Jak szybko osuszyć mieszkanie po zalaniu?

2019-09-01 13:43
Osuszanie
Autor: Świat Instalacji

Profesjonalne osuszanie budynków i mieszkań po różnego rodzaju zalaniach czy awariach wodno-kanalizacyjnych to szybki sposób na doprowadzenie pomieszczeń do stanu sprzed awarii. Ponad 10 lat istnienia firmy Świat Instalacji Grzewczych na rynku instalacyjnym pozwoliło nam na zebranie niezbędnego doświadczenia oraz wiedzy, aby proces ten przeprowadzić szybko, skutecznie i w przystępnej dla klienta, optymalnej cenie.

Wiemy jak uciążliwe jest doprowadzenie budynku do stanu pierwotnego, dlatego w tym celu wykorzystujemy profesjonalny sprzęt renomowanych producentów. Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac do minimum.

Jak dobrać odpowiednią metodę osuszania?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności przeprowadzamy pomiary zawilgocenia mające na celu określenie zniszczeń mienia. Rozwiązania i technologie jakie posiadamy w dziedzinie osuszania budynków w znacznym stopniu likwidują potrzebę gruntownego remontu. Dzięki szybkiemu czasowi reakcji na zgłoszenie, jesteśmy w stanie jeszcze tego samego dnia zaproponować konkretne rozwiązanie techniczne oraz zainstalować odpowiednie maszyny.

Osuszanie
Autor: Świat Instalacji

Ile trwa skuteczne osuszanie?

Wszystko zależy od poziomu zawilgocenia. Gdy zawilgocenie jest niewielkie, osuszanie może trać zaledwie kilka dni. Jeżeli jest duże albo wilgoć dostała się do głębszych warstw konstrukcyjnych budynku może potrwać kilka tygodni. Pamiętajmy! Tylko profesjonalny, wysoko wydajny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie ekipy osuszającej są gwarancją skutecznego i jak najszybszego osuszenia budynku. Zastosowanie osuszaczy o odpowiedniej wydajności i dobrze dobranych co do wielkości pomieszczeń pozwala znacznie skrócić czas realizacji inwestycji.

Czy są metody pozwalające osuszyć dach?

Bardzo częstym problemem pojawiającym się w nowoczesnym budownictwie jest zalanie dachu lub tarasu przez ulewę na skutek źle wykonanej lub uszkodzonej połaci dachu. Materiały połaciowe na skutek zmiany temperatury, opadów czy gradobicia ulegają różnym procesom takim jak: pęcznieniu, kurczeniu, czy rozciąganiu się. Wówczas powstają nieszczelności najczęściej nie widoczne dla ludzkiego oka. Na skutek tego dochodzi do zalania warstw izolacji. Niestety woda która zalała izolację dachu nie ma szans na samoistne odparowanie. Wówczas należy wykonać osuszanie izolacji w jak najszybszym czasie. Jest to zazwyczaj osuszanie podciśnieniowe wraz z osuszaczami kondensacyjnymi.

Czy mogę osuszyć budynek z wilgoci technologicznej?

Występowanie wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu, jest zjawiskiem bardzo często występującym w czasach, gdy jego budowa następuje w zawrotnym tempie. Główną przyczyną występowania wilgotnych ścian, stropów czy posadzki jest woda zgromadzona w materiałach budowlanych, z których został wybudowany budynek. Wilgoć tworzy się również podczas samego procesu wykończenia danego lokalu. Proces schnięcia wilgotnych ścian, które pozostawimy do naturalnego wysuszenia może trwać nawet do 1 roku.

Proces mechanicznego osuszania wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu trwa zwykle od 10 do 21 dni. Należy zwrócić uwagę na fakt, że proces ten jest zależny od stanu zawilgocenia, jak również wielkości powierzchni do osuszenia. Suszenie domu o powierzchni 120 m2 przy użyciu 2 osuszaczy i pary wentylatorów będzie trwał 10-14 dni, a domu jednorodzinnego o powierzchni 170-200 m2, przy dołożeniu kolejnego zestawu urządzeń wydłuży się o kolejne 10 dni. Dzięki osuszaniu przyspieszamy dalsze prace wykończeniowe, skracamy czas realizacji inwestycji, zapobiegamy niszczeniu i korozji materiałów wbudowanych oraz już na wstępie redukujemy koszt ogrzewania pomieszczeń.

Osuszanie
Autor: Świat Instalacji

Czym się kierować przy wyborze firmy osuszającej?

Stawiajmy na firmy z doświadczeniem i wiedzą, które istnieją już jakiś czas na rynku. Zwracajmy również uwagę na jakość sprzętu, który dana firma chce nam zaproponować – rok produkcji, zużycie prądu, dostępność. Co wyróżnia naszą firmę na tle innych? Oto kilka przykładów:

 • darmowy dowóz oraz instalację osuszaczy w miejscu wyznaczonym przez klienta;
 • atrakcyjne ceny wynajmu osuszaczy;
 • pełna dokumentacja z procesu osuszania dla klienta, firmy ubezpieczeniowej;
 • bezpłatny pomiar wilgoci w osuszanym budynku przy decydowaniu się na osuszanie;
 • fachowa wiedza oparta na licznych szkoleniach, warsztatach oraz ponad 10 letnim doświadczeniu;
 • brak kaucji za wynajem urządzeń;
 • możliwość wynajmu na dowolny okres czasu – dobę, tygodnie, miesiące.
Osuszanie
Autor: Świat Instalacji

Co to jest ozonowanie? W jakich okolicznościach stosujemy ozonowanie?

Usługa ozonowania pozwala na usunięcie zapachów, a także pełną sterylizację pomieszczeń. Świetnie sprawdza się w pozbywaniu się grzybów i ich zarodników, roztoczy, bakterii, wirusów, alergenów, pleśni i szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Badania wykazują że skuteczność dezynfekcji poprzez ozonowanie jest do 40 razy wyższa niż w przypadku użycia chloru. Warto wiedzieć, że ozonowanie wykonywane przynajmniej raz na 3 miesiące jest w stanie zlikwidować aż 90% alergenów domowych. Ozonowanie stosujemy aby:

 • zneutralizować zapachy powstałe  po zalaniach i powodziach, zapachy spalenizny po pożarze, usunąć przykry odór stęchlizny,
 • skutecznie zwalczyć grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe, oczyścić ściany z pleśni,
 • zniszczyć bakterie i wirusy obecne w meblach tapicerowanych, dywanach i zasłonach, a także insekty znajdujące się w meblach drewnianych,
 • pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dymu tytoniowego, zapachów wynikających z obecności zwierząt, zapachów z toalety lub powstałych podczas przygotowywania posiłków.

Podsumowanie

Proces osuszania jest niezwykle złożony i nie sprowadza się tylko do wstawienia urządzenia. Źle przeprowadzony może nie tylko wydłużyć całą inwestycję oraz narazić inwestora na dodatkowe koszty, ale również zagrozić naszemu zdrowiu. Tylko profesjonalna firma osuszająca oferująca wysokiej klasy sprzęt jest gwarancją przeprowadzeniu procesu szybko, tanio, a przede wszystkim skutecznie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Osuszanie na zawołanie >>>

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE