Zobacz najpiękniejsze polskie domy wytypowane do konkursu "Życie w architekturze". Galeria

2012-11-06 13:21
Konkurs Życie w architekturze
Autor: Konkurs "Życie w architekturze"

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, to ogólnopolski konkurs dotyczący współczesnej architektury. Jego najnowsza, VII edycja poświęcona jest realizacjom powstałym na terenie Polski w XXI wieku, w latach 2000-2012. Prezentujemy galerię domów jednorodzinnych zgłoszonych do konkursu w kategorii domy jednorodzinne.

Najpiękniejsze budynki - po raz siódmy

Celem konkursu "Życie w architekturze" jest promocja najlepszych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz wzrost społecznego zainteresowania jej rolą, poprzez nagradzanie najlepszych obiektów. Wyróżniane są budynki nadające przestrzeni miejskiej nową jakość, szanujące wartości historyczne i kulturowe otoczenia. Konkurs organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Dotychczas odbyło się 6 edycji – w tym 1 ogólnopolska i 5 warszawskich.

Polskie osiągnięcia architektoniczne XXI wieku

Bieżąca, VII edycja konkursu jest wyjątkowa, gdyż skupia się na polskiej architekturze XXI wieku. Patronem Hononorowym jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Do konkursu mogły być zgłaszane wszystkie realizacje oddane do użytku w latach 2000-2012. Nagrodzone zostaną w czterech kategoriach:

  • użyteczność publiczna,
  • budynki mieszkalne wielorodzinne,
  • domy jednorodzinne,
  • przestrzeń publiczna.

Jednej z dwunastu najlepszych realizacji, wyłonionych w II etapie głosowania, przyznane zostanie Grand Prix, Nagroda Prezydenta RP dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce (lata 2000-2012).

Wybierz "Ulubieńca Polski"

Ulubieńca Polski, czyli cieszącą się największą sympatią realizację XXI wieku wybiorą w plebiscycie internauci. Wybór ten stanowi odrębną kategorię konkursową. Głosowanie na budynki, które przeszły I etap wstępnej selekcji odbywa się drogą elektroniczną, na stronie internetowej.

Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy kliknąć w miniaturę jednego ze 120 obiektów zamieszczonych na powyższej stronie. W plebiscycie można głosować anonimowo, albo logując się na stronie internetowej konkursu i zostawiając komentarz. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają albumy o architekturze i sztuce, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród. Nagrodzimy 100 najciekawszych i najbardziej trafnych wypowiedzi. Rezultaty głosowania można na bieżąco śledzić na stronie rankingu. Zakończenie głosowania: 19 listopada, 12.00. Na internautów, którzy wezmą udział w Plebiscycie na Ulubieńca Polski 2000-2012, czeka 100 nagród, w tym zaproszenia na galę finałową konkursu i albumy o architekturze.

Już 13 listopada zapraszamy do warszawskiej Zachęty na prezentację 12 projektów wybranych przez jury

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE