Sadzenie pomidorów do gruntu: kiedy i jak sadzić pomidory w ogrodzie

2018-05-09 12:27 Opracowanie: redakcja serwisu

POMIDORY są bardzo często uprawiane w przydomowych ogrodach warzywnych. Radzimy jak sadzić pomidory w warzywniku. Uprawa pomidorów w ogrodzie: sadzenie pomidorów.

Sadzenie pomidorów nie jest trudne. Jednak, aby krzewy pomidorów dobrze się przyjęły, a potem dobrze rosły, kwitły i owocowały, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących uprawy pomidorów. Radzimy, jak sadzić pomidory w gruncie w warzywniku.

Sadzenie pomidorów: przygotowanie ziemi przed sadzeniem

Przed posadzeniem pomidorów w warzywniku trzeba dobrze przygotować ziemię na grządkach. Glebę należy wczesną wiosną przekopać na głębokość 30–50 cm, dodając kompostu. Odczyn gleby pod pomidory powinien wynosić pH 5,5-6,5.

>>Przeczytaj też: Jak przygotować glebę pod pomidory

Sadzenie pomidorów: kiedy sadzimy pomidory

Kiedy sadzić pomidory? Najlepszym terminem sadzenia pomidorów jest termin po 15 maja, gdy minie już niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków. Sadzonki pomidorów powinny być sadzone w dzień pochmurny, ale do nagrzanej ziemi – wtedy rozsada lepiej się przyjmie.

Sadzenie pomidorów: jak sadzić pomidory

  • Rozsada pomidorów do sadzenia powinna być zdrowa, krępa, 15–30 cm wysokości, posiadająca 5–7 liści i rozbudowany, zdrowy system korzeniowy. Najlepiej wybrać rozsadę w doniczkach.

  • Rozsadę sadzimy na grządkach w wyznaczonych wcześniej rzędach z zachowaniem odległości między roślinami 35–50 cm (zależnie od siły wzrostu odmiany). Dla pomidorów optymalna liczba roślin na 1 m2 wynosi 3–4 sztuki.

  • Pomidory sadzimy do wcześniej przygotowanych dołków, rozkładając w nich korzenie tak, aby nie były podwinięte i załamane, a następnie przysypując ziemię, delikatnie ją ugniatając.

  • Pomidory wymagają podpór, dlatego przy każdym posadzonym krzewie pomidora trzeba od razu wbić drewniany palik, do którego później rośliny zostaną przywiązane.

Dowiedz się więcej o współrzędnej uprawie warzyw: jakie warzywa sadzić obok siebie >>>

>>Przeczytaj też: UPRAWA POMIDORÓW: podwiązywanie pomidorów, uszczykiwanie pędów, ogławianie pomidorów

Pomidory
Autor: photos.com Odmiany pomidorów wysoko rosnących trzeba przywiązać do palików
Warzywa na balkon - pomidory

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE