Kwiaty na grób na Wszystkich Świętych – jak zrobić prostą wiązankę

2020-10-26 8:28
Kwiaty na grób
Autor: www.thinkstockphotos.com Wiązanka na grób

Kwiaty na grób to obowiązkowa dekoracja na Wszystkich Świętych. Prostą wiązankę można kupić w kwiaciarni, ale można też zrobić ją samodzielnie. To nie jest trudne, a do tego nasza wiązanka będzie miała indywidualny charakter!

Kwiaty na grób są najpopularniejszą ozdobą w okresie Święta Zmarłych. Samodzielne wykonanie wiązanki z kwiatami nie jest trudne. Oto krótki poradnik: jak samodzielnie zrobić wiązankę z kwiatami na grób na Wszystkich Świętych.

Jeśli chcemy stworzyć samodzielnie wiązankę na grób na Wszystkich Świętych, najlepiej wybrać do jej wykonania trwałe rośliny, które ładnie się zasuszają. Idealnie nadają się do tego gałązki jodły. Do nich można dobrać kilka gatunków kwiatów i traw, takich jak: lewkonia, hortensja, proso, róże. Potrzebna jest też gąbka florystyczna, tacka plastikowa (na której umieścimy gąbkę), tzw. „kotwica”, czyli taśma klejąca, którą przymocujemy tackę do gąbki. Jeśli nie mamy specjalistycznej taśmy, w zupełności wystarczy nam zwykła, przeźroczysta taśma klejąca.

Wiązanki na Wszystkich Świętych z żywych kwiatów >>>

Kwiaty na grób: instrukcja wykonania wiązanki krok po kroku

  • Gąbkę namaczamy w wodzie na około pół godziny, a gdy już jest wystarczająco wilgotna, mocujemy ją taśmą do tacki, na której będzie stać.
  • Następnie wybieramy dwie największe gałązki jodły. Końce łodyg oczyszczamy z igieł, przycinamy i wbijamy w gąbkę.
  • Stopniowo umieszczamy z obu stron gąbki następne gałązki jodły, coraz mniejsze, tak aby zakryć ją w całości. Wystarczy kilka gałązek, jodła jest szeroka i szybko zakryjemy nią konstrukcję.
  • Dokładamy kwiaty (2-3 gatunki w zupełności wystarczą, nawet jeśli to bardzo duża wiązanka), przedtem oczyszczamy ich łodygi i przycinamy je. W środku powinno być największe zagęszczenie kwiatów, a ich ilość powinna zmniejszać się na zewnątrz. Kwiaty umieszczamy na różnych wysokościach, dwa najdłuższe wtykamy przy najdłuższych końcówkach jodły.
  • Dokładamy gałązki - np. prosa - które doda lekkości naszej kompozycji.
  • Jeśli pozostały jakieś „luki” w kompozycji, możemy dołożyć parę mniejszych gałązek jodły.

Wybór kolorystyki wiązanki na grób zależy od naszych upodobań, ale zazwyczaj takie kompozycje tworzone są w kolorze białym.

Wiązanka na grób na Wszystkich Świętych z białych kwiatów i gałązek jodły

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE