Amarylisy (hippeastrum) w świątecznej dekoracji domu

2021-12-14 10:13
Amarylis
Autor: Gettyimages Kwitnące amarylisy doskonale prezentują się w bożonarodzeniowych dekoracjach

Amarylisy w doniczkach znakomicie nadają się na bożonarodzeniową dekorację. Te imponujące kwiaty pięknie ozdobią nasze domy na Boże Narodzenie. Amarylis w dekoracji na Boże Narodzenie - zdjęcia!

Duże i niezwykle dekoracyjne kwiaty amarylisa znakomicie nadają się do dekoracji domu na Boże Narodzenie. Dodatkową zaletą amarylisa jest to, że jego kwiaty mogą cieszyć nasze oczy przez długie tygodnie.

W okresie przedświątecznym w kwiaciarniach, marketach, sklepach i centrach ogrodniczych można z łatwością kupić kwitnące amarylisy w doniczkach. Do wyboru mamy wiele odmian różniących się przede wszystkim kolorem i wielkością kwiatów. Najczęściej w punktach sprzedaży można kupić rośliny bez liści, ale z wyrośniętym pędem kwiatostanowym, na którym rozwija się kilka kwiatów. Kwiaty te nie rozwijają się w jednym czasie, ale sukcesywnie, dzięki czemu okres kwitnienia jest znacznie wydłużony.

Jak uprawiać i pielęgnować hippeastrum, często zwane amarylisem >>>

Jak kupować amarylisy w doniczkach?

Kupując amarylis w doniczce wybierajmy dorodne i nieuszkodzone rośliny. Zwróćmy uwagę na to, czy pęd kwiatostanowy jest silny i wyprostowany, a kwiaty niezwiędnięte. Nie kupujmy rośliny, której kwiaty już przekwitają. Najlepiej wybrać roślinę, u której nie rozwinęły się jeszcze wszystkie kwiaty – przeniesiona do domu dłużej będzie jego ozdobą.

Doniczkowe amarylisy w dekoracjach bożonarodzeniowych

W zależności od naszych upodobań, do bożonarodzeniowych dekoracji możemy użyć kwiatów amarylisów o takim samym kolorze, w jednej tonacji bądź różnobarwne. Najczęściej wybierane są amarylisy o ciemnoczerwonych kwiatach, które doskonale komponują się z zielenią gałązek iglastych. Spróbujmy jednak wybrać do bożonarodzeniowego stroika odmiany amarylisa o kwiatach różowych, łososiowych, białych bądź paskowanych – efekt dekoracyjny z pewnością nie będzie gorszy.

Najprościej jest wstawić doniczkę z amarylisem do ozdobnej osłonki, dobranej kolorystycznie do barwy kwitów. Aby ta dekoracja była efektowniejsza, można dodać różne ozdoby (piórka, kryształki, bombki, wstążki, szyszki itp.). Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić w tych dodatkach – kwiat amarylisa ma być głównym elementem świątecznej dekoracji.

W bożonarodzeniowej dekoracji kwiaty amarylisów można łączyć z różnymi ozdobami, takimi jak piórka, gałązki sosny, świerka, jodły bądź innych roślin iglastych, szyszki, bombki, gałązki ostrokrzewu z czerwonymi owocami, kokardami w różnych kolorach, suszonymi owocami. Puśćcie wodze wyobraźni i stwórzcie niezapomnianą bożonarodzeniową dekorację z amarylisami w roli głównej. Może zainspirują was nasze propozycje zgromadzone w galerii zdjęć.

Dekoracje na święta Bożego Narodzenia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE