Projekt gotowy domu budowanego etapami. Sposób na oszczędności podczas budowy

2023-03-27 17:25

Budowa domu to dla każdego ogromne przedsięwzięcie. Dlatego każdy chce mieć zarówno kontrolę nad procesem budowy, jak i nad wydatkami. Czy to w ogóle możliwe? Wydaje się, że tak...

PWP
Autor: www.muratorprojekty.pl Dom Hana 5 – AP202 o powierzchni użytkowej 112,1 m² (plus 49,4 m2 antresoli lub poddasza do indywidualnej adaptacji) można wybudować na działce o minimalnych wymiarach 23,75 x 27 m

Spis treści

  1. Budowa domu etapami - jakie zalety?
  2. Czy budowa domu etapami ma jakiś wady?
  3. Nowoczesny dom, który możesz budować etapami - projekt gotowy

Budowanie domu etapami może być korzystne przede wszystkim dla osób, które chcą rozłożyć budżet w czasie.

Budowa domu etapami - jakie zalety?

Jednym z głównych powodów, dla których budowanie domu etapami może być korzystne, jest możliwość stopniowego inwestowania w budowę, w miarę jak pojawiają się fundusze. Daje to większą elastyczność finansową, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie mają dużych oszczędności lub nie chcą zaciągać kredytu na całą kwotę.

Budowanie domu etapami pozwala również na dokładne planowanie każdego etapu budowy i unikanie błędów, które mogłyby zostać popełnione, gdyby wszystko zostało wykonane jednocześnie. Możliwość monitorowania postępów budowy i wprowadzania ewentualnych zmian na bieżąco może również przyczynić się do uzyskania lepszego efektu końcowego.

Czy budowa domu etapami ma jakiś wady?

Jednak budowanie domu etapami może również mieć swoje wady. W niektórych przypadkach koszty budowy mogą być wyższe, ponieważ ceny materiałów budowlanych i robocizny mogą rosnąć w czasie trwania budowy. Ponadto, proces budowy etapami może trwać dłużej niż w przypadku budowy jednoczesnej, co może wydłużyć czas, w którym mieszka się w wynajętym lub tymczasowym mieszkaniu.

Ostatecznie, decyzja o budowie domu etapami zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, a także od możliwości finansowych. Warto dokładnie przemyśleć tę decyzję i porozmawiać z fachowcami, którzy pomogą w stworzeniu odpowiedniego planu budowy i zastanowić się czy zalety przypadkiem nie przewyższają wad.

PWP
Autor: www.muratorprojekty.pl Hana 5 – AP202 (architekt Tomasz Siemieniuk) Link: Zobacz projekt >>>

Nowoczesny dom, który możesz budować etapami - projekt gotowy

Projekt: Hana 5 – AP202; autor projektu: architekt Tomasz Siemieniuk

Projekt pozwala na pewną dowolność w sposobie adaptacji górnej kondygnacji. Może to być otwarta na część dzienną antresola albo wydzielona ścianą przestrzeń poddasza.

Wybierając pierwszą opcję, na późniejszy etap prac budowlanych możemy odłożyć wykończenie podłóg, wykonanie balustrady i aranżację. Jednak wykończenie połaci należy przypisać do pierwszego etapu, ponieważ będą widoczne z niższej kondygnacji. Decydując się na wydzieloną przestrzeń poddasza, możemy ją pozostawić w stanie surowym zamkniętym, a prace wykończeniowe odłożyć na dogodniejszy finansowo czas lub moment, gdy domownicy będą potrzebowali więcej przestrzeni. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy: antresolę czy zamknięte poddasze, dodatkowe 49,4 m² bez wątpienia podniesie komfort życia.

Antresola z przeszkleniem w szczycie domu z powodzeniem stanie się się atrakcyjną bawialnią albo pracownią. Z kolei zamknięte poddasze to dobre miejsce na urządzenie lokum dla starszego dziecka. Program funkcjonalny parteru jest na tyle rozbudowany, że gwarantuje wygodne życie czteroosobowej rodzinie. Są tu trzy sypialnie (9,2-16,1 m²), dwie łazienki dostępne z korytarza (3,2 i 6,4 m² ), kotłownia/pralnia (5,7 m² ), schowek (2 m² powierzchni netto/1,5 m² użytkowej), spiżarnia 2,2 m² oraz dwukondygnacyjna strefa dzienna – salon połączony z jadalnią i kuchnią (w sumie 37,5 m² ). To ona decyduje o atrakcyjności domowego wnętrza. Wysokość po połacie i przeszklenie ściany szczytowej wzbogacają przestrzeń i powiększają ją optycznie.

PWP
Autor: www.muratorprojekty.pl Projekt daje możliwość odłożenia w czasie wykończenia 49,4 m 2 powierzchni. Co istotne, pozwala na jej adaptację jako zamkniętego poddasza albo otwartej na salon antresoli. (Tak prezentuje się strefa dzienna w wersji z otwartą dużą antresolą) Link: Zobacz ten projekt >>>
Murator PROJEKTY – Spełnij marzenie o własnym domu
Projekty Gotowe Murator

Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl

Projekt A112

Ponad 25 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu Inwestorom z całej Polski – pomożemy i Tobie. W naszej ofercie znajdziesz ponad 6 000 gotowych projektów domów. Doświadczony zespół Doradców i Architektów pomoże w znalezieniu projektu odpowiadającego Twoim oczekiwaniom, dopasowanego do wymiarów. Do zakupionego projektu otrzymasz pakiet DODATKÓW i GRATISÓW, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.