Tak wygląda najlepszy dom w Polsce! RE: PERFECT HOUSE z prestiżową nagrodą

2021-12-07 10:46
RE: PERFECT HOUSE
Autor: Piotr Krajewski RE: PERFECT HOUSE został ogłoszony najlepszym domem w Polsce przez jury międzynarodowego konkursu European Property Awards 2021-2022

RE:PERFECT HOUSE to najlepszy dom w Polsce. Realizacja została doceniona przez jury międzynarodowego konkursu European Property Awards 2021-2022. To kolejny projekt autorstwa pracowni REFORM Architekt, który otrzymał tytuł najlepszego domu w Polsce.

Konkurs European Property Awards to jedno z najważniejszych europejskich wyróżnień przyznawanych profesjonalistom związanym z branżą wnętrzarską oraz architektoniczną. Warto wspomnieć, że European Property Awards to europejska część prestiżowego konkursu International Property Awards, którego początki sięgają 1993 roku.

Nie zdarza się często, że drugi rok z rzędu jury międzynarodowego konkursu European Property Awards przyznaje tytuł najlepiej zaprojektowanego domu tej samej pracowni. Przypomnijmy – rok temu tytuł ten otrzymał dom RE: LAKESIDE HOUSE

RE:PERFECT HOUSE znalazła się także w naszym TOP 10+1. Najciekawsze domy zbudowane w 2021 r. Koniecznie zobaczcie pozostałe realizacje w naszym zestawieniu.

W projekcie RE:PERFECT HOUSE doceniono perfekcję

W projekcie RE:PERFECT HOUSE doceniono perfekcje bryły, jej strefowość, wymiar, ale i jej rozplanowanie względem otoczenia.

To ogromne wyróżnienie dla architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt, który w całości odpowiada za koncept domu. Sam mówi o nim: „Działka ma perfekcyjny kształt, perfekcyjne wymiary, perfekcyjną powierzchnię, perfekcyjne położenie względem stron świata, perfekcyjne położenie w mieście, perfekcyjne otoczenie wkoło siebie – ogólnie zostało odnalezione perfekcyjne miejsce na stworzenie perfekcyjnego domu”.

GALERIA: zobacz najlepszy dom w Polsce 

Strefowość brył 

Założeniem całego projektu była strefowość, a więc każda funkcjonalna strefa parteru to osobna bryła. Dzięki temu powstał nieregularny kształt – dynamiczna bryła, a z każdego miejsca widać najlepszą część działki.

Piętro budynku to zupełnie inna historia – jako że piętro to jedna funkcja - sypialniana – architekt postanowił kontynuować trend w tym domu i z tej strefy zrobić jedną bryłę. Prostopadłościan, który zawisł nad parterem jest mocno dominujący nad resztą budynku i przy okazji bardzo uspokaja dynamiczną i nieregularną formę parteru.

RE: PERFECT HOUSE: najlepszy dom w Polsce
Autor: Piotr Krajewski Założeniem całego projektu była strefowość, a więc każda funkcjonalna strefa parteru to osobna bryła. Piętro budynku to zupełnie inna historia – jako że piętro to jedna funkcja - sypialniana

Układ funkcjonalny najlepszego domu w Polsce

Funkcje domu rozplanowane są w sposób wzajemnie się zazębiający – jak zębatki w silniku. Muszą do siebie idealnie pasować oraz pracując w różnym tempie z uwagi na swoją wielkość wprawiać go ruch. Takie są też pomieszczenia w RE: PERFECT HOUSE – mniejsze oraz większe, niższe i wyższe – ale wzajemnie połączone, harmonijnie pracują.

Główną ideą domu było perfekcyjne rozplanowanie pomieszczeń. Kolejnym elementem było zaprojektowanie wejścia, tak aby prowadziło na wszystkie strefy domu – najbardziej trafne okazało się wejście klasyczne, czyli centralne.

RE: PERFECT HOUSE: najlepszy dom w Polsce
Autor: Piotr Krajewski Funkcje domu rozplanowane są w sposób wzajemnie się zazębiający. Muszą do siebie idealnie pasować. Pomieszczenia w RE: PERFECT HOUSE – mniejsze oraz większe, niższe i wyższe – są wzajemnie połączone, harmonijnie pracują.

Na budynku architekt zaprojektował iluminacje świetlne z pasków ledowych, które podkreślają krawędzie budynku, wzmacniając przy tym efekt jego odbioru nocą.

RE: PERFECT HOUSE: najlepszy dom w Polsce
Autor: Piotr Krajewski Iluminacje świetlne podkreślają krawędzie budynku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE