Projekty nowoczesnych domów z Kolekcji Muratora

2021-10-25 14:19
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC402 - Dom perfekcyjny, arch. Piotr Lewandowski

Nowoczesny dom to obecnie mocny trend projektowy i inwestycyjny. Coraz więcej takich domów widzimy w polskim krajobrazie. Wybieramy ciekawe projekty nowoczesnych domów z Kolekcji Muratora.

Wbrew pozorom nowoczesny dom nie musi być złożony wyłącznie z prostopadłościanów. To nie tylko polskie kostki nawiązujące do modernizmu, obecnie wracające w przeobrażonej - polepszonej i unowocześnionej, a jednocześnie urozmaiconej formie. Nowoczesne domy to również rozległe bryły o zdecydowanych prostych liniach, często złożone z kilku elementów, pozbawione nadmiernych dekoracji, które są przekryte płaskim dachem. Jednak nowoczesne domy mogą mieć również dachy mniej lub bardziej spadziste. Znajdziemy piętrowe wille o dachach kopertowych lub wciąż jedne z najpopularniejszych – prostopadłościenne bryły o dachu dwuspadowym.

Tak więc dom nowoczesny może mieć różną postać – może to być rozległy, pawilonowy budynek parterowy, dom z poddaszem użytkowym albo piętrowy. Nowoczesność stylu to prostota formy, symetria, oszczędne zastosowanie detali ozdobnych lub wręcz rezygnacja z nich. Czasem budynki nowoczesne są wręcz ascetyczne w wyrazie.

Nowoczesny dom - rozwiązania technologiczne

Nowoczesny dom to nie tylko forma. To przede wszystkim dom spełniający najnowsze wymogi techniczne, energooszczędny, taki, w którym zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. system ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła zasilanej przez mikroinstalację fotowoltaiczną, wentylacja z odzyskiem ciepła, wielkie przeszklenia o niskim współczynniku przenikania ciepła, które na najbardziej nasłonecznionych elewacjach są zaopatrzone w przesłony chroniące budynek przed przegrzewaniem się latem.

Nowoczesny dom - wygodne życie

Nie należy zapominać, że nowoczesny dom powinien zaspokajać potrzeby mieszkańców – zapewniać im komfortowe życie. Dlatego nowoczesny dom to budynek o jasnych, dobrze doświetlonych pomieszczeniach, przestronnych wnętrzach, obejmujący nie tylko pomieszczenia mieszkalne, reprezentacyjny salon, łazienki, lecz także niezbędne zaplecze – garderoby, pralnię, spiżarnię, pomieszczenie techniczne, schowki na urządzenia i narzędzia wykorzystywane w domu.

Projekty nowoczesnych domów z Kolekcji Muratora

Przedstawiamy projekty domów w stylu nowoczesnym, które zostały wybrane z katalogu Muratora. Są to zarówno domy parterowe, z poddaszem użytkowym, jak i piętrowe. To projekty domów o różnej wielkości - od niedużych o powierzchni użytkowej nieco ponad 100 m2, po rozległe wille, których powierzchnia użytkowa wynosi ponad 200 m2.

EC402 - Dom perfekcyjny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

 • Autor arch. Piotr Lewandowski
 • Powierzchnia użytkowa 118,6 m2
 • Powierzchnia netto 133,7 m2
 • Powierzchnia zabudowy 86,4 m2
 • Powierzchnia całkowita 170,9 m2
 • Kubatura (brutto) 578,8 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 19,40 x 15,80 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC402 - Dom perfekcyjny, arch. Piotr Lewandowski Link: Zobacz projekt >>>

Projekt domu Perfekcyjny zachwyca prostą, acz nieszablonową architekturą, skrojoną na miarę XXI wieku. W minimalistyczny, skandynawski styl wpisuje się nie tylko forma budynku, ale też wąska paleta kolorystyczna i brak elementów dekoracyjnych. Na trzech elewacjach panuje wszechobecna biel, w którą wkomponowano szarą stolarkę nawiązującą do pokrycia dachowego. Surowość bryły przełamano nowoczesną, szklaną fasadą, która zajmuje niemal całą powierzchnię elewacji ogrodowej. To tu będzie toczyć się życie podczas letnich dni i wieczorów, zatem zadbano o przyjazną przestrzeń, nawiązującą do natury. Taras oraz przylegające do niego ściany obłożono drewnem, które świetnie współgra z szarymi elementami gigantycznego przeszklenia.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC402 - Dom perfekcyjny, arch. Piotr Lewandowski Link: Zobacz projekt >>>

Styl skandynawski to także dbałość o maksymalne doświetlenie wnętrza, dlatego każde z pomieszczeń wyposażono w duże, panoramiczne okna. Będzie jasno i przestronnie, ale też ciepło i przytulnie. Aranżacja przestrzeni dziennej na otwartym planie, pozwoliła na wygospodarowanie trzech stref – wypoczynkowej, jadalnianej i kuchennej, które wzajemnie się przenikają. Kominek, znajduje się w centralnym punkcie domu, zapewniając naturalne ciepło i przyjazną atmosferę na całej przestrzeni. Na wprost wejścia przewidziano pokój (gabinet lub sypialnię dla gości), a obok łazienkę. Poddasze domu to trzy sypialnie (w tym jedna z prywatną garderobą) oraz wspólny węzeł sanitarny. Projekt domu Perfekcyjny to świetna funkcjonalność, energooszczędność oraz piękno, które tkwi w prostocie.

Zobacz szczegóły projektu: EC402 Dom perfekcyjny

EC373b - Oznaczony - wariant II (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

 • Autor arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska
 • Powierzchnia użytkowa 120,1 m2
 • Powierzchnia garażu 18,5 m2
 • Powierzchnia netto 164,7 m2
 • Powierzchnia zabudowy 108,3 m2
 • Powierzchnia całkowita 211,6 m2
 • Kubatura (brutto) 680,7 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 21,20 x 17,10 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC373b - Oznaczony - wariant II, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska Link: Zobacz projekt >>>

Projekt Oznaczony – wariant II to prosta forma współgrająca z funkcjonalnością. Dom wpisuje się w skandynawskie trendy, w których prym wiodą jasne przestrzenie, praktyczne rozwiązania i nieskomplikowana bryła. Nowoczesny charakter budynku został podkreślony przez wysuniętą strefę wejściową z płaskim dachem oraz brak okapów. Ułożone pionowo, drewniane panele, wkomponowane między połacie szyb, również przemycają nutę modernistycznego stylu.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC373b - Oznaczony - wariant II, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska Link: Zobacz projekt >>>

Prosta i funkcjonalna aranżacja została zapewniona przez układ otwartej przestrzeni i szklaną, narożną fasadę, która gwarantuje doskonałe doświetlenie wnętrza. Duże okna optycznie powiększają salon, a dodatkowo – zbliżają do natury. Niczym niezmącony widok ogrodu będzie sprzyjał zarówno spożywaniu posiłków, jak i relaksowi z książką. Kuchnia przenika do salonu i łączy się z nim za sprawą konsumpcyjnego blatu, który będzie idealnym miejscem na szybkie, poranne śniadanie. Duży stół, usytuowano blisko kuchni, więc nie zabraknie też miejsca na wspólne biesiadowanie w szerszym gronie. Po smacznym obiedzie można wyjść na zadaszony taras, wypić kawę i wsłuchać się w odgłosy przyrody. Poddasze domu, to trzy wygodne sypialnie, dwie garderoby i komfortowa łazienka, w której przewidziano zarówno wannę jak i prysznic. Uzupełnieniem części sanitarnej będzie wc, zlokalizowane na parterze. Warto też wspomnieć o jednostanowiskowym garażu oraz o kotłowni, która – dzięki połączeniu jej z kuchnią – może pełnić również funkcję spiżarni. Rozwiązania projektowe domu Oznaczony – wariant II, zostały oparte o technologie energooszczędne, z zastosowaniem wentylacji mechanicznej i rekuperacji. Bez wątpienia jest to dom na miarę XXI wieku. 

Zobacz szczegóły projektu: EC373b Oznaczony - wariant II

GL1456 - Lorenzo II

 • Autor arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek
 • Powierzchnia użytkowa 113,8 m2
 • Powierzchnia garażu 22,8 m2
 • Powierzchnia netto 151,9 m2
 • Powierzchnia zabudowy 189,3 m2
 • Powierzchnia całkowita 189,3 m2
 • Kubatura (brutto) 899,9 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 18,00 x 30,05 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu GL1456 - Lorenzo II, arch. Piotr Godlewski arch. Krzysztof Lelek Link: Zobacz projekt >>>

Lorenzo II to nieduży dom parterowy z dwuspadowym dachem, który świetnie nadaje się na wąskie działki.Składa się z dwóch brył krytych spadzistym dachem. Na elewacjach szare ściany i ściany wykończone oblicówką z desek ożywiają biało tynkowane obramowania. 

Od frontu jest umieszczony garaż i obok niego wejście do domu z obszernym przedsionkiem. Dalej w centralnej części znajduje się korytarz oddzielający otwartą strefę dzienną (kuchnia, jadalnia i strefa wypoczynkowa) od pomieszczenia technicznego, łazienki i pokoju dziecka.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu GL1456 - Lorenzo II, arch. Piotr Godlewski arch. Krzysztof Lelek Link: Zobacz projekt >>>

Od strony ogrodu znajduje się wielka sypialnia gospodarzy domu, w której znajdzie się miejsce na zabudowę przeznaczoną na garderobę. Do sypialni przylega wielka łazienka. Z obu pomieszczeń jest wyjście na prywatny taras.

Drugi taras umieszczono wzdłuż strefy dziennej. Oba te fragmenty domu są wyposażone w wielkie przeszklenia z drzwiami prowadzącymi na zewnątrz.

Zobacz szczegóły projektu: GL1456 Lorenzo II

MT025 - Crastinus I G2 (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

 • Autor Malachit
 • Powierzchnia użytkowa 147,1 m2
 • Powierzchnia garażu 39,1 m2
 • Powierzchnia netto 199,3 m2
 • Powierzchnia zabudowy 150,8 m2
 • Kubatura (brutto) 1 206,9 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 25,15 x 17,65 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu MT025 - Crastinus I G2, autor Malachit Link: Zobacz projekt >>>

Crastinus I G2 to nowoczesny piętrowy dom jednorodzinny z płaskim dachem, dużym zadaszonym tarasem oraz balkonami. Bryła domu składa się z dwóch kubików - części mieszkaniowej i garażowej (ta druga jest parterowa). Elewacje są dynamiczne dzięki zastosowaniu  balkonów ujętych w szerokie obramowania. Szeroki balkon tworzy również zadaszenie tarasu. Jako materiał wykończeniowy wykorzystano biały i szary tynk oraz deskowania. Nowoczesny wygląd nadają budynkowi szklane balustrady.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu MT025 - Crastinus I G2, autor Malachit Link: Zobacz projekt >>>

Układ funkcjonalny domu to pokój dzienny z jadalnią z wyjściem na taras, kuchnia, trzy pokoje, dwie łazienki, toaleta, pralnia, dwie garderoby, garaż, pomieszczenie gospodarcze.

Zobacz szczegóły projektu: MT025 Crastinus I G2

M223 - Morska bryza

 • Autor arch. Ewa Dziewiątkowska
 • Powierzchnia użytkowa 169,9 m2
 • Powierzchnia garażu 32,8 m2
 • Powierzchnia netto 210,3 m2
 • Powierzchnia zabudowy 262,9 m2
 • Powierzchnia całkowita 258,0 m2
 • Kubatura (brutto) 1 049,1 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 24,10 x 26,50 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M223 - Morska bryza, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Morska bryza ten minimalistyczny w formie, funkcjonalny dom parterowy to idealne rozwiązanie dla posiadaczy dużej działki. Umieszczone w podcieniu wejście od razu prowadzi do kuchni – można też wygodnie przejść do niej bezpośrednio z dwustanowiskowego garażu. Za garażem umieszczono kotłownię. Strefę dzienną dopełnia salon z kominkiem i z ogromną szklaną fasadą prowadzącą na większy taras, na który można wyjść również z dwóch sypialni, a nawet z przypisanej do master bedroom łazienki. Mieszkańcy kolejnych dwóch sypialni mają do dyspozycji drugi taras na tyłach domu – można na niego wyjść również z korytarza oraz z garderoby przy master bedroom.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M223 - Morska bryza, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Jak widać, brak schodów i komunikacja na jednym poziomie nie są przeszkodą w podziale na strefy i zachowaniu prywatności a dzięki tarasom dom zdecydowanie otwiera się na ogród. Wspólny pokój kąpielowy, łazienka w centralnej części domu oraz przy master bedroom pozwalają uniknąć porannej bitwy o sanitariaty. Funkcjonalność tego projektu dopełniają jeszcze pralnia i garderoba.

Zobacz więcej szczegółów projektu>>>M223 Morska bryza

M228 - Wielka zmiana

 • Autor arch. Katarzyna Słupeczańska
 • Powierzchnia użytkowa 169,2 m2
 • Powierzchnia garażu 36,3 m2
 • Powierzchnia netto 246,0 m2
 • Powierzchnia zabudowy 189,2 m2
 • Powierzchnia całkowita 281,1 m2
 • Kubatura (brutto) 1 097,7 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 17,90 x 26,00 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M228 - Wielka zmiana, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Projekt domu Wielka zmiana bez wątpienia może się okazać wielką zmianą w życiu każdego Inwestora. Wybór odpowiedniego projektu to niezmiernie ważna decyzja, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą listą zalet tego uroczego domu. Zacznijmy od bryły, która przykuwa uwagę swym nowoczesnym wyglądem i ciekawymi detalami wykończeniowymi. Biała elewacja z szarymi dodatkami została przełamana licznymi elementami z drewna. Takie połączenie pozwoliło wykreować nowoczesną, a zarazem ciepłą bryłę. Szklane balustrady tarasowe nadały budynkowi wizualnej lekkości, a mocno wysunięte okapy dachu podkreśliły innowacyjny styl. Reprezentacyjny charakter strefy wejściowej został wykreowany poprzez zadaszoną kolumnadę, będącą jednocześnie konstrukcją wsporczą tarasu.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M228 - Wielka zmiana, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Front budynku zajmuje dwustanowiskowy garaż połączony z kotłownią i sąsiadujący ścianą z garderobą i wc. Funkcjonalnie, dom został podzielony na dwie części: dzienną - na parterze oraz nocną - na piętrze. Salon i częściowo otwartą kuchnię zaplanowano z tylu budynku, z dala od ewentualnego ulicznego hałasu. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprojektowanie dwóch tarasów – z lewej strony przewidziano strefę konsumpcji na świeżym powietrzu, a z prawej – mniejszy taras prowadzący do strefy relaksu. Obszerne przeszklenia części dziennej odpowiednio doświetlą wnętrze, a kominek wprowadzi przytulny klimat. Część dzienna to serce tego domu, tętniące życiem i zachęcające do wspólnie spędzonych chwil. Na piętrze zaprojektowano aż cztery sypialnie oraz dwa tarasy. Jedna z sypialni to prywatny azyl z garderobą i własną łazienką. Pozostałe sypialnie obsługuje kolejna łazienka (z pralnią) zlokalizowana w korytarzu. Projekt domu "Wielka zmiana" to komfortowy, przepiękny dom dla pięcioosobowej rodziny. To gwarancja wielkiej i pozytywnej zmiany w życiu jego mieszkańców. 

Zobacz szczegóły projektu: M228 Wielka zmiana

M231a - Piękny widok - wariant I

 • Autor arch. Katarzyna Słupeczańska
 • Powierzchnia użytkowa 173,7 m2
 • Powierzchnia garażu 34,6 m2
 • Powierzchnia netto 251,2 m2
 • Powierzchnia zabudowy 162,4 m2
 • Powierzchnia całkowita 316,8 m2
 • Kubatura (brutto) 1 081,1 m3
 • Liczba pokoi (z salonem) 6
 • Wymiary działki 21,00 x 22,40 m
Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M231a - Piekny widok - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Piękny widok – wariant I zachwyca nieszablonowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Reprezentacyjny charakter budynku został podkreślony przez ukształtowanie bryły i idealnie dobrane materiały wykończeniowe. Biel ścian przełamano elementami z drewna oraz płytkami klinkierowymi w szaro-beżowym odcieniu. Główną uwagę przykuwa jednak elewacja ogrodowa, która jawi się jako szklana fasada, przedzielona między kondygnacjami poziomym deskowaniem. Dopełnieniem całości jest grafitowy dach, który idealnie współgra z przeszkleniami, nadając bryle nowoczesny i nietuzinkowy wygląd.

Dom nowoczesny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M231a - Piekny widok - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Salon to otwarta przestrzeń podzielona umownie na część jadalną i wypoczynkową. Kominek, który przewidziano w centralnym punkcie parteru, ogrzeje niemal całą jego powierzchnię, wprowadzając przy tym przytulny klimat. Kuchnię otwarto na salon, ale jednocześnie odizolowano ją nieco od strefy wypoczynku. Ze ścianą kuchni i spiżarni sąsiaduje łazienka, dostępna z holu. Sypialnia, którą zaprojektowano przy wejściu, może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego, nie zakłócając intymności strefy nocnej, znajdującej się na poddaszu. Ażurowe schody, zlokalizowane w holu, stworzą poczucie lekkości i nie przytłoczą rozświetlonego wnętrza. Warto też wspomnieć o tarasie, który zajmuje całą elewację tylną i jest wygodnym łącznikiem pomiędzy domem, a ogrodem. Poddasze budynku , to aż cztery komfortowe sypialnie. Jedna z nich – posiada nie tylko własną garderobę, ale też prywatną łazienkę. Pozostałe sypialnie obsługuje węzeł sanitarny zlokalizowany w holu. Przewidziano tu także dodatkowe dwie garderoby, a także pralnię, co w efekcie stworzyło wnętrze „skrojone na miarę”. Idealną wręcz funkcję domu dopełnia dwustanowiskowy garaż połączony drzwiami z kotłownią. Piękny widok – wariant I to świetna oferta dla miłośników jasnych i komfortowych przestrzeni oraz nowoczesnej architektury.

Zobacz szczegóły projektu: M231a Piękny widok - wariant I

HK88 HomeKONCEPT-88

 • Autor HomeKONCEPT
 • Powierzchnia użytkowa 242,1 m2
 • Powierzchnia garażu 43,3 m2
 • Powierzchnia netto 285,4 m2
 • Powierzchnia zabudowy 354,8 m2
 • Powierzchnia całkowita 600,2 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 39,05 x 25,08 m
Dom nowoczesny
Autor: HomeKoncept, www.muratorprojekty.pl Projekt HK88 - HomeKoncept 88, autor HomeKoncept Link: Zobacz projekt >>>

HomeKONCEPT-HK88 to projekt przestronnego domu parterowego z  dużym tarasem na dachu. Wyjście na taras prowadzi przez spiralne schody umieszczone w podcieniu osłaniającym część tarasu. Rozłożysty parterowy budynek jest podzielony na strefy. Przy wejściu znajduje się garaż oraz kotłownia/pomieszczenie gospodarcze i przedsionek. Na lewo od przedsionka umieszczono otwartą strefę dzienną obejmującą kuchnię ze spiżarnią, jadalnię i salon.

Dom nowoczesny
Autor: HomeKoncept, www.muratorprojekty.pl Projekt HK88 - HomeKoncept 88, autor HomeKoncept Link: Zobacz projekt >>>

Po drugiej stronie domu zaprojektowano 3 sypialnie z łazienką i pralnią, a także dużą prywatną sypialnię gospodarzy typu master bedroom. Jest ona wyposażona nie tylko w garderobę i obszerną łazienkę z sauną, ale także w pokój wypoczynkowy. Całość dopełniają tarasy rozmieszczone wokół domu tak, że można na nie wyjść nie tylko z salonu, lecz również z każdej sypialni.

Projekty domów

Odkryj najpopularniejsze Kolekcje projektów gotowych domów z oferty Murator PROJEKTY. Zobacz walory projektów tego typu i przekonaj się, że małe jest nie tylko piękne, ale także komfortowe i ekonomiczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE