
Mgr inż. architektury krajobrazu. Projektowanie ogrodów jest dla niej "złotym środkiem", połączeniem zainteresowań: z jednej strony artystycznych - chęci komponowania i tworzenia przestrzeni, zabawą barwami i fakturami; z drugiej strony przyrodniczych fascynacji.
Przygotowując skalniak proponujemy zacząć raczej od drugiej strony, to znaczy poczytać odrobinę więcej na temat roślin, a później pod te rośliny dobierać dopiero rozwiązania. Nie da się jednoznacznie określić rodzaju gleby, drenażu czy nasłonecznienia, nie wiedząc co dokładnie na tym skalniaku powinno się znaleźć. Osobiście mogę polecić na początek zabawę z rozchodnikami, są to bardzo wdzięczne i proste w uprawie rośliny, nie mające dużych wymagań, natomiast o sporej palecie odmian która pozwoli dobrać coś do własnego gustu i możliwości :)
Co do samych żywotników (tui) to trudno mi sobie wyobrazić sytuację w której skalniak w jakiś sposób miałby z nimi konkurować. Chyba że chce Pani rzeczywiście w zbyt bliskiej odległości umiejscowić jedno obok drugiego - to nigdy nie jest wskazane. W zależności jaka jest odmiana żywotników, taki system korzeniowy, ale zazwyczaj jest on dość masywny i rozłożysty.
Inne porady tego eksperta