RE: LAKESIDE HOUSE najlepszy dom w Polsce. Nagroda w konkursie European Property Awards 2020-2021

2020-12-17 14:24
Dom RE: LAKESIDE HOUSE
Autor: materiały prasowe Dom RE: LAKESIDE HOUSE, projekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt

Dom RE: LAKESIDE HOUSE podbił serca jury w konkursie European Property Awards 2020-2021 i otrzymał miano najlepszego domu w Polsce! I na tym nie koniec… dostał także nominację do tytułu lidera wśród domów w całej Europie!

Projekt RE: LAKESIDE HOUSE ogłoszony został najlepszym domem w Polsce przez jury European Property Awards 2020-2021. Walczy też o tytuł najlepszego na arenie międzynarodowej! Wyniki poznamy wkrótce.

Projekt architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt to dom o powierzchni ok. 600 m2 powstały na skutek połączenia funkcji, które miał posiadać budynek. Z pozoru składający się z dwóch pięter dom, w rzeczywistości ma aż trzy kondygnacje, w zależności, z której strony patrzymy na bryłę. Dzięki wyjątkowemu układowi terenu wjazd na działkę znajduje się z dwóch stron i wspólnie tworzy tzw. przelot przez posesję - od południa ze strony plaży oraz od północy.

Galeria: zobacz jak wygląda najlepszy dom w Polsce

RE: LAKESIDE HOUSE - dom z widokiem na jezioro

Sam dom składa się z trzech kondygnacji: bryły piwnicznej stanowiącej część techniczną, bryły parteru, w którym zaprojektowano otwartą przestrzeń dzienną i sypialnie dla dziecka oraz gości oraz z piętra przeznaczonego na sypialnię właścicieli, garderobę i łazienkę. Każda z części jest jedną, zwartą bryłą, wyglądającą jak pudełka ponakładane jedno na drugim.

„Zależało mi, aby utrzymać wrażenie nieprzenikania się brył. Jednym, wzajemnym spięciem jest czarny, wejściowy dach” – mówi architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Założeniem klientów była ciemna elewacja domu i ta wytyczna stanowiła główny punkt wyjścia do inspiracji dla architekta. Także kierunki świata oraz skierowanie wszystkich pomieszczeń domu w stronę jeziora. Zgodnie z wizją architekta, istniejący wcześniej dom został wyburzony i stworzony od podstaw.

Użyte do budowy materiały to system elewacyjny Alucobond w czarnym kolorze, tynk betonowy oraz szkło. Dom wzniesiono według tradycyjnej technologii – żelbetowe ściany i słupy oraz wypełnienie Porothermem (czyli pustakami ceramicznymi).

RE: MIRROR HOUSE 3.0
Autor: materiały prasowe Dom RE: MIRROR HOUSE 3.0, projekt Marcin Tomaszewski, REFORM Architekt

Nominacja dla RE: MIRROR HOUSE 3.0

Nagrodzony w konkursie European Property Awards 2020-2021 RE: MIRROR HOUSE 3.0 także został zauważony! Otrzymał miano zwycięzcy w swojej kategorii.

„Ten rok był dla mnie i mojej pracowni niezwykle pracowity. Nie ukrywam, że te wszystkie nagrody i wyróżnienia to dla nas ogromna motywacja. Pięć gwiazdek dla RE: LAKESIDE HOUSE to spore wyróżnienie, a przede wszystkim satysfakcja, że nasza pracownia została doceniona na międzynarodowej arenie” mówi Marcin Tomaszewski.

To kolejne wielkie wyróżnienie dla pracowni REFORM Architekt, która w swoich projektach cały czas zaskakuje wizją i siłą konceptu. Ostatni okres udowodnił, że zaprojektowane przez architekta Marcina Tomaszewskiego domy nie tylko cieszą i służą właścicielom, ale także imponują jurorom oceniającym architekturę na całym świecie.

Autor projektu

REFORM Architekt to pracownia architektoniczna, założona w 2010 r. przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało ponad setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz. Ponadto stanowią silne wsparcie projektowe dla inwestycji komercyjnych. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów. REFORM Architekt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in. European Property Awards Architecture, Iconic Award oraz German Design Award, www.reformarchitekt.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE