie jodeł w szklanych naczyniach, wnoszące do pomieszczenia uspakajający zapach

Więcej pomysłów na świąteczną aranżację wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie